Laptop - jaki?

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
fxj napisał:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Te są nowe z procesorami i5-7200U (7-ma generacja Intel Core na 2017 r.).
Sam korzystam z lapka Della od wielu lat i mam dobre zdanie o tej firmie, ale tutaj przy niewielkiej różnicy w cenie Yoga wypada dużo lepiej...
Dell - matryca TFT, Yoga - IPS, Dell - brak dedykowanej karty grafiki, co się przełoży na niższą wydajność w obróbce grafiki, w Yodze - jest 2 GB i modelach z GeForce 940 MX powinna już być z pamięcią GDDR5 zamiast DDR3, Dell przy większych gabarytach i matrycy ma prawie 2 razy mniejszą baterię od Yogi, Dell sporo cięższy od Yogi, Yoga ma obudowę aluminiową, Dell się nie chwali, więc obawiam się, że może takiej nie mieć.
 

plejmix

Bardzo aktywny
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
172
Reakcje/Polubienia
22
Koledzy jest sposób na to by przeglądarka potrzebowała mniejsze zasoby do pracy,wystarczy zainstalować dodatek One Tab
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Jeśli do pracy, to nazywajmy rzeczy po imieniu: potrzebny wół roboczy.
Ja poleciłbym coś co sam używam: Zbook od HP. Ja osobiście korzystam z nie produkowanego już Zbook'a 14 G2 Mobile Workstation, obecnie dostępne są w konfiguracji 15 i 17 calowej.
Maluch obsługuje do 4 monitorów, ma system na 256GB SSD i dane na 1TB HDD, 16GB ramu i AMD FirePro na pokładzie.
Sprzedawany z Win10Pro (można zamówić fabrycznie downgradowany do Win7 Pro, 64).

Co ważne do pracy: jest certyfikowany jako mobile workstation do pracy z programami Autodesk'u.
Dla mnie osobiście przekątna ekranu miała być jak najmniejsza, bo i tak korzystam i w burze i w domu z zewnętrznych monitorów.
Do gier się absolutnie nie nadaje, ale jak na nim lata Autodesk Plant Suite... ;)
 

Ekspert Microsoft

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Styczeń 2017
Posty
1
Reakcje/Polubienia
0
Jesteś pewien, że rezygnujesz z Surface Pro 4 w średniej konfiguracji?
Kupując Surface'a zyskujesz większą mobilność niż w przypadku wszystkich innych laptopów które były tutaj wymienione. Co do obaw jeśli chodzi o wydajność, Surface pozwala na uruchomienie wielu stosunkowo wydajnych gier więc sądzę, że do zaawansowanej pracy biurowej będzie idealny.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Normalnie jak reklama w TV tylko bez głosu :klawik.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
spamtrash napisał:
Jeśli do pracy, to nazywajmy rzeczy po imieniu: potrzebny wół roboczy.
Ja poleciłbym coś co sam używam: Zbook od HP. Ja osobiście korzystam z nie produkowanego już Zbook'a 14 G2 Mobile Workstation, obecnie dostępne są w konfiguracji 15 i 17 calowej.
Maluch obsługuje do 4 monitorów, ma system na 256GB SSD i dane na 1TB HDD, 16GB ramu i AMD FirePro na pokładzie.
Sprzedawany z Win10Pro (można zamówić fabrycznie downgradowany do Win7 Pro, 64).
Co ważne do pracy: jest certyfikowany jako mobile workstation do pracy z programami Autodesk'u.
Dla mnie osobiście przekątna ekranu miała być jak najmniejsza, bo i tak korzystam i w burze i w domu z zewnętrznych monitorów.
Do gier się absolutnie nie nadaje, ale jak na nim lata Autodesk Plant Suite... ;)

spamtrash ale my ty nie szukamy laptopa od prawie 5 tysięcy w górę, tylko nowego za max 3,5 tys. pln.
Ten (co prawda nie przechodzi mojej selekcji pod względem urody i bateria też nie powala), ale pod względem parametrów i ceny wydaje się optymalny:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Oczywiście trzeba pamiętać, że Lenovo swego czasu wkładało fabrycznie jakiś software szpiegujący użytkowników, ale zawsze można to będzie jakoś wyłączyć.
 

alojzy

Bardzo aktywny
Dołączył
9 Czerwiec 2014
Posty
151
Reakcje/Polubienia
4
Fajne to Lenovo sam ostrzę zęby na nowy laptop, a najlepiej jeszcze gamingowy :guma :zaciesz , ale jeszcze chyba poczekam :(
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
antbil007 napisał:
.
Kochani! Zwiększam budżet do 5.000. Poproszę, kto może, o kolejne oferty.
Dzięki. :piwko
Aha... Kochany! Ja to teraz poczekam aż budżet dojdzie do 7.500. :buziakk :)
 
Do góry