Najtańsze ubezpieczenie pojazdu

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam wszystkich. Czy ktoś z Was orientuje się gdzie najtaniej ubezpieczyć samochód? Kilka miesięcy temu kupiłem Opla Astrę 2 hatchback 1998 1,6 benzyna i kończy mi się ubezpieczenie. Poszukuję w miarę taniej firmy ale solidnej. Jestem jedynym właścicielem i jest to mój pierwszy samochód czyli nie będę miał wielkich zniżek. Pozdrawiam i z góry dziękuję
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Warto skorzystać z "Rankomat': Porównywarka - OC i AC, ja mam OC z Link4 juz trzeci rok i jak na razie było ok. Jak będzie po podwyżkach to się dowiem dopiero w maju 2017..
 

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
W połowie grudnia też mi się kończy ubezpieczenie i jestem ciekaw na jakiej kwocie się teraz skończy. Miałem kilka telefonów bo już zaczynają ,,bombardować" i składać oferty, symulacje, propozycje, między innymi Link 4 ale kwota jaką mi przedstawiono to jest ok 70% większa niż ubezpieczenie jakie posiadam obecnie.Strach się bać co z tego wyniknie. Uważam że towarzystwa ubezpieczeniowe trzymają ,,sztamę" i niestety nic na to nie poradzimy i jak się mówi ,,płacz i płać". Pozdrawiam.
 

stefek

Wygadany
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
57
Reakcje/Polubienia
22
Witam mnie ubezpieczenie kończy się 8 grudnia więc już szukam ,w ubiegłym roku ubezpieczenie OC w moim
przypadku wynosiło 396 zł .Obecnie najtańsze jakie znalazłem to kwota 822 zł przy płatności jednorazowej
kartą kredytową.Czytałem ,że wysokość ubezpieczenia zależna jest też od regionu kraju w którym mieszkamy.
Pozdrawiam
 

adas_uk

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Styczeń 2014
Posty
9
Reakcje/Polubienia
0
Możesz pójść do jakiejś agencji multiubezpieczeniowej - czasami agenci mają możliwości zmniejszenia ceny OC o kilka procent.
Podczas mojego ostatniego poszukiwania ubezpieczenia (w maju) żadna porównywarka nie pokazała mi ceny, jaką zaproponował mi agent.
A jak będzie w tym roku?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jeśli po otrzymanych poradach zdecydujesz się na AXA to tu masz kod na 20% zniżki


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ja z tym kodem płacę 2k aż strach co by było bez niego :wariat
 

bene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Grudnia 2015
Posty
2096
Reakcje/Polubienia
2552
otrzymałem "powiastkę" z MTU .. do zapłaty 998,- (samo OC) full zniżki .. toż to szok !!! :pala W ubiegłym roku było 555,-
Wybrałem się do biura ubezpieczeń .. dziewczyna wyszukała mi na sumę 778,- w HDI .. zawsze to 200 w kieszeni
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
bene napisał:
otrzymałem "powiastkę" z MTU .. do zapłaty 998,- (samo OC) full zniżki .. toż to szok !!! :pala W ubiegłym roku było 555,-
Wybrałem się do biura ubezpieczeń .. dziewczyna wyszukała mi na sumę 778,- w HDI .. zawsze to 200 w kieszeni

Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić :)
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Tak z ciekawości chciałem coś wiedzieć więcej o wspomnianej "HDI Asekuracja", wszedłem między innymi na opiniuj.pl i niestety ale opinie nie najlepsze a wręcz tragiczne ..
 

bene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Grudnia 2015
Posty
2096
Reakcje/Polubienia
2552
al_arsen napisał:
Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne.
adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?
ja rozumiem, że należało podwyższyć ale nie 90% bo to jest już przegięcie
. Panuje opinia, że towarzystwa generowały same straty (dopłacały) .. pytanie brzmi .. to dlaczego żadne towarzystwo nie upadło, nie znikło z rynku ..?

@wojwojtek .. a jakie ma to znaczenie przy samym OC..?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
bene napisał:
al_arsen napisał:
Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne.
adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?
ja rozumiem, że należało podwyższyć ale nie 90% bo to jest już przegięcie
. Panuje opinia, że towarzystwa generowały same straty (dopłacały) .. pytanie brzmi .. to dlaczego żadne towarzystwo nie upadło, nie znikło z rynku ..?

Nie wiem czy to żart czy tylko nieznajomość tematu ale ok. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie zajmują się jedynie ubezpieczeniami OC ale wszystkim innym - od zdrowia i życia po ubezpieczenia domów i firm. To, że jedna odnoga notuje straty nie znaczy, że musi upaść bo jest podtrzymywana przy życiu przez całkowity kapitał spółki.
Po drugie skoro nikt nie upadł to co się stało z Conseco, gdzie jest teraz Astra ale żeby nie szukać daleko to Zu Westa, TUir, Gryf, Fenix, Agropolisa, Westa Life, Wustenrotm czy Garda. Mało ?? O tych mniejszych się nie słyszy jak upadają. Byli słabsi i ich nie ma albo funkcjonują pod inną nazwą. A co by było z AIG albo Amplico Life gdyby nie udzielona pomoc.

Swoją drogą HDI asekuracja przejęła HDI Samopomoc, która upadła - inna nazwa Ci sami ludzie :ok
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Fakt - opinie mają znaczenie przy AC, przy OC chodzi tylko o to być ubezpieczonym. Resztę reguluje ustawa.
Kilka towarzystw, co roku znika, pojawiają się nowe, a generalnie tendencja jest taka, że większe przejmują mniejsze lub towarzystwa się łączą w większe. Choćby dla przykładu m-c temu ogłoszono przejęcie Liberty przez AXA.
Ale poza tym uważam, że jesteśmy jednak robieni w balona... Przykład- czeska stronka:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


25 latek bez zniżek za Skodę Fabię 1.2 z 2006 r. (47kW) może kupić OC za 2090 czk tj. ok. 347 zł. Podana jest też cena w AXA - 5843 czk tj. ok. 962 zł (w czeskim AXA Direct przypuszczam byłoby taniej).
Z ciekawości skalkulowałem składkę w polskim AXA Direct (jedno z najtańszych naszych towarzystw) dla tego przykładu i wyszło mi 1.068 zł
Równamy... chyba do Niemców, tylko nie w zarobkach. :szydera
 

bene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Grudnia 2015
Posty
2096
Reakcje/Polubienia
2552
al_arsen napisał:
Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne.
ponawiam pytanie ... adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?

Co do pozostałej kwestii mam trochę inne zdanie choć faktycznie .. użycie słowa upadek było trochę z mej strony nie fortunne i nie na miejscu :facepalm

Zeno napisał:
Równamy... chyba do Niemców, tylko nie w zarobkach. :szydera
a_piwo.gif.gif
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
bene napisał:
Do tej pory OC było bardzo tanie i teraz dla ludzi to jest szok a po prostu stawki zaczynają być adekwatne.
ponawiam pytanie ... adekwatne do czego ... zarobków, emerytur czy rent ..?
Nie żebym się jakos specjalnie czepiał, ale "adekwatny" to synonim "odpowiedni"...jak zamienisz te słowa, wypowiedź jest poprawna i ma sens. "Adekwatny" nie musi być połączony z przyimkiem.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

A do czego miałyby być adekwatne?...do cech technicznych samochodu...do wieku kierowcy i jego historii w ubezpieczeniach...do innych posiadanych usług w danym towarzystwie... do rejonu kraju i nawet miasta...do dobrego nastroju czy stopnia sympatii sprzedającego polisę.
 
Do góry