Laptop - jaki?

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5488
Reakcje/Polubienia
3998
Miasto
Polska
.
Chciałbym kupić córce nowy laptop, ale nie mam zielonego pojęcia jakiej marki i w jakiej konfiguracji. Służyć ma do pracy, żadnych gier. Córka projektuje, tak więc potrzebna jest większa matryca (jakieś sugestie w kwestii cali?), wydajna karta graficzna, większa moc i pamięć RAM.
Nie mam jak na razie ustalonego budżetu, tak więc liczę na różnorodne sugestie, za które z góry serdecznie dziękuję. :)
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Jeżeli o markę chodzi to jak dla mnie tylko Dell,Asus,Acer
Jeżeli chodzi o cenę to Lenovo
Odradzam firmę HP

Do jakiej pracy to ważne czy praca czysto biurowa czy może grafika itd...
Matryca 17 cali najlepiej matowa

Maszynki do 3 tyś:


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Elo antbil :hi :)
Przegapiłeś gwiazdkę, czy czekałeś na wyprzedaże? :dziwak
Matryca, jak najbardziej 17" i matowa i dużo RAM-u DDR4 (nieco szybsze od DDR3 i mniejszy pobór energii, więc laptop będzie się mniej grzał), dobra karta grafiki - wszystko się zgadza... Tylko laptop i windows (póki co, bo najnowsze duże aktualizacje zmierzają do poprawienia pracy windowsa w kwestii projektowania - szczególnie 3D) to średnio nadaje się do projektowania. Nie wiem co prawda o jakie projekty chodzi, ale generalnie do projektowania lepiej jednak nadają się maki i to nie macbooki a raczej iMaki, że o Macach Pro nie wspomnę. Mógłbyś się jednak określić co do systemu, czy koniecznie laptop czy może coś w stylu al-in-one i orientacyjny budżet (nie oszczędzaj - w końcu to córka, a laptopa dorzucisz jej w posagu). :)
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Zeno napisał:
Elo antbil :hi :)
Przegapiłeś gwiazdkę, czy czekałeś na wyprzedaże? :dziwak
Matryca, jak najbardziej 17" i matowa i dużo RAM-u DDR4 (nieco szybsze od DDR3 i mniejszy pobór energii, więc laptop będzie się mniej grzał), dobra karta grafiki - wszystko się zgadza... Tylko laptop i windows (póki co, bo najnowsze duże aktualizacje zmierzają do poprawienia pracy windowsa w kwestii projektowania - szczególnie 3D) to średnio nadaje się do projektowania. Nie wiem co prawda o jakie projekty chodzi, ale generalnie do projektowania lepiej jednak nadają się maki i to nie macbooki a raczej iMaki, że o Macach Pro nie wspomnę. Mógłbyś się jednak określić co do systemu, czy koniecznie laptop czy może coś w stylu al-in-one i orientacyjny budżet (nie oszczędzaj - w końcu to córka, a laptopa dorzucisz jej w posagu). :)


Dużo ramu dobra karta i tylko marne 38 tyś zł :zaciesz


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Fakt co do grafiki to tylko iMaki i Macach Pro
Sam zakupiłem używanego laptopa z firmy graficznej bo przesiedli się na Maki
Zakupiłem Asusa ASUS N76VZ-V2G-T1205H-16 za 1200 zł z papierami i gwarancja rozruchową na trzy miesiące.
Nie jest to najnowsza maszyna ale za 1200 zł nie znajdę takiego cudeńka.
Oczywiście były dodatkowe koszta ale to już mój kaprys :zaciesz Czyli
oddałem do czyszczenia zmiany chłodzenia itd.... koszt 200 zł.
Wymiana dysków Samsung 850 PRO 256GB 600 zł + Hitachi 1TB TRAVELSTAR 7K1000 300 zł
Ogólnie wydałem 2300 zł i nawet za te 2300 nie znajdę nowego laptopa o podobnych parametrach
do mojego.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

antbil007

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
5488
Reakcje/Polubienia
3998
Miasto
Polska
Zeno napisał:
Elo antbil :hi :)
Przegapiłeś gwiazdkę, czy czekałeś na wyprzedaże? :dziwak
Matryca, jak najbardziej 17" i matowa i dużo RAM-u DDR4 (nieco szybsze od DDR3 i mniejszy pobór energii, więc laptop będzie się mniej grzał), dobra karta grafiki - wszystko się zgadza... Tylko laptop i windows (póki co, bo najnowsze duże aktualizacje zmierzają do poprawienia pracy windowsa w kwestii projektowania - szczególnie 3D) to średnio nadaje się do projektowania. Nie wiem co prawda o jakie projekty chodzi, ale generalnie do projektowania lepiej jednak nadają się maki i to nie macbooki a raczej iMaki, że o Macach Pro nie wspomnę. Mógłbyś się jednak określić co do systemu, czy koniecznie laptop czy może coś w stylu al-in-one i orientacyjny budżet (nie oszczędzaj - w końcu to córka, a laptopa dorzucisz jej w posagu). :)
Zeno, brachu!
Musi być laptop, bo często jeździ w różne miejsca i korzysta z każdej możliwości.
Musi być też winda, bo tylko do niej ma/mamy programy.
Projektuje ciuchy, ale też robi dla mnie grafikę tudzież multimedia.
Budżet? Np. 3 tys. +- 500 ( :facepalm ) :dziwak
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
antbil007 napisał:
Zeno napisał:
Elo antbil :hi :)
Przegapiłeś gwiazdkę, czy czekałeś na wyprzedaże? :dziwak
Matryca, jak najbardziej 17" i matowa i dużo RAM-u DDR4 (nieco szybsze od DDR3 i mniejszy pobór energii, więc laptop będzie się mniej grzał), dobra karta grafiki - wszystko się zgadza... Tylko laptop i windows (póki co, bo najnowsze duże aktualizacje zmierzają do poprawienia pracy windowsa w kwestii projektowania - szczególnie 3D) to średnio nadaje się do projektowania. Nie wiem co prawda o jakie projekty chodzi, ale generalnie do projektowania lepiej jednak nadają się maki i to nie macbooki a raczej iMaki, że o Macach Pro nie wspomnę. Mógłbyś się jednak określić co do systemu, czy koniecznie laptop czy może coś w stylu al-in-one i orientacyjny budżet (nie oszczędzaj - w końcu to córka, a laptopa dorzucisz jej w posagu). :)
Zeno, brachu!
Musi być laptop, bo często jeździ w różne miejsca i korzysta z każdej możliwości.
Musi być też winda, bo tylko do niej ma/mamy programy.
Projektuje ciuchy, ale też robi dla mnie grafikę tudzież multimedia.
Budżet? Np. 3 tys. +- 500 ( :facepalm ) :dziwak


Prosze :


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

hansik

Wygadany
Dołączył
21 Wrzesień 2015
Posty
40
Reakcje/Polubienia
109
Witam. A ja polecę mało popularne laptopy MSI. Parę lat temu kupiłem synowi (politechnika - CAD, projekty) i działa bez problemu do tej pory. Użytkowany intensywnie. Problem taki, że trzymają cenę i często są bez systemu. Ale to akurat może być zaleta :) Znalazłem "na szybko" za ok.3,1k pln takowy model: MSI GL72 6QC-219XPL (to tylko przykład - reklamowany jako gamingowy). Z zalet wg mnie: aluminiowa obudowa, dwie karty graf., matowa matryca 17.3'', dysk co prawda HDD ale 7200. Wady: brak systemu, mało RAM. Pamięć można zwiększyć do 32GB, na przykład dodać SSD, dokupić system i będzie OK. Tylko wtedy trzeba policzyć całkowite koszty. Nie wiem, czy w 3,5 tys. da się zmieścić. Za to wg mnie mamy sprzęt spokojnie na kilka dobrych lat. Pozdrawiam.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
antbil007 napisał:
Musi być laptop, bo często jeździ w różne miejsca i korzysta z każdej możliwości.
Musi być też winda, bo tylko do niej ma/mamy programy.
Projektuje ciuchy, ale też robi dla mnie grafikę tudzież multimedia.
Budżet? Np. 3 tys. +- 500 ( :facepalm ) :dziwak
Kamień spadł mi z serca, bo już mi przyszło do głowy, że projektuje łaziki dla NASA albo przynajmniej maszyny rolnicze. :klawik.
Właściwie każdy z podanych przez Armarosa (w drugim rzucie) czy ten podany hansika (z dorzuceniem RAMu do 8GB) spokojnie da radę. Do tego makowska myszka (sam kiedyś na windzie korzystałem z takiej z malutką kuleczką na końcu). Bezpieczne rozwiązanie - bo da się na tym pracować, mocy nie zabraknie. Nie do końca jednak wygodne, bo owszem laptopa da się przewozić, tyle że 17" laptopa trudno nazwać mobilnym, jest dosyć ciężki i nieporęczny, wydajność na baterii też nie będzie duża z racji dość mocnych podzespołów i dużej matrycy.
Warto by przy tym poszukać czegoś na wyprzedażach, bo akurat okres ku temu sprzyja.
Nie ukrywam jednak, że mnie oczarował ten sprzęt, w którym Microsoft w wyraźny sposób wytyczył trend, szczególnie w kwestii projektowania:

Tyle, że odpada gdyż to sprzęt stacjonarny, najtańsza wersja 3000USD i do tego do zamówienia w amerykańskim MS Store. Jednak sama możliwość korzystania z ekranu dotykowego przy projektowaniu za pomocą piórka czy rysika - bardzo wygodna rzecz. Stąd zastanawiałbym się na 12-14" hybrydą z dobrą karta grafiki, mogącą pracować w trybie laptopa i tabletu oraz poprzez hdmi podłączaną do większego monitora, tv czy projektora do pracy lub prezentacji, a przerwach wykorzystaną mobilnie. Pewnie w tym budżecie nie do zrobienia, sam się zastanawiam czy są takie sprzęty w tej cenie.
Sprawdziłem dziś ms surface pro4 i mimo zniżki obowiązującej od 01.01.16r. najsłabsza konfiguracja kosztuje tak:
2zzpCOc.png

:eek: Poszukam jeszcze...
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Rozwijając moją myśl z poprzedniego posta...
Poszedłbym w konwertowalnego laptopa i pracował tak, jak wyżej napisałem. Moim zdaniem ten byłby najlepszy. Ma oczywiście swoje wady - mały dysk, błyszczącą matrycę, ale poza tym jest super i na potrzeby Twojej córki spokojnie wystarczy...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


a tu recenzja:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Sam bym sobie go kupił... :klawik.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Zeno napisał:
Rozwijając moją myśl z poprzedniego posta...
Poszedłbym w konwertowalnego laptopa i pracował tak, jak wyżej napisałem. Moim zdaniem ten byłby najlepszy. Ma oczywiście swoje wady - mały dysk, błyszczącą matrycę, ale poza tym jest super i na potrzeby Twojej córki spokojnie wystarczy...
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


a tu recenzja:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Sam bym sobie go kupił... :klawik.



Coś nowego :zaciesz


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
MS Surface 4 to tablet a nie laptop jakiego szukacie. Jako tablet dobry ale komputer do pracy w tej specyfikacji to trochę mało. Słaba bateria, brak LTE i jeśli do projektowania to za mała matryca.
Co do ceny to było taniej podczas black friday. W dodatku brak offica :co jest?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Owszem, zgadza się. Początkowo myślałem o hybrydzie (możemy nazwać tabletem) i Surface Pro 4 w średniej konfiguracji spokojnie dałby radę. Tylko, że to wydatek rzędu 8.000 zł, więc nie ta półka. Dlatego też przeszedłem na propozycje konwertowalnego laptopa. Cóż, windows 10 został zaprojektowany pod ekrany dotykowe i w tym kierunku będzie rozwijany. Trzeba to wykorzystać. Nie bez przyczyny wziął się taki wysyp tabletów, hybryd, konwertowalnych laptopów czy all-in-one z dotykowymi monitorami. Dla projektanta ciuchów możliwość bezpośredniej pracy piórkiem na ekranie to wygodna rzecz, a 17 calowe laptopy to sprzęt niemal stacjonarny.
Przy okazji dorzucę nieco gorszą i tańszą wersję Yogi:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

czy:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

a tu na wyprzedaży z innym procesorem, rodzajem pamięci i kartą grafiki:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Edit: ciekaw jestem ile waży ten Racer Valerie. Strzelam, że za 3-4 lata monitory będzie się kupować na metry, rozwijać i zwijać w rulon jak papier, po czym wieszać na ścianę i w razie czego zwijać... :scratch
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Zeno napisał:
Owszem, zgadza się. Początkowo myślałem o hybrydzie (możemy nazwać tabletem) i Surface Pro 4 w średniej konfiguracji spokojnie dałby radę. Tylko, że to wydatek rzędu 8.000 zł, więc nie ta półka. Dlatego też przeszedłem na propozycje konwertowalnego laptopa. Cóż, windows 10 został zaprojektowany pod ekrany dotykowe i w tym kierunku będzie rozwijany. Trzeba to wykorzystać. Nie bez przyczyny wziął się taki wysyp tabletów, hybryd, konwertowalnych laptopów czy all-in-one z dotykowymi monitorami. Dla projektanta ciuchów możliwość bezpośredniej pracy piórkiem na ekranie to wygodna rzecz, a 17 calowe laptopy to sprzęt niemal stacjonarny.
Przy okazji dorzucę nieco gorszą i tańszą wersję Yogi:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

czy:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

a tu na wyprzedaży z innym procesorem, rodzajem pamięci i kartą grafiki:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Edit: ciekaw jestem ile waży ten Racer Valerie. Strzelam, że za 3-4 lata monitory będzie się kupować na metry, rozwijać i zwijać w rulon jak papier, po czym wieszać na ścianę i w razie czego zwijać... :scratch

Telewizory już tak .... :facepalm



LG OLED niczym fototapeta


Dwustronny wyświetlacz OLED od LG


A ja się pytam gdzie mój stary Rubin
 
Do góry