Jak odtworzyć film blu ray na TV philips

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Witam. Ostatnio chciałem kupić laptopa ale wybrałem telewizor Philips. Mam jednak problem bo nie mogę na nim odtworzyć filmu nagranego na nośniku blu ray za pomocą zewnętrznej nagrywarki bluray. Dodam że filmy z dysku zewnętrznego odtwarza bez problemu. Wie ktoś może o co kaman? ps telewizor PHILIPS 49PUS7170/12
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Oglądając filmy zauważyłem że mój telewizor nie odtwarza formatu LTN-mkv czy da radę jakoś to otworzyć albo zainstalować na androidzie jakąś aplikację do odtwarzania? Zaktualizowałem system ale to nic nie dało...
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Mam jednak problem bo nie mogę na nim odtworzyć filmu nagranego na nośniku blu ray za pomocą zewnętrznej nagrywarki bluray
Dodam że filmy z dysku zewnętrznego odtwarza bez problemu
Czyli tv odtwarza mkv (specyfikacja to potwierdza) skoro z dysku śmiga.... a jeśli problem występuje tylko na odtwarzaczu blu-ray to w nim należy szukać rozwiązania.
Jak masz podłączony ten odtwarzacz, jakie info podczas próby odtwarzania itp?
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Odtwarzacz mam podłączony przez usb ale tv wogule go nie widzi
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Ewentualnie mogę kupić odtwarzacz blu ray albo kopiować film na dysk zewnętrzny. Problem tkwi w tym że nie mogę odtwarzać plików LTN.mkv nie wiem dlaczego macie może jakieś pomysły może plik jest po prostu za duży ? Aktualizowałem androida do wersji 5.1 i dalej wyskakuje "Format nie obsługiwany"
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
....za pomocą zewnętrznej nagrywarki bluray
:scratch..... a ty czasem nie podłączyłeś zewnętrznego napędu/nagrywarki od kompka?? Bo jeśli tak to raczej wątpię żeby to działało na TV. Spróbuj jednak, tak jak napisał Elvis, podłączyć o ile posiada przez HDMI najlepiej w wersji 1.4

Problem tkwi w tym że nie mogę odtwarzać plików LTN.mkv
z dysku też nie idą?
Aktualizowałem androida do wersji 5.1 i dalej wyskakuje "Format nie obsługiwany"
Ze strony producenta TV pobrałeś najnowszą wersję softu?? Ostatnie poprawki są z 07.04 więc warto pobrać.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
tak zgadza się podłączyłem zewnętrzną nagrywarkę ale nie mogę jej podłączyć przez hdmi powiedzcie mi tylko jak odtworzyć plik LTN.mkv
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Chcialbym odświeżyć temat.Pobralem najnowszy soft ze strony producenta i wedlug instrukcjigo zainstalowalem ale nadal nie odtwarza miniektóych plików mkv nie wiem o co chodzi pomoże ktoś???
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35583
Reakcje/Polubienia
24613
Miasto
Trololololo
Cetus napisał:
Chcialbym odświeżyć temat.Pobralem najnowszy soft ze strony producenta i wedlug instrukcjigo zainstalowalem ale nadal nie odtwarza miniektóych plików mkv nie wiem o co chodzi pomoże ktoś???
a inne mkv odtwarza ??
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Tak inne odtwarza a niektórych nie. Mimo że film jest w formacie mkv wyskakuje komunikat format nie obslugiwany
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
Mkv to kontener w sumie i w środku może być plik wideo nie obsługiwany przez twój TV. Najlepiej daj info z programu Media info odnośnie tego pliku co tv nie daje rady.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Cetus napisał:
Tak inne odtwarza a niektórych nie. Mimo że film jest w formacie mkv wyskakuje komunikat format nie obslugiwany

A nie przyszło ci na myśl że po prostu jest źle nagrany. Spróbuj odtworzyć go na komputerze bądź spróbować prze-konwertować choćby w WinX HD Video Converter Deluxe. Jeśli konwerter go nie ruszy i zgłosi błąd to film jest po prostu nagrany z błędem.
 

Cetus

Bardzo aktywny
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
313
Reakcje/Polubienia
47
Znalazłem rozwiązanie może komuś się przyda. Poprostu zainstalowałem Archos-Video-Player free + do tego kodeki i jak na razie odtwarzam filmy tym playerem, krórych wcześniej nie odtwarzał telewizor. Nie sprawdzałem na wszystkich filmach ale na niektórych...
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Gdy film nie chce się otworzyć warto użyć programu MKVToolNix.
Dodać film do programu, uruchomić muksowanie i po minucie plik gotowy.
Przynajmniej w przypadku mojego odtwarzacza to pomaga.
 
Do góry