Problem z aktualizacją Win10

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
"Czarny ekran i kręcące się w nieskończoność kółko". Tej aktualizacji Windows 10 lepiej nie pobierać

Wielu użytkowników, którzy pobrali aktualizację KB3201845 do Windows 10 ma powody do frustracji. Część maszyn dziwnie się zachowuje albo w ogóle nie działa.
Użytkownicy powinni zrezygnować z pobierania poprawki KB3201845 do Windows 10. Część osób, która ją zainstalowała ma spore problemy ze swoimi maszynami.

Czytaj też: Windows 10 na smartfonie. Normalna, pełna wersja. Jak to możliwe?

W najlepszym przypadku komputer nie będzie w stanie przeprowadzić procesu aktualizacji. Kiedy już to się uda maszyna wpada w pętlę restartów, uniemożliwia uruchomienie systemu z napędu USB. Zdarza się też, że Windows utyka w miejscu.

Po automatycznym zainstalowaniu aktualizacji KB3201845 system Windows 10 nie uruchamia się - czarny ekran i kręcące się białe kółko w nieskończoność. Wymuszanie wyłączenia i ponowne włączanie komputera za każdym razem po kilku godzinach "kręcenia się" tego kółka powoduje to samo - czarny ekran i [...] kółeczko i tak może się kręcić nawet przez 12 godzin (dzisiaj zostawiłem to na całą noc i bez efektu). To już kolejna [...] aktualizacja automatyczna, po której komputer nie uruchamia się. [...] Poprzednio w październiku miałem to samo. Błagam - pomóżcie bo laptop jest w tej chwili bezużyteczny. Udaje się uruchomić w trybie awaryjnym, ale co z tego jak sieć nie działa mimo uruchamiania w trybie awaryjnym z obsługą sieci... a miał służyć tylko do przeglądania Internetu.
info:next.gazeta.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
hehe.... ja nie mogłem jej pobrać... dochodziło do 10% i na tym kończyło się pobieranie... :zaciesz
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
sowa napisał:
hehe.... ja nie mogłem jej pobrać... dochodziło do 10% i na tym kończyło się pobieranie... :zaciesz


1.Uruchamiasz stary Internet Explorer
2.wlejasz link :



Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


3.Wpisujesz w Wyszukaj :KB3201845
i wszystkie poprawki dodajesz do koszyka
4.Teraz przechodzisz do aktualizacji.



Snap1.jpg

Snap2.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35828
Reakcje/Polubienia
24878
Miasto
Trololololo
Najlepszym sposobem na problemy z aktualizacjami na W10 jest zainstalowanie XP :zaciesz
 

sowa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Listopad 2015
Posty
347
Reakcje/Polubienia
219
Armaros napisał:
sowa napisał:
hehe.... ja nie mogłem jej pobrać... dochodziło do 10% i na tym kończyło się pobieranie... :zaciesz


1.Uruchamiasz stary Internet Explorer
2.wlejasz link :



Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


3.Wpisujesz w Wyszukaj :KB3201845
i wszystkie poprawki dodajesz do koszyka
4.Teraz przechodzisz do aktualizacji.



Snap1.jpg

Snap2.jpg
Po tym co przeczytałem o tej poprawce to raczej poczekam aż to naprawią... na razie mam zablokowane aktualizacje.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Taaaaaa
Przeszło pół roku używałem i byłem zadowolony .... mniej więcej
Ostatnio wziął i się zaktualizował ... v1607
To jakiś koszmar, wiesza się notorycznie, wszystko się dłuuugo uruchamia o ile w ogóle się uruchomi
Przez ostatnie 3 dni częściej robiłem restart niż przez półrocze.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
A ciekawe... Kiedy była ta aktualizacja? Nie korzystam z 10-tki, a właśnie wczoraj musiałem teściowi naprawiać system (Windows 10 Home), bo wyskakiwał mu komunikat po zalogowaniu, że nie można zalogować się do konta Microsoft Windows (zaczął się pojawiać się 2 dni temu i powodował zniknnięcie wszystkich ustawień pulpitu, przeglądarek, itp.). Teść zawsze działał na lapku na koncie lokalnym administratora, więc nijak nie mogłem dojść skąd wziął się błąd. Sam zaklinał się, że nic nie zrobił. Zastanawiam się więc, czym mógł być spowodowany... :scratch
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Mam ustawione "aktualizacje opóźnione"
Jest to stara duża aktualizacja.
Znalazłem też problem. Dość popularny. Po tej aktualizacji kompy w układzie ssd+hdd odmawiają współpracy. Zalecane rozwiązanie: cofnięcie aktualizacji .....
Cofnę permanentnie: OO disk image i blokada aktualizacji windy ....
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Conti napisał:
Mam ustawione "aktualizacje opóźnione"
Jest to stara duża aktualizacja.
Znalazłem też problem. Dość popularny. Po tej aktualizacji kompy w układzie ssd+hdd odmawiają współpracy. Zalecane rozwiązanie: cofnięcie aktualizacji .....
Cofnę permanentnie: OO disk image i blokada aktualizacji windy ....


O czym Ty piszesz ??? Mam Win 10 pro w laptopie dwa dyski ssd i hdd i wszystko działa idealnie.
Aktualizacje systemu do Windows 10 Version 1607 robiłem w 2016 r i nic się złego nie dzieje.
System szybki bez zacinek a aktualizacje mam ustawione normalne na bieżąca.
Raczej problem to po stronie komputera lub użytkownika.
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Wrzuć w googla to się dowiesz.
To, że ciebie nie dotyczy, to się ciesz.
Nie napisałem że problem dotyczy wszystkich lecz że jest dość popularny (wśród kompów ssd+hdd, gdzie system jest na ssd a programy instalowane na hdd).
Zalecane przez MS rozwiązane jest ciekawe....
Np

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
jak na razie nie znalazłem tej poprawki.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Conti napisał:
Wrzuć w googla to się dowiesz.
To, że ciebie nie dotyczy, to się ciesz.
Nie napisałem że problem dotyczy wszystkich lecz że jest dość popularny (wśród kompów ssd+hdd, gdzie system jest na ssd a programy instalowane na hdd).
Zalecane przez MS rozwiązane jest ciekawe....

A kto mając dysk ssd i hdd instaluje programy na na hdd !!!
To w ogóle mija się z celem !
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Może się mija a może i nie. Zresztą to samo dotyczy ssd + ssd + hdd i instalacji na drugim ssd, innym niż siedzi winda.
Dobra to nic nie wnosi. Muszę znaleźć rozwiązanie bo na razie mam uziemionego kompa. Bez wyraźnej przyczyny co chwila się wiesza.
Po przywróceniu obrazu sprzed aktualizacji działa ok. Ponowiłem aktualizacje i już żałuję.
 
Do góry