Jaka mini wieża do 1500?

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Zgadza się. Dlatego sam jestem ciekaw innych propozycji, bo ten sprzęt nie jest idealny.
No to dekonstrukcja poszła, a teraz konstruktywnie... :yhy :dziwak

Edit: Wracając do Bluetooth Avantree wydaje mi się, że urządzonko Google Chromecast Audio jest lepszym rozwiązaniem:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Jeśli go zastosować, to tradycyjny zestaw, o którym pisał remool może zyskać nowe możliwości i być może byłby lepszym rozwiązaniem... :scratch

Dodam tylko, że Chromecast Audio podłączony na filmie pod NAD D1050 DAC. Stąd też być może tak dobra jakość dźwięku, ale są tańsze DAC-i, o czym pisał hocik.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
remool napisał:
Farmer napisał
....Napęd DVD z racji że dużo muzyki mam na tych płytach...

FARMER » 10 Lis 2016 20:48

Zeno napisał(a):Troszkę ponad budżet ale z dużymi możliwościami:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Też się nad nim zastanawiam i jest na mojej liście życzeń . A te parę złotych przeżyję .

W specyfikacji widnieje ciekawostka
Odtwarzacz płyt: CD-RW, CD-R, CD Audio
No niestety z lepszych sprzętów brakuje z napędem DVD i w razie konieczności przyjdzie zgrywać muzę na CD. Zainteresował mnie również Denon D-M 40
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Musi to być miniwieża? kino domowe definitywnie odpada?
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
remool napisał:
Musi to być miniwieża? kino domowe definitywnie odpada?
Nie koniecznie jestem otwarty na wszelkie sugestie . Każda rada , sugestia jest dla mnie ważna . Moje kino domowe ma przeszło kilkanaście lat . Teraz to muzyka , radio wyparło u mnie film . Chociaż jeszcze się obejrzy rzadko bo rzadko
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
FARMER napisał:
Zainteresował mnie również Denon D-M 40
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
No ale w tym sprzęcie nadal jesteś pozbawiony muzyki z netu (no chyba że podłączysz iphona). Nie ma wifi, ethernet, tunerów: DAB / DAB+. Poza tym producent na swojej oficjalnej stronie nie powinien strzelać takich byków:
Co więcej, port USB w D-M40 jest nie tylko zdolny do odtwarzania plików MP3 i WMA, ale także bezstratnych plików w formacie FLAC, WAV i AAC.
Od kiedy to format AAC jest formatem bezstratnym. :jezyk
Może sprawdź jeszcze amplitunery typu Yamaha R-N301, YAMAHA R-N500, YAMAHA R-N602, PIONEER SX-N30, Onkyo TX-8130, Harman Kardon HK 3700, minisystemy PIONEER X-HM82, DENON Ceol Piccolo. Może coś Ci się spodoba. Niestety nie mam za bardzo czasu na wczytywanie się. Niestety Amplitunery z dostępem do sieci to spory koszt najmniej coś ok 1200 pln.
,
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jak ma bluetooth to nie jest pozbawiona muzyki z sieci :guma
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Al nie bądź takim optymistą
Wersje standardu i przepustowość[edytuj]
Bluetooth 1.0 – 21 kb/s
Bluetooth 1.1 – 124 kb/s
Bluetooth 1.2 – 328 kb/s
Bluetooth 2.0 + EDR – wprowadzenie Enhanced Data Rate zwiększyło transfer teoretyczny do 2,1 Mb/s (około 3 Mb/s wliczając narzut protokołu)
Bluetooth 2.1 + EDR - uproszczenie i ujednolicenie procesu parowania urządzeń BT, wsparcie dla przyszłych implementacji NFC, zmniejszenie zużycia energii[4]
Bluetooth 3.0 + HS (High Speed) – 24 Mb/s (3 MB/s)
Bluetooth 3.1 + HS (High Speed) – 40 Mb/s (5 MB/s)
Bluetooth 4.0 + LE (Low Energy) – 1 Mb/s[5] znacząco ograniczono pobór energii (np. praca czujnika temperatury, przez wiele miesięcy na baterii pastylkowej), kosztem obniżonego transferu oraz zwiększono realny zasięg działania do 100 m
Bluetooth 4.1 - standard opracowany do zastosowania w tzw. "internecie rzeczy" (urządzenia typu "wearable"), umożliwiający bezpośrednią łączność przedmiotów z internetem[6]
Bluetooth 4.2 - w stosunku do poprzednich wersji: szybszy transfer, wyższy poziom bezpieczeństwa, nawiązanie łączności z przedmiotami - łatwiejsze
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

I do tego zasięg do 10 m. Szału nie ma. :guma W dodatku bluetooth przesyła muzykę stratnie. Przesyłanie skompresowanych plików w sposób stratny nie poskutkuje wielkim "WOW" po usłyszeniu efektu z głośników. Dobre recenzje zbiera kodek APTX, ale tu - co przeczytać jakiś artykuł, to jedni autorzy twierdzą, że przesyłanie odbywa się w sposób stratny, inni że bezstratnie. Głosy jakoby jakość dźwięku była, jak "po kablu" przy użyciu aptX, wg mnie trochę przesadzone. Może różnicy nie usłyszymy przy bitrate 320 kbps, ale przy flac o wielkości 120 MB (wysoka jakość próbkowania) i dobrych głośnikach - nie wątpię, że tak. Przy czym dopiero aptX w wersji HD gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Wbrew pozorom również lista sprzętów oficjalnie wspierających aptX jest skąpa, a w wersji HD to już malutko. Każdy może sobie sprawdzić:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Do mnie przemawiają suche liczby i nie będę przytaczał tylko wrzucę foty z CHIP.pl
BWMzJz1oPzqBhaHuw20P.png
UqCsA8u6DkgL3dHDIBEL.png
pC5tTJN9IZ5MmZCKnuU2.png
S3xsDLYqLp1fcTtGfpuc.png
RXYPYpPkrL1TpG0veNR7.png
dScrXZYpfAVGk4irdr6Y.png
UaM2n5UgVaeNN5VrR4eq.png
7bIOjjpMno50DrBzhddM.png

źródło zdjęć chip.pl
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Napisałeś, że nie ma dostępu do muzyki z sieci a ja napisałem, że jest. Nie było mowy o jej jakości tylko o dostępie. Ogólnie jak dla mnie to miniwieże z 50-70 watowymi głośnikami z dobrym dźwiękiem nie mają nic wspólnego więc się tu nie wypowiadam. Gdyby było pytanie czy wybrać Quadral Aurum VII czy Focal Jmlab Utopia Grande to bym sobie pogadał. :eek:o W dodatku jak ktoś kupuje zestaw żeby słuchać muzyki wypatroszonej z wszelakich instrumentów to niech lepiej kupi zestaw za 500zł bo różnicy i tak nie będzie :buziakk

P.S. Jak chcecie kupić zestaw audio to nie pytajcie się o radę bo inaczej będzie grał w dużym pokoju, inaczej w małym a jeszcze inaczej w salonie. Znaczenie też ma to czego słuchacie. Jeśli więc komuś zestaw "A" gra dobrze to nie znaczy, że u Was też będzie. :francuz
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Al pytanie jest proste i trudne zarazem: Co byś kupił powiedzmy za 1700 pln do słuchania muzyki ze źródeł, z których się obecnie słucha (CD, radio, pliki cyfrowe, muzyczne usługi streamingowe, podcasty)?
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zeno napisał:
Al pytanie jest proste i trudne zarazem: Co byś kupił powiedzmy za 1700 pln do słuchania muzyki ze źródeł, z których się obecnie słucha (CD, radio, pliki cyfrowe, muzyczne usługi streamingowe, podcasty)?

Wszystko co wymieniłeś to są pliki cyfrowe :zaciesz . Nie kupiłbym nic i zbierał na coś lepszego. Ewentualnie jakieś lepsze głośniki do komputera, lepszą kartę i Tidal HiFi na rok :guma
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9845
Reakcje/Polubienia
10469
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Zeno napisał:
No i jest to jakaś koncepcja, chociaż pisząc o CD i radio, miałem na myśli kompakty i FM.

kompakty to zapis cyfrowy a radio FM nadaje muzykę z CD więc to wszystko jedno i to samo. Jeśli nie chcemy muzyki cyfrowej to pozostaje winyl ale porządny gramofon np. Nottingham Analogue czy FunkFirm to jakieś 5k zł. :D No chyba, że szalejemy i szukamy jakiegoś gramofonu z synchronicznym silnikiem 24V AC jakieś 150nM i 3-punktowym zawieszeniem sprężynowym :klawik.
 

FARMER

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
948
Reakcje/Polubienia
4
Miasto
Piernikowo
Dziękuję wszystkim za pomoc i wszelkie sugestie co do kupna sprzętu . Właśnie zakupiłem Denon RCD-M40. Dziękuję wszystkim :dziękuję
 
Do góry