Zmiana WinXP na np: Windows 7 Home Premium

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
:hi Jak to jest naprawdę z kupnem i instalacją Windowsa. Mam od dość dawna Win XP, bardzo się do niego przyzwyczaiłem ale niestety z powodu braku aktualizacji i często braku możliwości zainstalowania nowszych programów zastanawiam się nad zmianą systemu na np. Windows 7 Home Premium lub innego nowszego Windowsa. Jest sporo ofert sprzedaży na np: Allegro jest Win 7 za 39 pln, 170, 399 itd.
Za 39 pln-Przedmiotem aukcji jest klucz do Windowsa 7 Home Premium który działa z wersją 32 oraz 64 Bit,NIE POTRZEBUJESZ KUPOWAĆ PŁYTY I NAKLEJKI. Według prawa UE dowodem legalności klucza jest dowód zakupu,razem z kluczem na życzenie otrzymasz dowód zakupu w postaci F-VAT.Otrzymasz również link do obrazu płyty, po pobraniu na komputer będziesz w stanie utworzyć płytę lub botowalny paluszek USB....?
Za 170 pln jest juz lepiej bo: W zestawie otrzymam - Oryginalną płytę DVD z hologramem, oryginalną nową naklejka z kluczem wolną od dedykacji, jest to pełna wersja polska.
Za 399 pln mogę zostać szczęśliwym posiadaczem win 7 Home Premium a jest to: Oryginalna, nieużywana licencja OEM, polska wersja językowa, dożywotnia w pełni legalna licencja z kluczem aktywacyjnym na 1 stanowisko
W zestawie dokumentacja, nośnik DVD, certyfikat autentyczności, klucz produktu, z polskiej dystrybucji,"Czysty" zestaw OEM z Microsoft, bez dedykacji dla konkretnego producenta. Pytanie do znawców tematu, czy takie kupno i instalacja jest legalne?
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Taki zestaw mogę Ci sprzedać za 50 zł bez allegro
I taki zestaw będzie tak samo legalny jak na allegro!
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
Dzięki za dobre chęci ale nie pytałem gdzie mam kupić tylko o legalność takich transakcji i instalacji, bo propozycji sprzedaży jest sporo..a nie zawsze co droższe to musi być lepsze (czy zgodne z przepisami w tym naszym pięknym kraju)
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
wojwojtek napisał:
Dzięki za dobre chęci ale nie pytałem gdzie mam kupić tylko o legalność takich transakcji i instalacji, bo propozycji sprzedaży jest sporo..a nie zawsze co droższe to musi być lepsze (czy zgodne z przepisami w tym naszym pięknym kraju)


To była delikatna ironia co do allegro.
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
Jeżeli aktywujesz system tym kluczem to co więcej oczekujesz.Ja ostatnio formatowałem komputer z XP i też instalowałem Win 7 Home zakupionym używanym kluczem z allegro,aktywacja odbyła się przez telefon i jest ok. :)
 

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
tylko większość tanich kluczy na allegro to niestety jakieś klucze korporacyjne (albo w ogóle wynalazki jak w żarcie @Armaros), trzeba poszukać wersji używanej z płytą i wszystko - aukcje z samą naklejką to albo janusze biznesu, którzy "zakosili" naklejki ze szkoły/uczelni/firmy albo firmy związane z recyklingiem starych pc.

Klucze elektroniczne od Microsoftu (nawet kupione od innej firmy) wysyła mailowo Microsoft, a nie supermegalegalnafirma@gmail.com
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Handel kluczami aktywacyjnymi Microsoftu nie popłaca – 600 tys. zł odszkodowania i ograniczenia wolności
Na polskich serwisach aukcyjnych pełno ofert licencji na produkty Microsoftu w niezwykle atrakcyjnych cenach. Sprzedawane w formie certyfikatów autentyczności czy kluczy aktywacyjnych, mogą jednak nie dawać kupującym żadnych praw do używania oprogramowania. Jak zaś przekonali się trzej zajmujący się takim przedsięwzięciem sprzedawcy, dla nich może to oznaczać konieczność zapłacenia ogromnych odszkodowań producentowi, a nawet kary ograniczenia wolności. Taki właśnie wyrok zapadł w sprawie prowadzonej przed Sądem Rejonowym w Opolu – chodzi o łącznie ponad 600 tys. zł odszkodowania i do roku przymusowych prac społecznych.

Microsoft otwarcie przyznaje, że już od kilku miesięcy, we współpracy z policją, realizował zakupy testowe „licencji” na aukcjach i stronach internetowych. Za każdym wypadkiem ujawniano naruszenia prawa – sprzedawane produkty okazywały się być nieautoryzowanymi kopiami programów, którym towarzyszyły podrobione certyfikaty autentyczności lub nadużyte klucze aktywacyjne, tłumaczy Marcin Wesołowski z polskiego oddziału Microsoftu.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo objęło trzy osoby. Odpowiedzialność karna za piractwo komputerowe to kara grzywny, ograniczenie, lub pozbawienie wolności nawet do 5 lat, a do tego możliwość orzeczenia przepadku przedmiotów wykorzystywanych do popełnienia przestępstwa. Do tego dochodzi wynikające z art. 79 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych prawo do dochodzenia przez producenta odszkodowania w wysokości nawet potrójnej wartości opłaty licencyjnej.

Ogłoszony 12 stycznia przez Sąd Rejonowy w Opolu wyrok nie był aż tak surowy, jak dopuszcza to prawo, ale pod względem wysokości orzeczonego odszkodowania jest rekordowy – to łącznie ponad 600 tys. zł. Do tego dochodzą kary ograniczenia wolności od 8 do 12 miesięcy, podczas których skazani mają odbyć prace społeczne. Wyrok jest częściowo prawomocny.

Jak zwykle w takich wypadkach Microsoft nie mógł się powstrzymać od ostrzegania przed oprogramowaniem z nielegalnych źródeł, które jest często zarażone wirusami i innym złośliwym kodem umożliwiającym między innymi zdalne przejęcie kontroli nad urządzeniem – czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym. Sęk w tym, że w tym wypadku to straszenie bez sensu, gdyż w sprzedaży podrabianych „licencji” nie oferowano de facto oprogramowania. Użytkownicy, którzy kupią tego typu fałszywki, później i tak pobierają obrazy systemów i oprogramowania Microsoftu z jak najbardziej oficjalnych źródeł. np. za pomocą takiego narzędzia jak Windows ISO Downloader.

Kupione na aukcjach za grosze klucze licencyjne stanowią więc jedynie bezwartościową formę samorozgrzeszenia użytkownika. Wiara w to, że za 29,99 zł można mieć „legalnego” Windowsa 7 Professional, jest jednak dość naiwna – a jednak sądząc po statystykach popularnych aukcji, każdego dnia sprzedają się setki takich kluczy.
źr:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

wojwojtek

Bardzo aktywny
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
193
Reakcje/Polubienia
65
hmmkot napisał:
tylko większość tanich kluczy na allegro to niestety jakieś klucze korporacyjne (albo w ogóle wynalazki jak w żarcie @Armaros), trzeba poszukać wersji używanej z płytą i wszystko - aukcje z samą naklejką to albo janusze biznesu, którzy "zakosili" naklejki ze szkoły/uczelni/firmy albo firmy związane z recyklingiem starych pc.

Klucze elektroniczne od Microsoftu (nawet kupione od innej firmy) wysyła mailowo Microsoft, a nie supermegalegalnafirma@gmail.com
Dzięki za te wszystkie informacje teraz już wiem dużo więcej ale jeszcze pytanie, jak to jest z tą wersją używaną i płytą-przecież płytę można skopiować?
 

kamilow2005

Wygadany
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
82
Reakcje/Polubienia
0
Nie wiem jak jest teraz jak kiedyś kupowałem oryginalny system windowsa 7 w sklepie wziąłem z faktura po wymagane było w licencji albo naklejka z paragonem lub oryginalny nośnik plus naklejka a teraz możliwe że coś się zmieniło.
 

hmmkot

Wygadany
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
97
Reakcje/Polubienia
50
wojwojtek napisał:
jak to jest z tą wersją używaną i płytą-przecież płytę można skopiować?

jak zawsze z tego typu rzeczami trzeba liczyć na uczciwość sprzedającego - z chwilą sprzedaży produkt nie powinien być zainstalowany na komputerze sprzedającego (jak będzie używał to tak samo jakby spisał sobie kod z licencji w szkole, banku itd - klucz super, jednak traktowane jest to tak jakby to był pirat - licencję (naklejkę i dowód zakupu masz ty - nawet w postaci wydrukowanej aukcji allegro).

Na samej płycie nie ma nic - płytę bez klucza możesz ściągnąć ze stron Microsoftu.
 
Do góry