CCleaner czy warto? [Ankieta]

Czy CCleaner jest programem wartym polecenia?

  • TAK

    Głosy: 24 49,0%
  • NIE

    Głosy: 18 36,7%
  • NIE MAM ZDANIA

    Głosy: 7 14,3%

  • Głosujących
    49

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
bf9c2fe42a134b6bd5730bf4e9f87adf2016-11-15_12h39_27.png


CCleaner (Crap Cleaner) jest bezpłatnym programem służącym do oczyszczania systemu Windows ze zbędnych śmieci. Usuwając zbędne pliki i inne niepotrzebne elementy, system będzie stabilniejszy i wydajniejszy, a na dysku twardym uzyskamy więcej wolnej przestrzeni. Proces przeprowadzania analizy i oczyszczania komputera ze śmieci trwa bardzo krótko.

Po uruchomieniu programu, otrzymujemy do dyspozycji różne narzędzia systemowe. Jednym z najważniejszych funkcji programu jest zakładka „Cleaner”, która przeprowadza dogłębną analizę danych i następnie usuwa zalegające śmieci.

Użytkownicy mogą ręcznie dostosować, które elementy będą brane pod uwagę podczas usuwania. Wsród nich znajdziemy m.in. tymczasowe pliki internetowe, historię przeglądanych stron, ciasteczka (cookies), pliki index.dat, pliki tymczasowe, pliki dziennika, cache DNS, elementy pamięci podręcznej oraz pozostałe zbędne dane utworzone przez programy (FileZilla, Adobe Reader, MS Office, uTorrent czy Skype).

CCleaner oferuje zaawansowany system aktywnego monitoringu, który na bieżąco skanuje komputer i informuje o możliwości zwolnienia zbędnych zasobów systemu. Oprócz tego posiada inny przydatny moduł, za pomocą którego naprawimy i oczyścimy rejestr systemowy. W tym celu, aplikacja została wyposażona w zaawansowany skaner do wyszukiwania problemów w rejestrze. Jest on wstanie wykryć problemy w czcionkach, instalatorach, usługach systemowych czy w sekcji „autorun”.

Warto również wspomnieć o dodatkowych narzędziach, które służą do usuwania zainstalowanych programów w systemie, wymazywania danych z dysku twardego, przywracania systemu, wyszukiwania duplikatów plików i zarządzania sekcją „autorun”, czyli wszystkimi procesami uruchamiającymi się wraz z systemem.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jakie są Wasze opinie na temat tego programu? Czy sprawdził się i czy warto go instalować? Wypowiedzcie się w komentarzach i zagłosujcie w ankiecie.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Osobiście nie wiem za co ten program ma tak wysokie oceny :scratch Ma dobrą prasę i chyba na tym kończą się jego zalety. Czytam często, że niczego w systemie nie popsuje ale to samo można napisać o Aimpie czy Paincie :zaciesz Generalnie to co robi dobrze można spokojnie zrobić samemu - opróżnić kosz, usunąć historię przeglądarki czy skasować kilka pustych folderów. W dodatku ostatnimi czasy na siłę dodali funkcję autostartu.
Jestem na "Nie" bo spokojnie bez tego programu można się obejść :guma Jest trochę jak witamina C w przeziębieniu - niektórzy dalej wierzą, że pomaga :klawik.
 

helium

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
16 Czerwiec 2010
Posty
2178
Reakcje/Polubienia
2537
Miasto
Kraków
Program nic nie popsuje bo generalnie nic takiego nie czyści żeby miał coś "uwalić". Tak jak już napisano, program ma po prostu dobrą prasę. W mojej ocenie płacenie za wersję pro to strata pieniędzy. Program polecany dla totalnych laików którym się mówi że, żeby opróżnić kosz i wyczyścić pliki tymczasowe to trzeba nacisnąć to i tamto. :dziwak
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24588
Miasto
Trololololo
Jestem na NIE ponieważ ten program absolutnie niczym nie wyróżnia się spośród wielu innych tego typu programów, a komentarze typu "jest dobry bo jest dobry" jakoś specjalnie do mnie nie przemawiają ale do innych tak i stąd te dobre oceny dla CCleaner'a na wielu stronach.Program instalowałem kilka razy, sprawdzając co w nim jest takiego czego inne programy nie mają, nie doszukałem się niczego extra.

TuneUP Utilities też ma (miał) rewelacyjną opinię najlepszego czyściko-optymalizatora a koniec końców to zajechana i zamulona kobyła pozostawiająca masę śmieci po sobie.
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Moim zdaniem: za darmo warto, płacić za wersję Pro nie warto.
 

yyy

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
12 Maj 2013
Posty
521
Reakcje/Polubienia
400
Jako free warto jako płatny raczej nie, nie widze tam jakichś specjalnych dodatków wartych dopłaty :) Może z kompa nie zrobi nagle jakieś super rakiety i jak to głoszą niektóre z tych czyścików nie przyśpieszy kompa o 300%, ale jak to piszą ludzie na forach po prostu oczyści kompa ,ze będnego śmiecia i nic nie popsuje :) Uważam więc ,że warto polecić przynajmniej dla mniej obeznanych i leniwców ,wszystkie podstawowe funkcje zebrane w jednym programie i nie trzeba skakać po całym kompie ,zeby ogarnąć autostart ,przeglądarke ,czy na szybko coś odinstalować :)
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2165
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
Zdecydowanie nie polecam. Przywracałem już paru osobom systemy (przeważnie Win7) "usprawnione i przyspieszone" dzięki temu wynalazkowi. No bo kolega/koleżanka poleciła....
 

Don Pedro

Wygadany
Dołączył
1 Styczeń 2017
Posty
94
Reakcje/Polubienia
108
Kiedyś używałem CCleaner. Zaczęły się problemy z niektórymi programami. Wywaliłem i zainstalowałem Kerish Doctor. Jak na razie spisuje się lepiej niż CCleaner, jednak jakimś sympatykiem " przyspieszaczy " komputera nie jestem.
 

alojzy

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Czerwiec 2014
Posty
151
Reakcje/Polubienia
4
Prosty program, zaznaczasz i usuwa. Oczywiście wszystko można zrobić "ręcznie", ale po co.
 

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
Program jest darmowy i robi swoje,trudno nim coś popsuć w systemie
 

srstka

Wygadany
Dołączył
22 Grudnia 2012
Posty
55
Reakcje/Polubienia
22
Já používám ccleaner jen v portable verzi a nechávám vše v defauld nastavení.Za mě ano,ale jen na čištění tempt,browser history,atd.
 

waldi

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
15 Wrzesień 2012
Posty
34607
Reakcje/Polubienia
60731
Używam od wielu lat w wersji 2.20, potem się rozrósł i stał się ryzykowny dla systemu.

Dzięki niemu mam szybki dostęp do programów startowych, wiem czy coś obcego nie startuje z systemem, sprawdzam i usuwam zbędne ikony w obszarze powiadomień, od czasu do czasu zaznaczam wszystkie możliwości w menu system i bardzo rzadko wchodzę w ustawienia zaawansowane zaznaczając tylko usunięcie starych danych Prefeth (po odinstalowanych programach) i wspomnianą opcję obszaru powiadomień.

Jak do tej pory niczego nie zepsuł w rejestrze, a czy komp jest szybszy po czyszczeniu tego nie zauważyłem.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Z CCleanera korzystałem lata temu na XP. Nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. Potem na Win7 wolałem korzystać do czyszczenia z programów o szerszych opcjach optymalizacyjnych jak jv16 PowerTools, WiseCare 365, Glary Utilities, Advanced SystemCare czy Kerish Doctor. Przy czym WiseCare 365, Glary Utilities również posiadają (tak jak CCleaner) wersje Free i podobnie jak Advanced SystemCare oraz Kerish Doctor ich wersje "Pro" często są oferowane w promocjach do bezpłatnego korzystania. Wszystkie uważam za lepsze niż CCleaner, mimo iż ten na przestrzeni lat został rozbudowany o dodatkowe funkcje. Nie podoba mi się również polityka cenowa CCleaner:
veezYhh.png
Tdkhqnf.png

Ceny mówią same za siebie. Pewnie należą się brawa ich marketingowcom, że potrafią sprzedać ten produkt. Ode mnie jednak - jako użytkownika - :lanie
Jedyny plus dla nich za pomysł i aplikację CCleaner Cloud. Tutaj jednak trzeba byłoby mieć zaufanie do producenta, że nie będzie zbierał danych na temat użytkowników. Ja takowego nie mam.
Zagłosowałem na nie.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Używam z CCEnhancerem. Samego pewnie bym wywalił, a tak się czasem przydaje. Jako kontroler autostartu i rejestru to cienizna. Stosuje w tamtych obszarach AnVira oraz RegOrganizera, a tak w ogóle to Kerisha.
 
Do góry