Jak pozbyć się uciążliwej strony startowej V9?

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
witam jak usunac niechciana strone startowa ktora ciagle sama sie ustawia mimo ze ciagle zmieniam ja na inna, zgory dziekuje za podpowiedzi pozdrawiam Irek...
Witam ostatnio instalowałem program pazera free MP4 to avi i najprawdopodobniej po instalacji tego programu przy uruchamianiu przeglądarek uruchamia mi się strona

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Odinstalowałem program ale problem nie zniknął i nie wiem jak sobie z nim poradzić skanowałem malware nic nie wykryło . Zastanawiam się czy czasem nie mam na komputerze keyloggera

Przeczytałem setki porad bardzo poważnych informatyków na ten temat i żadna z tych porad nie okazała się trafna w 100 procentach.
Dzisiaj u jednego z moich portalowych kolegów (na PD) przyjrzałem się zdalnie temu problemowi z bliska i w końcu znalazłem rozwiązanie.
Rutynowo wyczyściłem rejestr , pliki tymczasowe i ślady internetowe używania przeglądarki, nawet odinstalowałem Internet Explorer 8 i wróciłem do standardowego IE6. O dziwo strona startowa V9 ciągle otwierała się na dzień dobry. Otwierała się nawet po skasowaniu folderów Internet Explorer w Danych Aplikacji i usunięciu kluczy Internet Explorer w rejestrze.
Zrobiłem sobie kopie plików z Internet Explorera w tym skrótów do tego programu z menu start i pulpitu oraz z narzędzi systemowych. I w spokoju przeanalizowałem sprawę. Co się okazało?
Wszystkie skróty zostały przez V9 zmodyfikowane w dość prosty sposób i stąd ten cały problem. Szukamy przyczyn we wpisach do rejestru w zainstalowanych programach itp. A cały psikus tkwi w zmodyfikowanym skrócie do przeglądarki i nieważne, jaka to jest przeglądarka. Czy Internet Explorer, czy Firefox, czy Google Chrome?
A wygląda to tak: Z menu prawego przycisku myszy włączamy właściwości skrótu, w zakładce Skrót w okienku docelowym powinna być wpisana ścieżka do pliku wykonywalnego przeglądarki np. "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" a w zmodyfikowanym pliku widzimy adres internetowy strony startowej V9

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

03b1817b-ef08-495b-88d1-7876e3679c8c_1_1v9.jpg


Nietrudno zgadnąć, że każde uruchomienie przeglądarki z tak zmodyfikowanego skrótu przeniesie nas do V9, Możemy instalować przeglądarkę na nowo, usuwać pliki rejestru i co tam sobie chcemy, ale do chwili, kiedy nie usuniemy zmodyfikowanych skrótów albo nie wpiszemy do nich ręcznie prawidłowej ścieżki do pliku przeglądarki nie pozbędziemy się uciążliwego otwierania V9,

855e7bde-edc2-4974-aecb-c4b08d977321_1_2v9.jpg


Rozwiązanie jest więc tak proste jak sam pomysł twórców strony V9 , którzy prostą modyfikacją skrótów przeglądarek doprowadzili setki osób do szewskiej pasji.
 

polline

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
2
Reakcje/Polubienia
0
:gracz V9 jest łatwy w usuwaniu. Możesz usunąć skróty z pulpitu (IE / Chrome / Firefox) i potem utworzyć nowe z plików .exe (IE / Chrome / Firefox) w folderze "Program Files".
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
polline napisał:
:gracz V9 jest łatwy w obsłudze i usunąć. Możesz usunąć IE / Chrome / Firefox skrót z pulpitu i odtworzenia newone z IE / Chrome / Firefox folderu w folderze Program Files.

Nie bardzo rozumiem tego mało gramatycznego i mało polskiego bełkotu...Z jakiego źródła to skopiowałeś i przetłumaczyłeś w Tłumaczu Google? :piorun
 
A

Anonymous

Emmers napisał:
Nie bardzo rozumiem tego mało gramatycznego i mało polskiego bełkotu...Z jakiego źródła to skopiowałeś i przetłumaczyłeś w Tłumaczu Google?
A co tu jest do rozumienia napisał to samo co Ty tylko w paru słowach :)
BTW. Może to jakiś obcokrajowiec i tylko tłumaczył swoje słowa na polski w translatorze, dlaczego od razu się bulwersować? :gwizdek
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
tak, użytkownik polline nie pochodzi z Polski i dlatego tak napisał :francuz
 
Do góry