Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Zemana AntiLogger v2 + SpyShelter Premium + Shadow Defender + Dashlane+ AnVir Task Manager (do ochrony autostartu) + Adguard (od promocji do promocji).
Chyba mam nieaktualny podpisik... :scratch
 

zmij

Wygadany
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
87
Reakcje/Polubienia
10
Panda Global Protection + SShelter + Zemana AntiMalware pro + Adguard .
 

memnon

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
14 Luty 2014
Posty
1632
Reakcje/Polubienia
3942
Zemana AntiLogger v2 + Webroot + EMET , na żądanie Shadow Defender i Sandboxie ...no i oczywiście uBlock Origin :) ,
dodatkowe filtry tylko kasujące info o ciasteczkach .
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
Sporo widzę ma SpySheltera w zestawach...a skoro tak, to co dają Wam AV i to jeszcze jako real-time?
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
ichito napisał:
Sporo widzę ma SpySheltera w zestawach...a skoro tak, to co dają Wam AV i to jeszcze jako real-time?
Oprócz tego, że SpyShelter nie służy do usuwania złośliwego oprogramowania, to pewnie większość użytkowników stosuje się do zaleceń producenta:
Czy SpyShelter może być używany jednocześnie z oprogramowaniem antywirusowym?
SpyShelter jest kompatybilny z większością dostępnych programów antywirusowych. Nasze oprogramowanie powstrzymuje ataki, których standardowe oprogramowanie zabezpieczające nie jest w stanie zablokować. Dla wzmocnienia ochrony, zainstaluj SpyShelter razem ze swoim antywirusem. SpyShelter ma bardzo niskie wymagania systemowe, przez co nie odczujesz negatywnego wpływu na prędkość działania systemu.
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Ciekaw jestem, jak by odpowiedział na pytanie kolega Quassar? :scratch
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Aż taka obawa przed przed keyloggerami, by dodawać tę atrapę antykeyloggerową ZAL do SSP ?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Jak ktoś nie jest kumaty czyli nie wie na co zezwala a na co nie to jaki sens jest używania Spysheltera ?? Owszem ma on listy ale wszystkiego tam nie ma.Spyshelter jest dla bardziej kumatych a szczególnie dla tych co zwracają uwagę na monity.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Antikeylogger (właść. tylko szyfrowanie tekstu) w ZAL to tylko taki bonus do wbudowanego w niego ZAM.
Poza tym (co tu kryć) jak jest promo na SS i na ZAL trzeba korzystać, a okresy na które udzielana jest licencja nie pokrywają się. Jeśli chodzi o równoczesne działanie ZAL v.2.x i SS konfliktów nie zaobserwowałem.
Poza tym ZAL jeśli zablokuje podejrzaną aplikacje, a my później ją odblokujemy (przeniesiemy z kwarantanny) nie śledzi już jej procesów, a SS o ile nie klikniemy "trybu instalacji" nadal będzie śledził wywoływane prze nią procesy i monitował. ZAL jest w stanie przeskanować dysk i usunąć lub przenieść do kwarantanny podejrzane, czy zainfekowane aplikacje, a SS tego nie robi. Różnice jednak są i twierdzenie, że jeden program jest dla kumatych, a drugi nie moim zdaniem jest uproszczeniem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Spoko Spoko, nowy ZAL to automat i przeznaczony jest dla szerszego kręgu użytkowników w tym tych niekumatych bo dobrze wiedzą że tych kumatych lub zwracających uwagę na monity jest z max 20% , a dla reszty czyli tych 80% program ma chronić bez brzdękania monitami typu " zezwól na to , zezwól na tamto, zablokuj to , zablokuj tamto".

Pewnie z czasem wprowadzą dodatkowe opcje ale raczej nie będą to jakieś funkcje Hipsopodobne.

Spyshelter jest ok, oczywiście jak ktoś ma czas i chęci na sprawdzanie czy dany plik jest bezpieczny ale dla Pani Jadzi z warzywniaka która ma na lapku np:Intel Security-McAfee—Antivirus bo został fabrycznie wgrany dodawanie Spysheltera jest bez sensu bo będzie ciągle zezwalać jeśli coś jej nie będzie działać a na koniec i tak pewnie wywali Spysheltera.Pani Jadzia swój czas angażuje w biznes a nie w klikanie i sprawdzanie monitów.

Miejmy tylko nadzieję że Pani Jadzia ma chociaż aktualną subskrypcję w swoim antywirusie, wbrew pozorom wielu ludzi ma zainstalowanego antywirusa ale on nie działa, trzeba zabecalować a w natłoku prowadzenia biznesu jest to odkładane na jutro oczywiście do czasu aż jakiś ransomware zaszyfruje wszystko na dysku.Wtedy zapewne można usłyszeć słowa " o k........... zapomniałam" :guma
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
No cóż...specjalnie ruszyłem temat, bo niejaki zastój był poza wrzucaniem kolejnych nazw w zestawach :) Inna sprawa, że dla mnie SS jest na tyle wystarczająco skuteczny i konfigurowalny, że można znacznie poszerzyć sobie zakres ochrony, którą program po instalacji oferuje. Oczywiście, że jest narzędziem nie dla każdego, choć wbudowane poziomy ochrony znacznie różnicują ilość alertów, konieczność reakcji użytkownika i w związku z tym automatyzm działania SS.
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9844
Reakcje/Polubienia
10464
Miasto
Somewhere over the rainbow.
PC - Appguard + ZAL
Laptop - Voodoo + ZAM
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
KIS+CryptoPrevent jako ochrona czasu rzeczywistego. Raz na tydzień skanowanie LOKIm, i jakoś to idzie...
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Część. Mam pytanko.
Kończy mi się licka na emsi AV i zastanawiam się czy nie wystarczy do ochrony kompa z win10 kombinacja:
Spyshelter FW + windows defender.
W alternatywie mogę jeszcze wykombinować KIS + spyshelter ale to już trochę kobylasta opcja.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35548
Reakcje/Polubienia
24584
Miasto
Trololololo
Część. Mam pytanko.
Kończy mi się licka na emsi AV i zastanawiam się czy nie wystarczy do ochrony kompa z win10 kombinacja:
Spyshelter FW + windows defender.
W alternatywie mogę jeszcze wykombinować KIS + spyshelter ale to już trochę kobylasta opcja.
Kukając na testy AV to Windows Defender na dobre już się rozkręcił i trzyma dobry poziom więc taki zestaw jest ok, zawsze możesz dodać jakiś skanerek ala Zemana.
 
Do góry