2016 w pracy i prywatnie

Fanatyk

Bardzo aktywny
Dołączył
30 Wrzesień 2013
Posty
215
Reakcje/Polubienia
1
Zwykle nie wypowiadam się w takich tematach, ale teraz coś mnie tknęło...
Na początek wspomnę, że współczuję sytuacji w jakiej znalazł się Emmers. Nie mam zamiaru się tu za bardzo rozpisywać, więc napiszę krótko i mam nadzieję treściwie. Pewnie wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale okej rozumiem, każdy może mieć swoje zdanie. A więc do sedna, jestem w stanie dać Ci te pieniądze, tylko musisz mnie zapewnić, że nie pójdą one na marne. Odnoszę takie wrażenie, że jak Ci teraz ktoś pomoże, zapłacisz te rachunki, ale za kilka miesięcy będzie ten sam problem. Wydaję mi się, że już kiedyś prosiłeś o taką pomoc i to nawet na tym forum. Powinieneś uczyć się na błędach... Zamiast spędzać czas na forum, powinieneś zacząć szukać pracy i to nie za 300 zł. Nawet w mojej małej miejscowości jest sporo ofert pracy. Nie wierzę, że u Ciebie nie ma, tylko trzeba chcieć... Jeżeli znasz się na komputerach to fajnie, idź w tym kierunku, zacznij się ogłaszać, załóż działalność, z Urzędu Pracy postaraj się o dofinansowanie i trochę zaryzykuj, bo inaczej nie wyjdziesz z problemów finansowych. Tak jak już wspomniałem, jednorazowe dotacje od użytkowników nie rozwiążą twojego problemu, a będą go jeszcze bardziej pogłębiać, gdyż stracisz chęci na cokolwiek, bo po co coś robić, jak wystarczy napisać na forum i liczyć na pomoc.. Może trochę przesadziłem ale takie jest moje zdanie.
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
Armaros napisał:
Mr Bean napisał:
Armaros napisał:
Możecie mnie teraz zbesztać ale to już lekka przesada !!! Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy zgłasza się do opieki społecznej
a nie szuka wsparcia na takiej stronie. W Polsce jak i na świecie jest dużo potrzebujących ludzi w gorszej sytuacji.
Brak dachu nad głową chore dziecko itd.... ale nikt się nie użala jak to ma żle. Moja matka ma raka i też mam wykrytego
i to znaczy że mam teraz wszystkim o tym opowiadać jak mi żle w życiu.

Cytuje :

Urząd miasta przekazał roszczenie do Urzędu Skarbowego a US do komornika. Za dwa tygodnie jak nie ureguluję zadłużenia (około 700 złotych) TO NIE WIESZ ILE MASZ DO ZAPŁACENIA ??? stracę mój komputer, telewizor i być może coś więce

Po pierwsze jeżeli rachunek był nie zapłacony były wysyłane ponaglenia! Sprawy nie przekazuje się odrazu do komornika
tyko do sądu a póżniej do komornika.Kolejna rzecz zawsze można zadzwonić było do urzędu miasta by dług
rozłożyli na raty lub anulowali na rzecz cieżkiej sytułacji finansowej i zdrowotnej. Komornik nie uprzedza o wizycie by właściel nie ukrył wartościowych rzeczy. Powiem szczerze mi to śmierdzi ale to moje zdanie !

nie będę na Ciebie naskakiwał bo w sumie masz racje
jednak jest jedno ale...

Ludzie są rożni , jedni mniej, drudzy bardziej przebojowi i zaradni
każdy z nas inaczej sobie radzi z problemami
ja wiem ze w niektórych sytuacjach ludzie robią rzeczy których normalnie by nie zrobili bo zwyczajnie z ilości i rangi czasami skumulowanych problemów siada im psycha , tracą umiejętność zdroworozsądkowego myślenia
- jeśli kogoś stać , niech pomoże

choć zdecydowanie zwrócił bym się o pomoc do instytucji typu MOPs


Dokładnie to samo bym zrobił i tu masz racje w 100 %
Po to jest MOPS by pomagać ludzią

Po pierwsze nie MOPS tylko MOPR
Korzystałeś kiedyś z ich pomocy ?!!zapewne nie!!
Nic nie pomogą !!Taka prawda !!Tym bardziej w styczniu !!
Skoro korzystałeś kiedyś z MOPS a teraz nazywa się MOPR
to wiesz dlaczego !!
W jakim ty świecie żyjesz :facepalm
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Po pierwsze to zanim napiszesz to się upewnij co i jak i gdzie !!!

Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie np... Białystok
Ośrodek Pomocy Społecznej np... Warszawa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej np... Katowicach

W jakim ty świecie żyjesz skoro już wiesz co powiedzą !
To teraz słuchaj mojej koleżanki mama miała osiem lat temu
wylew .Wyszła cało bo się nie poddała i nie żaliła do innych.
Mieszka w Pułtusku sama bo mąż zmarł dwa lata temu jej córka
przeniosła się do Warszawy ale oczywiście jak tylko się da jedzie
do mamy. Ale do sedna kobiecina po wylewie sama sobie dorabia
jak .Ma swoje małe stoisko z warzywami i owocami dodatkowo
pobiera pieniądze z MOPSU .I nie mów że odmawiają bo dostaje
paczki żywnościowe w zimę po 300 zł na węgiel. Ale za tym trzeba
chodzić a nie siedzieć na dupie i się żalić że komornik wejdzie .
Nie rozumiem takich ludzi rachunku za gaz nie zapłaci ale za internet
to nie zapomni. Jak bym założył taki post że potrzebuje kasy na
rachunki bo zapomniałem zapłacić też byś przelew zrobił ???
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2229
Reakcje/Polubienia
298
Miasto
okolice internetu
Armaros napisał:
Hefajstos napisał:
Nie rozumiem takich ludzi. Armaros, Mr. Bean - nie chcesz, nie daj. Wasza sprawa. Ale nie drapcie się po czyjejś d...., bo ktoś chce dać.


Każdy ma prawo do wypowiedzi i podzielenia się swoimi odczuciami .
A że żyjemy w takim kraju że nawet własna rodziny może Cię wysterować
jeżeli chodzi o pieniądze.
I małe sprostowanie dawajcie ile chcecie wasza sprawa mi nic
do tego.Bo ja już dawno z bajek wyrosłem i teksty że komornik itd...
to nie dla mnie .Dobra koniec tematu

Coś nie wyszło i trzeba dalej strzępić jęzor?Przymus jakiś?
 

angellomichel387

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
16 Sierpień 2013
Posty
573
Reakcje/Polubienia
1052
Armaros napisał:
Po pierwsze to zanim napiszesz to się upewnij co i jak i gdzie !!!

Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie np... Białystok
Ośrodek Pomocy Społecznej np... Warszawa
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej np... Katowicach

W jakim ty świecie żyjesz skoro już wiesz co powiedzą !
To teraz słuchaj mojej koleżanki mama miała osiem lat temu
wylew .Wyszła cało bo się nie poddała i nie żaliła do innych.
Mieszka w Pułtusku sama bo mąż zmarł dwa lata temu jej córka
przeniosła się do Warszawy ale oczywiście jak tylko się da jedzie
do mamy. Ale do sedna kobiecina po wylewie sama sobie dorabia
jak .Ma swoje małe stoisko z warzywami i owocami dodatkowo
pobiera pieniądze z MOPSU .I nie mów że odmawiają bo dostaje
paczki żywnościowe w zimę po 300 zł na węgiel. Ale za tym trzeba
chodzić a nie siedzieć na pośladach** i się żalić że komornik wejdzie .
Nie rozumiem takich ludzi rachunku za gaz nie zapłaci ale za internet
to nie zapomni. Jak bym założył taki post że potrzebuje kasy na
rachunki bo zapomniałem zapłacić też byś przelew zrobił ???
Ty się upewnij chłopcze
Tak jak napisałem MOPR !!
Po drugie nie 300zł tylko 150zł!!!
Po trzecie jakie paczki chłopczyku ?!!Dostajesz tkz kwitek dzięki któremu możesz co miesiąc pójść do PCK ...i Dostajesz olej ,cukier,jakieś ciasteczka,mąka,2 puszki z mięsem ,ewentualnie groszek z marchewką i to tyle więc te twoje opowieści już mnie wk...
Nie wiesz nie pisz sknerusie !!!Ja wiem !!Zapewne jak coś kupujesz to wąż ci w kieszeni syczy!!i nie spamuj mi w temacie !!ponieważ piszesz jakieś bzdury !!To jest temat dla osób co chcą pomóc a nie dla takich co wiecznie jak ty się użalają czy wydać 2 zł w sklepie czy nie!!
Masz jakieś dowody że Emmers kłamie ?Nie!!Więc twoje uwagi są nie nie miejscu !!!
A twoje domniemania zostaw dla siebie a jak masz jakieś dowody to pisz jak nie to Nie SPAMUJ chłopczyku :facepalm
 

sowa2

Wygadany
Dołączył
22 Wrzesień 2015
Posty
85
Reakcje/Polubienia
15
Jeśli ktoś chce pomóc to jego rzecz a Ci co są niechętni to niech się nie wymądrzają i tak powinno zostać.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
sowa2 Napisał(a)
Jeśli ktoś chce pomóc to jego rzecz a Ci co są niechętni to niech się nie wymądrzają i tak powinno zostać.
Równie dobrze można by napisać tak...."jeśli ktos nie chce pomagać to jego rzecz a ci co są chetni niech się nie wymądrzają i tak powinno zostać". To przecież nie jest temat tylko dla "chetnych" prawda?
....a czy ta wasza "składka" pomoże emmersowi?? Raczej nie...a nawet zaszkodzi bo pozbawi go resztek motywacji do działania aby coś zmienic w swoim życiu....motywacji, której i tak wcale nie ma.
Fanatyk napisał
Odnoszę takie wrażenie, że jak Ci teraz ktoś pomoże, zapłacisz te rachunki, ale za kilka miesięcy będzie ten sam problem. Wydaję mi się, że już kiedyś prosiłeś o taką pomoc i to nawet na tym forum. Powinieneś uczyć się na błędach... Zamiast spędzać czas na forum, powinieneś zacząć szukać pracy i to nie za 300 zł. Nawet w mojej małej miejscowości jest sporo ofert pracy. Nie wierzę, że u Ciebie nie ma, tylko trzeba chcieć...
Dokładnie tak było, jest teraz i bedzie w przyszłości ...dajcie mu wędke a nie rybkę...lecz tu nasuwa sie zasadnicze pytanie, czego chce emmers??
 
Do góry