Szybka, bezpieczna i mało pamięciożerna przeglądarka

Saracen

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Styczeń 2017
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Witam

Szukam szybkiej, bezpiecznej i mało pamięciożernej przeglądarki. Jak na razie mam na uwadze Slimjet'a i Vivaldi. Czym jeszcze najlepiej się zainteresować?
 
M

Mr Bean

nie ma dziś takich :(
praktycznie wszystkie pobierają znaczna ilość zasobów
a ich szybkość uzależniona jest od mocy obliczeniowej twojego komputera
musisz instalować , i sprawdzać która spełnia twoje wymagania
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Slimjet to dobry wybór. Możesz jeszcze spróbować Palemoon (jest na bazie Firefoxa). Używaj raczej wersji 32 bitowych ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na pamięć. Mają wersje portable.
Od Vivaldiego szybsze są też Opera (własny VPN) i Globus VPN Browser (funkcje VPN działają w wersji premium, w kwestii bezpieczeństwa - trudno powiedzieć). Mają też mniejsze zapotrzebowanie na RAM. Wersje portable sam do nich możesz utworzyć.
Mr Bean - miło powitać w innym temacie niż twój ulubiony. :klawik.
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Saracen napisał:
Witam

Szukam szybkiej, bezpiecznej i mało pamięciożernej przeglądarki. Jak na razie mam na uwadze Slimjet'a i Vivaldi. Czym jeszcze najlepiej się zainteresować?

Jeżeli chodzi o szybkość to może Maelstrom. Niestety, co do bezpieczeństwa to nie aktualizowana już jakiś czas i trzeba parę niepotrzebnych usług zablokować w dobrej zaporze.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24589
Miasto
Trololololo
Ja tam raczej obstawiałbym Firerfoxa i odradzał cokolwiek opartego na Chromium z racji wielu procesów lubiących dużo dużo zjeść.
 

hocik

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
415
Reakcje/Polubienia
457
Miasto
szczecin
Nie wiem czy szybka , ale może --->> TorBrowser.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
Ostatnio sam testowałem sporo przeglądarek w codziennym użytku na nie najmocniejszym kompie z E8500 ,bo sam poszukiwałem jakiegoś zamiennika opery 12 :) i najlepiej przypasował mi firefox i jego odmiana cyberfox. Najsprawniej działały i nawet nie wiem ,czy cyberfox nie lepiej :) Reszta albo muliła przy wiekszej ilości kart ,albo miała jakieś kulawe interfejsy :zaciesz
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Opera 42 i Opera 12 to jednak inne przeglądarki pod względem szybkości, bezpieczeństwa i zapotrzebowania na pamięć. Tor Browser na pewno nie jest szybki.
Kilka miesięcy temu zrobiłem sobie teścik. Uruchamiałem 8 tych samych stron w różnych przeglądarkach Slimjet, Palemoon, FF, Chrome, Operze, Maxton, Pampie, Vivaldi, AOL Shield, Globus, CentBrowser, przy tym zainstalowane miałem Chrome, FF i Operę, reszta to wersje portable (32 i 64 bitowe). Po uruchomieniu zliczałem pamięć użytą przez uruchomione przez nie procesy wg wskazań AnVir Task Managera. Myślałem o tym, że podzielić się info na forum. Zrezygnowałem jednak z uwagi na fakt, że nie były to "czyste" wersje - w każdej mam zainstalowane inne rozszerzenia i w większości zmieniałem ustawienia na inne od domyślnych. Wyniki więc nie byłyby miarodajne. Niemniej wyszło mi, że najmniej pamięci potrzebowały Slimjet i Palemoon w wersjach 32 bitowych.
Wydaje mi się, że nie wszystkie przeglądarki oparte o Chromium mają jednakowy apetyt na pamięć.
Poza tym jeżeli ktoś lubi pracować z większą ilością kart, to powinien skorzystać z tych dodatków:
http://programyzadarmo.net.pl/przeg...przegl-darki-google-chrome-t12740.html#p68859
i
http://programyzadarmo.net.pl/przeg...gl-darki-google-chrome-t12740-50.html#p209786
Przypuszczam, że dobre wyniki mógłby mieć Maxton Nitro, ale nie korzystam z niego ze względu na zbyt "surowy" interfejs.
 
Do góry