CCleaner czy warto? [Ankieta]

Czy CCleaner jest programem wartym polecenia?

  • TAK

    Głosy: 24 49,0%
  • NIE

    Głosy: 18 36,7%
  • NIE MAM ZDANIA

    Głosy: 7 14,3%

  • Głosujących
    49

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Używam od ponad 11 lat od wersji 1."naście" i o ile pamiętam zawsze w wersji "portable"...i podobnie jak "srstka" używam do czyszczenia plików tymczasowych głównie, historii przeglądarek, systemu , otwieranych dokumentów, itp. W tym CCleaner jest skuteczny, zwłaszcza jeśli samemu doda się jakieś własne lokalizacje lub korzysta z dodatku.
Przydatne też mogę być funkcje związane z autostartem, dodatkami/pluginami w przeglądarkach czy wyszukiwaniem/filtrowaniem plików. Czyszczenie rejestru nie jest bardzo dogłebne, bo o ile pamiętam związane tylko z użytkownikiem, więc nie ma niebezpieczeństwa, że coś poważnego zostanie uszkodzone.
 

zmij

Wygadany
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
87
Reakcje/Polubienia
10
Tak jak pisze Ichito , do podstawowych funkcji czyszczenia wystarczający.

A propos: może ktoś podpowie co bezpiecznie zaznaczyć w zaawansowanych, bo tu zdania są podzielone?
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....
Moim zdaniem CCleaner jest dobry dla początkującego użytkownika bo tak jak tu już wspominano-nie ma co zepsuć w systemie. Ja go używam z CCEnhancerem ale głównym programem optymalizującym jest u mnie Kerish.
 

wacek_1984

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Marzec 2014
Posty
486
Reakcje/Polubienia
48
Ot taki program by na szybko i by bezproblemowo coś tam niby naprawić, używałem czasami dla ściemy by użytkownicy myśleli że się coś robi, bo im komp wolno działał. Po czyszczeniu CC nabierał wiatru w żagle. Zdecydowanie bardziej wolę inne programy.
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Używałem wcześniej - skuteczny był ... Potem trafiłem na JetClean z BlueSprig-a /wersja 1 rok promo/ i u mnie lepiej się sprawdził. Prawdę mówiąc wolałbym chyba nawet bardziej niż obecny Kerish Doctor. Zaznaczę "Nie mam zdania", ale tylko dlatego, że jeśli miałbym rekomendować tego typu program - wybrałbym jednak JetClean-a /niestety - nie ma wersji pod Win 10/.
P.S. Jeśli mógłbym zasugerować - rekomendacje przyznawałbym wyłącznie programom, które mają u Nas konkursy. Szanujmy tych, którzy szanują innych ... /w tym wypadku - stronę PZD/ :papież
 
Ostatnia edycja:

joa87

Bardzo aktywny
Dołączył
13 Październik 2010
Posty
464
Reakcje/Polubienia
128
Miasto
Szczecin
Uważam, że Ccleaner nadal wart jest polecenia, ale głównie nadaje się do usuwania plików tymczasowych, czyszczenia pamięci podręcznej przeglądarek, a nie do usuwania błędnych wpisów z rejestru, bo z tym na Windows 10 wiąże się pewne ryzyko. Kiedy po raz pierwszy, jak zaczęłam ledwo co używać Windows 10, usunęłam błędne wpisy z rejestru, przy użyciu tego programu, to wówczas miałam problemy z internetem. Pomogło dopiero przywracanie systemu...
 
Do góry