Nowy trojan bankowy:)

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
Akurat wymieniłem 2 firmy, chociaż przyznaję Ci rację, ładniej byłoby napisać "konkurencja".
Sam pracuję na 3 platformach ogólnie windows / apple / linuks i nie mam preferencji pod tym względem.

Ale przyznasz, że taka myśl się nasuwa po tekście: jest malware, oczyszcza konta bankowe, nic go nie wykrywa, działa tylko pod windows'em. Nie używaj kont internetowych lub nie używaj windowsa.

FAKT, może to być też antyreklama kont internetowych :p

Acha - skoro NIC go nie wykrywa, to WSZYSTKIE zabezpieczenia windy są do d... i CUDEM go znaleźli ...

Wychodzę z założenia, że trzeba na spokojnie poczekać, zobaczyć co z tego wyniknie a potem pośmiać się albo zrobić wszystko by się zabezpieczyć.
 

polak900

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
558
Reakcje/Polubienia
0
może czemu nie, trzeba poczekać na rozwój wypadków
 

korben

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
107
Reakcje/Polubienia
0
Się przejąłem nieco jakoż świeżuteńki posiadacz e-konta. miejmy nadzieję że nie jest aż tak żle.
 

SE7EN

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
1124
Reakcje/Polubienia
114
Mechanizm jest prosty, spreparowana strona, po wpisaniu kodu jednorazowego wyskakuje błąd żeby spróbować później lub wpisać kolejny kod. Tym sposobem strona przeprowadzająca atak ma kod, lub kilka kolejnych i może zrobić co jej się podoba z pieniędzmi. Bezpieczny jest tylko sposób gdy kody jednorazowe są sumą kontrolną przeprowadzanej transakcji (liczone na podstawie np. n-rów kont, kwot, daty ...) lub są generowane przez token.
 

Olga

Bardzo aktywny
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
564
Reakcje/Polubienia
1
No,no...sprytny jucha... :dziwak
 

korben

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
107
Reakcje/Polubienia
0
'There are hundreds of Zeus variants everyday I'm sure Prevx is on top of it! And SafeOnline protects against Zeus!'

hmm niezła promocja produktu...czyżby jedyny wróg Zeusa? poza linuxem//

h
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


edit// odpaliłem...ciśnienie deczko podskoczyło kiedy ilość infekcji wyniosła 1
okazało się że to mój tester keylogów :D
 

Conti

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
978
Reakcje/Polubienia
76
to jest ciekawy fragment:
While more than 280,000 compromised computers were running some variant of Windows, there were about 3,000 Macs running the exploit kit that were part of the botnet, along with about 300 PlayStations and seven machines running Nintendo Wii, the report found.
 

ptr

Wygadany
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
43
Reakcje/Polubienia
0
korben napisał:
Się przejąłem nieco jakoż świeżuteńki posiadacz e-konta. miejmy nadzieję że nie jest aż tak żle.

Spokojnie mBanku nikt Ci nie obrobi. Każdy przelew wychodzący jest zabezpieczony hasłem smsowym. Co innego ING Bank Śląski S.A. tam to system sam wybiera które przelewy maja być autoryzowane hasłem sms a które się tylko klika i już.
 

ptr

Wygadany
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
43
Reakcje/Polubienia
0
pisałeś o ekoncie a to flagowy produkt mbanku. A masz hasła smsowe czy listę z hasłami jednorazowymi?
 

korben

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
107
Reakcje/Polubienia
0
Aktualnie hasła esemes, można ustawić 1xowe lub Tokeny.
 
Do góry