Problem z zawartością pendrive'a

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Czy mogło to się stać na skutek usuwania pendrive'a bez zastosowania bezpiecznego usuwania sprzętu
W takim przypadku mogłaś utracić dane aktualnie zapisywane/odczytywane a nie zawartość całego pena......osobiście nigdy w życiu nie używałem tej funkcji....wg ktoś używa?? :sarkazm
Podłącz pena pod linuxa, może poradzi sobie lepiej od windy
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Najlepszy program do odzysku jaki używałem to był R-studio. Tworzyłem plik image z opcją kopiuj każdy sektor, a następnie z niego odzyskiwałem dane. Niestety program płatny, ale można spróbować czy wyszuka więcej niż inne.
Ten jest jeszcze skuteczny i darmowy:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Sytuacja opisana przez Ciebie Tofana zdarzyła mi się kilka razy na XP i nie wiem czym to było spowodowane, na Windows 7 nigdy nie miałem tego problemu a pendrajwy te same :)
 

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
remool napisał:
osobiście nigdy w życiu nie używałem tej funkcji....wg ktoś używa?? :sarkazm


ja czasami używam jak zapisuje jakieś małe pliki na pena (lub dysk) i chcę mieć pewność, że zostaną zapisane a nie pozostaną w cache urządzenia

co do utraty danych - mogłeś trzymać pedriva koło dzwoniącej komórki itd na przyszłość - na pendrivie trzymać kopie do przenoszenia/robocze
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Ja używałem bezpiecznego usuwania, teraz robię to za pomocą programiku do tego celu, który jakiś czas temu był w promo. Szczerze się dziwię, kiedy ktoś nie używa bezpiecznego usuwania mając na penie system FAT 32 lub starszy. Nie wiem jakim cudem po takim zwykłym wyjęciu pena, nie sypie się mu tablica alokacji plików. :scratch
Tofana w twoim przypadku moim zdaniem najlepszy byłby program Ontrack Recovery. Bardzo dobry soft. Wypróbuj triala i podejrzyj pliki. Jeśli potrafi podejrzeć więcej niż programy, których używałaś, to taki szperacz jak ty z resztą sobie poradzi... :klawik.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Dzisiaj przeskanowaliśmy komputer Emsisoft Emergency Kitem i kilka infekcji znalazł. Webroot i Malwarebytes Anti Malware nic nie znalazły. Może to jednak jakiś trojan albo inne licho?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35555
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
tofana napisał:
Dzisiaj przeskanowaliśmy komputer Emsisoft Emergency Kitem i kilka infekcji znalazł. Webroot i Malwarebytes Anti Malware nic nie znalazły. Może to jednak jakiś trojan albo inne licho?
Trzeba było też zemaną przeskanować, EEK czasem lubi przestrzelić.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Wirusy... :eek: Jakbym słyszał swoją lekarkę w przychodni... :) Wykluczyć nie mogę, ale wątpię. Odzyskaj pliki jakimś odzyskiwaniem, możesz podłączyć pena pod linuksa. Nadal mi się wydaje, że kiedy odlączałaś pendrive'a był on obsługiwany przez jakiś aktywny proces, a że na penie przypuszczam masz system plików FAT, to została uszkodzona tablica alokacji i pod Windowsem plików nie zobaczysz. Sam przeformatowuję swoje pendrivy na NTFS, który zdecydowanie lepiej znosi takie gwałtowne odłączenia.
 
Do góry