Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

sebt

Bardzo aktywny
Dołączył
14 Czerwiec 2010
Posty
104
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Przeglądarka - IrfanView
Edytor - GIMP
 

ddarc

Bardzo aktywny
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
135
Reakcje/Polubienia
25
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

sporo lat wstecz i przez parę lat przeglądarką był Firehand Ember ..a potem Fast Stone Image Viewer -i tak jest do dziś
 

danis

Świeżak
Dołączył
15 Grudnia 2011
Posty
15
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Do przeglądania zamiennie IrfanView i FastStone Image Viewer, gdyby w Irfanie była taka lupa jak w Faststone to nic więcej nie byłoby mi potrzebne.
Do edycji używam Gimpa i ... Painta. Gimpa znam bardzo dobrze - uważam że jest świetnym programem, a Paint (chodzi oczywiście o MS Paint) jest niezastąpiony do szybkiej edycji.
 

axc

Nowy użytkownik
Dołączył
3 Wrzesień 2011
Posty
9
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

IrfanView – b. mała, szybka, spolszczona przeglądarka grafiki. W sam raz do przeglądania fotografii oraz jej wstępnej edycji.
Paint.NET – także mały, szybki program do edycji grafiki. Posiada tyle funkcji, ile potrzebuję.
 
A

Anonymous

Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Zoner Photo Studio 12 i 14, Google Picasa 3.9, Paint.NET i Gimp.
 

Orion

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
552
Reakcje/Polubienia
330
Miasto
somewhere in cyberspace....
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

ja na razie jestem na etapie picasy - do podstawowej edycji wystarcza. Do przeglądania używam windowsowego podglądu
 
A

Anonymous

Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Tylko i wyłącznie Adobe Photoshop. :) To jest mój faworyt i ulubiona aplikacja, jeszcze dochodzi do tego Illustrator. :)
 

karolos

Wygadany
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
45
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Iranviev do przegladania i szybkiej korekty i Gimp do dokladniejszej edycji
 

s22secando

Nowy użytkownik
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
9
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Do przeglądania XnView (jak dla mnie sporo wygodniejszy od np. innych typu IrfanView).

Do edycji grafiki głównie GIMP.
 

JKCovers

Wygadany
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
51
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Do edycji zdjęć, awatarów, okładek używam głównie Photoshop CS5, po przejściu z GIMPA jest kolosalna różnica na plus.
Dodatkowo do przeglądania zdjęć korzystam z Picasa od Google.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Oczywiście IrfanView tutaj opis programu i linki do pobrania dodatkowych , rzadko spotykanych wtyczek

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Ze starszych ,sprawdzonych programów do edycji grafiki , wzbogacenia o efekty ,ramki i dekoracje polecam program który kiedyś kupiłem we Włoszech: Ulead Photo Express 3.0 SE Nie wiem czy gdziekolwiek można go jeszcze dostać.
Program na filmie jest w wersji spolszczonej (częściowo przeze mnie ,częściowo wykorzystałem biblioteki dostępne z innych spolszczeń)
Doskonały jest również Corel Paint Shop Pro Photo X2 (starsze i nowsze wersje również) Łatwiejszy w obsłudze od Photoshopa a o podobnych możliwościach.
Coraz częściej korzystam również z Ashampoo Photo Commander (ostatnio zdobyłem w promocji wersję 9- wcześniej miałem 7 i 8)
 
Ostatnia edycja:

Łukash

Bardzo aktywny
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
118
Reakcje/Polubienia
0
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Przeglądarka - Galeria fotografii sys Windows
Edycja - PhotoScape ,

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
,Paint :dziwak
 

Ponury Rumcajs

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
444
Reakcje/Polubienia
75
Miasto
Rzacholecki Las :D
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

Od dawna korzystam z przeglądarki Fast Picture Viewer (niestety w wersji darmowej) nie pozwalającej otwierać np .png ale to nic, bo wszystkie inne formaty otwieram spokojnie programem Zoner Photo Studio 13. Poza tym 90% obrazów w moim PC jest właśnie w formacie jpg obsługiwanym przez darmową wersję Home Basc Edition. Fast Picture Viewer to najszybsza przeglądarka z jaką kiedykolwiek miałem do czynienia. Wczytuje kolejne zdjęcia do pamięci podczas przeglądania tak, by były już załadowane i nie spowalniały procesu przeglądania. Możemy ustalać limit pamięci z której aplikacja ma korzystać do wczytywania zdjęć. Wcześniejsze wczytywanie zdjęć sprawia, że korzystanie z programu jest bardzo wygodne. W tej przeglądarce nawet zdjęcia o bardzo dużych rozdzielczościach podczas przewijania przeskakują bardzo płynnie. Warto spróbować wersji PRO - jest o niebo lepsza, zawiera całą masę wszelkich egzotycznych kodeków, otworzysz nią każdy format. Przeglądarka przejrzysta, leciutka, intuicyjna, wygodna, z eleganckim interfejsem w języku polskim i bez zbędnych przeciętnemu użytkownikowi opcji.
 

Ircus

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
12825
Reakcje/Polubienia
43173
Re: Wasze ulubione przeglądarki grafiki i programy do edycji

A ja używam Ashampoo Photo Commander 10.. jest super :suuper
 
Do góry