Elektronarzędzia a ich kolor

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Mam pytanie do szanownych kolegów i koleżanek czy orientują się co oznaczają a może i nie różne kolory elektronarzędzi (zielony, żółty,czerwony,niebieski,biały itp) a pytanie wiąże z noszeniem się zakupu szlifierki kątowej.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
sowa2 napisał:
Mam pytanie do szanownych kolegów i koleżanek czy orientują się co oznaczają a może i nie różne kolory elektronarzędzi (zielony, żółty,czerwony,niebieski,biały itp) a pytanie wiąże z noszeniem się zakupu szlifierki kątowej.

Generalnie to kwestia wzornictwa. Wyjątkiem jest Bosh, ktry robi elektornarzędzia dla amatorów z zieloną obudową i dla profesjonalistów z niebieską. Kiedyś jeszcze Makita dla odróżnienia miejsca produkcji stosowała kolory - białe były z fabryki w Chinach ale podzespoły i wszystkie elementy były takie same (podobno) :jezyk
 

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Jeśli tak to jakiej marki kupić, zaznaczam, że buduje dom i potrzebuje do prac wykończeniowych. Nie chcę kupować narzędzi za kilka - kilkanaście stówek nie jestem firma budowlaną.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9846
Reakcje/Polubienia
10470
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dużo jest firm wartych polecenia. Ale jeśli wybierzesz takie marki jak Bosch, Makita,Hitachi, Metabo czy AEG to się raczej nie zawiedziesz. Ja osobiście przez lata korzystałem z marki DeWALT i to ją sobie najbardziej cenię. Wybór modeli mają bardzo duży i zawsze coś odpowiedniego do potrzeb można wybrać.
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
Jeśli chodzi o zakup szlifierki kątowej to sprecyzuj wymagania, czy chodzi o podręczną z tarczą 125mm czy też większą, czy ma być do zastosowania amatorskiego czy będzie mocno obciążana. Dużym plusem jest również możliwość regulacji obrotów - warto ją mieć. No i oczywiście ile chcesz na nią przeznaczyć?
 

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Dzięki kolegom za zainteresowanie tematem. Poczytałem na ten temat w necie i dziś zakupiłem firmy Makita, dużo pozytywnych opinii na temat elektronarzędzi tego producenta można znaleźć a więc przekonam się niebawem czy zakup był warty.
 
Do góry