Bulwersy, dziadostwo na świecie

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Mirko napisał:
a0f27c5c6505a9f15924962255f691d2.png
ce0da219b94624d3fb6cc30897de4d4b.png
Minister skarbu zdecydował, że władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia będą mogły otrzymywać większe wynagrodzenia niż dotychczas. Zdecydowały o tym walne zgromadzenia tych spółek, czyli minister skarbu.
Dotychczas wynagrodzenia członków zarządu Polskiego Radia stanowiły 5,5-6-krotność miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. W Telewizji Polskiej - 6-krotność.
Według zasad zawartych w nowej ustawie kominowej, od tej pory wynagrodzenie członków zarządu TVP może się wahać od 7- do 12-krotności miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, a w Polskim Radiu - od 4 do 8.
Jak pisze Money.pl, ostatnie informacje dotyczące wysokości zarobków szefa prezesa TVP pochodzą sprzed 14 miesięcy, kiedy był nim Robert Kwiatkowski. Wówczas jego zarobki wynosiły 47 tys. zł miesięcznie, o czym donosił "Super Express".
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Skoro od 1 stycznia pan prezes TVP dostał podwyżkę i może zarabiać nawet 52 tysiące zł + nagrody z zysku, to niech poszuka na nią kasy wśród fanów tego kabaretu... :zaciesz
Coś mi się zdaje, że Kwiatkowski był dużo dawniej prezesem TVP niż podano, ale faktycznie ostatnim, który ujawnił wysokość swoich zarobków.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
jan13 napisał:
Trump rozważa usunięcie dziennikarzy z Białego Domu. Co na to Komisja Wenecka i rozczochrany Belg??
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Kolejny materiał pana Kolonko, w którym przedstawia jakiś fakt (np. usunięcie, czy zapowiedź usunięcia dziennikarzy poza teren Białego Domu) i dowolnie nim manipuluje w swoim komentarzu. Manipulacja w tym materiale polega na porównaniu Białego Domu do polskiego Sejmu. Otóż odpowiednikiem Białego Domu i prezydenta Trumpa jest w Polsce Pałac Prezydencki przy Krakowskim Przedmieściu i prezydent Duda (a jeśli chodzi o funkcje również premier Szydło). Duda nie musi dziennikarzy usuwać z Pałacu Prezydenckiego, bo nie mają oni tam pomieszczenia prasowego, do którego mają stały dostęp. W Polsce pan Duda jest niezaprzeczalnym gospodarzem Pałacu Prezydenckiego i na jego teren mają wstęp wyłącznie ci, którzy uzyskają na to jego zgodę. Odpowiednikiem polskiego Sejmu jest w Stanach Kongres (Izba Reprezentantów i+ Senat) obradujący na Kapitolu. W Stanach jest nie do pomyślenia, żeby Speaker Izby Reprezentantów zabronił dziennikarzom wstępu na teren Kapitolu i transmitowanie na żywo obrad Izby Reprezentantów czy Senatu. Pan Kolonko jednak zwykle takich detali nie dostrzega i w związku z tym po raz kolejny formułuje błędne wnioski. To nic osobistego, po prostu "mówię jak jest"... :klawik.
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2165
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
Prezydent do generałów: "Panowie, szczerze, jaka jest sytuacja"

"Macierewicz psuje armię, i mówię to z całą odpowiedzialnością. Brak wiarygodności i fatalna polityka personalna" - tak wojsko pod rządami obecnego szefa MON opisuje w "Tygodniku Powszechnym" Tomasz Siemoniak. Wg b. ministra obrony, Macierewicz odcina od armii prezydenta, a samym resortem "dowodzi" jego 26-letni zastępca.
Tomasz Siemoniak nie pozostawia dosłownie suchej nitki na kierownictwie MON i sposobie, w jaki resort prowadzi politykę personalną wobec oficerów. To, że z armii, w krótkim czasie, odchodzą najważniejsi dowódcy ma - zdaniem Siemoniaka - kluczowe znaczenie. Jak twierdzi, to dowód na „niezdolność do współpracy z Macierewiczem”.

Były minister obrony mówi w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym", że w praktyce ministerstwem obrony kieruje 26-letni rzecznik resortu. I to on wzywa do siebie generałów i z nimi rozmawia.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Hefajstos

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
10 Wrzesień 2013
Posty
2165
Reakcje/Polubienia
245
Miasto
okolice internetu
Ksiądz chory, więc po kolędzie chodziły kościelna i kucharka

Takiej kolędy nikt z Tomkowej w powiecie świdnickim się chyba nie spodziewał. Zamiast księdza domy wiernych odwiedzały pani Dorota i pani Marysia (pierwsza jest kucharką na plebanii, druga kościelną). Kobiety święciły domy i zbierały koperty. To była z pewnością niecodzienna kolęda. W Tomkowej (powiat świdnicki, gmina Jaworzyna Śląska) po kolędzie zamiast księdza chodziła pani Dorota i pani Marysia (pierwsza jest kucharką na plebanii, druga kościelną). Kobiety - jak twierdzą mieszkańcy wsi, święciły domy i zbierały koperty. Mieszkańcy wsi, którzy poinformowali nas o sytuacji, mówią, że proboszcz ksiądz Andrzej Walów rozchorował się. Żeby kolęda nie przepadła, wysłał po domach kościelną panią Marysie i kucharkę Dorotę.


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Niedługo sakramenty będziemy kupować w MacDrive :szydera
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Hefajstos napisał:
Niedługo sakramenty będziemy kupować w MacDrive :szydera

Rzeczywistość Cię wyprzedziła. W USA już od jakiegoś czasu jest spowiedź możliwa z samochodu. Podjeżdżasz do okienka i mówisz jak grzeszyłeś. Dostajesz pokutę i do domu :zaciesz To się nazywa drive thru church. W ten sam sposób można zamówić mszę za duszę zmarłego. :papież
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Serial "Ucho Prezesa" cieszy się niesłabnącą popularnością. Widać jest jednak solą w oku lizusów nowej władzy.
UDOSTĘPNIŁ „UCHO PREZESA”, TERAZ STANIE PRZED KOMISJĄ DYSCYPLINARNĄ! CZY ŻAGAŃSKI NAUCZYCIEL STRACI PRACĘ ZA WPISY NA FACEBOOK'U?
(...) Sprawa wyszła na jaw za sprawą interpelacji, którą złożył radny Tomasz Kwarciński.„Powziąłem informację, że dyrektor placówki oświatowej podległej powiatowi, zgłosił jednego z nauczycieli do Komisji Dyscyplinarnej przy Wojewodzie. Temat jest o tyle bulwersujący, że dyrektor zrobić to miał na podstawie wpisów na prywatnym profilu w portalu społecznościowym. W dodatku wśród treści, o które oskarżany jest nauczyciel znajduje się m.in. jeden z odcinków „Ucha Prezesa”, a także rysunki broniące Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z powyższym zadaję pytanie: co dzieje się w naszym powiecie? Czy naprawdę zabrnęliśmy już w takie rejony absurdu, żeby zwalniać porządnych ludzi z pracy za „Ucho Prezesa”, serial satyryczny? Do czego to zmierza?!" - grzmiał radny.
(...)
Jak udało się nam ustalić, trener Bartłomiej Woś jednak rzeczywiście został wezwany przed Komisję Dyscyplinarną w Zielonej Górze. „Otrzymałem już pismo z komisji. Moja sprawa ma się odbyć 20 kwietnia 2017 r. Wcześniej dyrektor poinformował mnie o zarzutach i powiedział, że musi zawiadomić Komisję Dyscyplinarną. Powodem miały być treści, które udostępniłem na Facebook'u. Pokazał mi też pismo ze Starostwa Powiatowego i wydruki z mojego konta m.in. z serialem „Ucho Prezesa” i rysunkami satyrycznymi broniącymi Jurka Owsiaka. Kiedy jednak zawnioskowałem o kopię pism i wydruków, dyrektor odmówił tłumacząc, że nie są zaadresowane do mnie” - relacjonuje nam Bartłomiej Woś.
"Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli przy Wojewodzie Lubuskim rozpoczął postępowanie wyjaśniające w związku z uchybieniem godności zawodu i obowiązkom nauczyciela przez prezentowanie w mediach społecznościowych wypowiedzi pełnych agresji wobec kościoła katolickiego i władz państwowych” - informuje Sławomira Morawska, Starszy Wizytator w Kuratorium Oświaty. Z naszych informacji wynika, że nauczycielowi grozi kara nagany, zwolnienie z pracy, a nawet wydalenie z zawodu nauczycielskiego na trzy lata lub na zawsze.
żródło:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Widzę, że absurdy i ślepa służalczość wobec "ludzkich panów" przekroczyła w nie wiem której RP standardy PRL-u. A kiedyś wydawało się to niemożliwe. :zgon
 

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
PRL-u nie znam ale znam PiS. Był kiedyś taki gość z wąsikiem... i to w tym kierunku - wcale nie powoli - zmierza.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Polskie cwaniactwo wkracza na kolejny poziom :facepalm

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Mam w związku z artykułem pytanie - Kto z pań, panów kierowców VW, kupując samochód zapytał się o wysokość emisji spalin:??
Strzelam, że 0.001% ale oczywiście jak jest szansa na kasę to poszkodowany jest każdy. W dodatku w Polsce nie płaci się większego podatku w związku z większą emisją spalin więc wnioskować o odszkodowanie może i powinna Polska jako kraj a nie cwaniak, który tylko zwęszył okazję.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35550
Reakcje/Polubienia
24586
Miasto
Trololololo

Jarom

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
3893
Reakcje/Polubienia
1228
Tego k.... nie można spokojnie słuchać!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Psychopata i tyle, z tego co wyczytałem to tych nagrań jest więcej :szok

Facet na 100% ma nieźle pod beretem poprzestawiane... Trzeba jednak zwrócić uwagę i na to, że ta pani to sama nagrywała a więc wiedząc co robi, najprawdopodobniej go celowo prowokowała. Słychać to zresztą w przytoczonej tu rozmowie a on był na tyle głupi, że nie zorientował się po jej zachowaniu że go nagrywa. Za głupotę trzeba karać podwójnie.

Niestety widziałem takie sytuacje i chyba w żadnej z nich, wina nie była tylko po jednej stronie.
 

Kamelka

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
18252
Reakcje/Polubienia
38557
Miasto
Gdzieś w Polsce
Facet na 100% ma nieźle pod beretem poprzestawiane... Trzeba jednak zwrócić uwagę i na to, że ta pani to sama nagrywała a więc wiedząc co robi, najprawdopodobniej go celowo prowokowała. Słychać to zresztą w przytoczonej tu rozmowie a on był na tyle głupi, że nie zorientował się po jej zachowaniu że go nagrywa. Za głupotę trzeba karać podwójnie.

Niestety widziałem takie sytuacje i chyba w żadnej z nich, wina nie była tylko po jednej stronie.

Jarom masz rację, specjalnie prowokuje, przy popychaniu mówi o biciu, by wszystko się nagrało. Nie zmienia to faktu, że gość się nieźle rozpędził i mocno głową w ścianę przyrżnął. :wariat
Słuchać tego się nie da...:zlosc
 
Do góry