Test programu Kaspersky PURE Total Security 2011 v9.1

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Test programu Kaspersky PURE Total Security 2011 v9.1

 

Likwis

Bardzo aktywny
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1007
Reakcje/Polubienia
2
Miasto
Okolice Krk
Niezły test. Szczerze nie spodziewałem się,że tam dobrze wypadnie zważywszy,że Pur posiada pod maską stary silnik z wersji 2010. Chmura( KSN) nie jest tak rozbudowany jak w wersji 2012, więc możliwości są ograniczone. Nie mówiąc o domyślnych ustawieniach Kaspra, one są z deczka zaniżone :) Na początku widać było jak Kaspersky Pur przepuścił chińskiego malware , pewnie jakiegoś Fake Av. Dalej została włączona procedura leczenia , po usunięciu bo coś tam Pure znalazł nastąpił restart wymuszony komputera i nie widać było tego malware w paski zadań czyli jakby został zneutralizowany.? Na paru przykładach widać było jak dobrze radzi sobie ochrona w Kasprze opartą o zachowaniu , podejrzana aktywność została blokowana gdy sygnaturowo czasem nie wykrywał, w końcu to 0 -daye . Na zakończeniu nie wiem czy dobrze widziałem bo Se7en szybko machał killswitchem czy był aktywny szkodliwy proces bo raz paliło się na czerwono, później zmieniało kolor na zielony jakby znaczyło ,że w pamięci go nie ma. Malwarebytes nic nie znalazł , tylko podmiankę w o której często jest wspomniane nie raz. Power Eraiser Nortona znalazł plik, ale nie w rejestrze(chyba), tylko szkodliwy instalkę na dysku. Aktywnej infekcji nie było? Hitman nic nie znalazł, Emsisoft znalazł, ale chyba w cache przeglądarki nic nie było ani w pamięci, rejestrze , przywracaniu system czy folderze systemowym . Super ANtispyware znalazł jakiś szkodliwy kod, ale widać było ,że coś siedzi w rejestrze . Comodo czysto . Jak na starą wersje Kaspra bez wprowadzonych udoskonaleń do najnowszej wersji, bardzo dobrze wypadł, spodziewałem się więcej przepuszczonych infekcji :) Dobrze,że w zapasie w tym Pure jest sandbox dla tych co używają Pura , choć oparty na ver. 2010 a on coś wpuszczał w przeciwieństwie do wersji 2011/2012.
 

ToGor

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
627
Reakcje/Polubienia
200
Miasto
Mazowieckie, Polska, Europa, Świat.
Dzięki za ten test SE7EN. Zainstalowałem PURE na XP PRO /3-miesięczną wersję/, ale nawet nie próbowałem "nowinek" zawartych w PURE. Za krótki był urlop ... :dziwak :dziwak :dziwak
A miałem sprawdzić sekcję "ochrona tożsamości cyfrowej" i "bezpieczne uruchamianie (Sandbox)", "szyfrowanie danych" i "menedżera haseł" w PURE/ ... :?
Tu mam Kaspersky IS z aktywną roczną licencją, więc nie przetestuję PURE. :dziwak
Jeśli ktoś używa - może niech wrzuci choć opis lub opinię.
Warto płacić dodatkowo za te "nowinki"? :??
 
Do góry