Jak podłączyć napęd pc do laptopa

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
WItam wszystkich. Moje pytanie jak w temacie jak podłączyć napęd PC SATA do laptopa czy takie coś wystarczy?:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Chodzi mi o to że mam nagrywarkę blu-ray zewnętrzną ale nie wszystkie płyty czyta zamierzam więc kupić coś takiego
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i podłączyć jako nagrywarkę zewnętrzną dlatego, że nagrywarki z pc mają moim zdaniem o wiele lepszą korekcję danych przez co lepiej odczytują stare płyty. Co o tym sądzicie czy to dobry pomysł???
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9850
Reakcje/Polubienia
10471
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Za bardzo kombinujesz. Zamiast kupować nagrywarkę wewnętrzną i do tego jakieś okablowanie itd. i podpinać ją jako zewnętrzną to lepiej kup zewnętrzną. Ewentualnie kupić mostek unitek i nie bawić się w przejsciówki.
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
Lepiej kupić już to, co proponuje "al_arsen". Mniej kombinowania i bardziej prosto a możliwości takie same. Tylko prędkość kopiowania/nagrywania przez USB będzie niższa niż przez złącze SATA.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
Czy lepsza jest nagrywarka wewnętrzna czy zewnętrzna się nie wypowiem bo używam tylko wewnętrznych,ale co do podłączenia dysków,napędów i innego badziewią czy to sata czy ide moge polecić Unitek Y-1031
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
używam już z 5 lat i jak narazie wszystko co tym podłączyłem było wykrywane i działało :) Co do prędkości danych to jest też nowsza wersja na usb 3 Unitek Y-3322 mostek USB 3.0 .
 

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
wszystko co zapewnia zasilanie (inne niż usb nawet podwójne) pozwoli na używanie napędu wewnętrznego po usb - ja używam mostka wyjętego z kieszeni na dysk twardy - też działa bez problemu.
Co do samych napędów - lepiej sprawują mi się te duże.
Co do przejściówki z 1 posta - trochę dużo elementów - ja bym wolał coś allinOne + zasilacz
 
Do góry