Splash PRO EX - przegląd

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
Splash Pro EX jest zaawansowanym odtwarzaczem multimedialnym. Program oprócz odtwarzania zarówno filmów jak i piosenek pozwala je również konwertować. Jak zapewniają twórcy programu konwertowanie odbywa się bardzo szybko, a także Splash Pro EX nie potrzebuje żadnych kodeków do odtwarzania filmów nawet w jakości HD.

1nZjv.png


---------------------------------------------------------------------------------------

Podstawowe informacje o Splash Pro EX

Producent:
Mirillis

Oficjalna strona programu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Cena licencji:
74.95 zł – promocyjna cena(oferta ograniczona czasowo)
89.45 zł – standardowa cena

Najnowsza wesja wersja programu:
Splash PRO EX 1.13.1

Język polski:
Dostępny

Wielkość pliku instalacyjnego:
22,05 MB

---------------------------------------------------------------------------------------

INSTALACJA
YO277.jpg

Program pobrałem z oficjalnej strony. W trakcie instalacji do określenia jest język programu, ścieżka. Dodatkowo można wybrać czy wszystkie pliki audio i wideo mają zostać skojarzone z programem.

---------------------------------------------------------------------------------------

MENU
6iHDY.jpg

Okno główne programu. Już na pierwszy rzut okna program wygląda na niezwykle dopracowany. Najeżdżając myszką na górze tego okna pojawi się pasek z różnymi opcjami.
Omówienie zacznę od ustawień.

---------------------------------------------------------------------------------------

USTAWIENIA
UY5xJ.jpg

NNV2G.jpg

yOTin.jpg

uzELP.jpg

pjFHT.jpg

DdKSd.jpg


---------------------------------------------------------------------------------------

GŁÓWNE CECHY PROGRAMU

- wygodny interfejs,

- odtwarzanie filmów w jakości HD nie wymaga żadnych dodatkowych kodeków,

- łatwe i szybkie konwertowanie plików wideo (dzięki temu nie trzeba instalować specjalnego programu do konwertowania),

- technologia Picture która poprawia jakość obrazu,

- NVIDIA® CUDA™ i Intel® Quick Sync Video przyspieszają proces eksportowania wideo do popularnych formatów wideo,

- zaawansowana technologia przetwarzania obrazu zapewnia wysoką jakość filmu za każdym razem gdy go konwertujesz,

- pełne wsparcie odtwarzania formatu AVCHD,

- szybkość działania,

- tryb EcoMode redukuje wykorzystanie baterii dzięki czemu można dłużej oglądać filmy na komputerze przenośnym,

- Motion2 – zaawansowany algorytm poprawiania obrazu,

- Light Boost - inteligentna poprawa oświetlenia i koloru,

- Detail Boost - zapewnia ostrość obrazu SD nawet na monitorach HD,

- Konwersja z 1080i do 1080p,

- Zaawansowane usuwanie przeplotu.

Więcej o tych funkcjach można przeczytać tutaj:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

---------------------------------------------------------------------------------------

AKTYWACJA

xZLaA.jpg

EOnpb.jpg

Po zamknięciu programu pojawi się komunikat informujący o konieczności zakupu licencji oraz pozostały okres testowania. O cenie programu wspomniałem na początku, ale przypomnę że wynosi 74.95 zł. Poniżej podaję bezpośredni link gdzie można kupić licencję:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

---------------------------------------------------------------------------------------

PODSUMOWANIE

Czas podsumować Splash Pro EX. Moja wrażenia dotyczące obsługi jak i działania programu są bardzo pozytywne. Tak jak zapewnia producent Splash Pro EX nie wymaga dodatkowych kodeków do odtwarzania filmów co pozwala zaoszczędzić sporo czasu no i niekiedy nerwów;) Filmy tuż po instalacji programu można oglądać całkowicie bezproblemowo. Szereg ustawień pozwala na dopasowanie Splash Pro EX do swoich potrzeb. Interfejs jest w całości po polsku, nie dopatrzyłem się żadnej nie przetłumaczonej opcji. Jak do tej pory, przez cały okres użytkowania programu nie miałem żadnych problemów z programem. Obsługa jest banalnie prosta. Panel nawigacyjny jest bardzo czytelny. Na koniec dodam że Splash Pro EX to najbardziej funkcjonalna wersja Splash Pro (dostępne wersje to Splash PRO, Splash Pro EX oraz darmowy Splash Lite).
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
a może warto by było napisać (więcej) o funkcjach polepszających obraz bo tym właśnie wyróżnia się splash spośród wszystkich innych odtwarzaczy.
Ja to w swoim opisie zrobiłem
http://programyzadarmo.net.pl/splash-pr ... -programu/

Program w płatnych wersjach jest miodzio.

Funkcja Motion 2

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Funkcja Light Boost

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Funkcja Detail Boost

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Jeśli ktoś się wybiera do Katowic na Intel Extreme Masters, niech nie zapomni wstąpić na stoisko Mirillis Polska i przytulić smycz z zawieszką niespodzianką :yhy :yhy
166514_496615797048674_58035918_n.png
 

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
Ja chętnie bym się wybrał ale mam daleko trochę :D
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Z racji dzisiejszego konkursiwa chciałem zobaczyć co to za cudo i ...zonk... w żaden znany mi magiczny sposób nie mogę zmusić go do odtwarzania filmów :scratch czy to z kodekami czy to bez ( podobno ma wszystkie ) mam głos a obraz tylko podczas przewijania i to jeszcze w miniaturze :dziwak ale mimo to zasobów trzepie ładnie 230 mb
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
remool napisał:
Z racji dzisiejszego konkursiwa chciałem zobaczyć co to za cudo i ...zonk... w żaden znany mi magiczny sposób nie mogę zmusić go do odtwarzania filmów :scratch czy to z kodekami czy to bez ( podobno ma wszystkie ) mam głos a obraz tylko podczas przewijania i to jeszcze w miniaturze :dziwak ale mimo to zasobów trzepie ładnie 230 mb
Motion 2 bierze sam 100 jak teraz sprawdziłem ale akurat ta funkcja jest mało przydatna jak się zciąga czy tam kupuje :wariat dobre kopie (nie będące pokazem slajdów).Przy włączonych Detail Boost i Light Boost (ustawione na 7) na pliku mkv łyka 100 (Motion wyłączone).

Wymagania Splasha

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Z prawicy te funkcje

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Smart Seek też pewnie coś łyka.
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
czaruje i cuduje a obrazu i tak niiimaaaa
Kompek i system wymagania spełnia że ho ho
Chyba ten program mnie nie lubi :dziwak
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
może spróbuj włączyć/wyłączyć akcelerację sprzętową :scratch
 

remool

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
2964
Reakcje/Polubienia
71
Kombinowałem ze wszystkimi możliwymi ustawieniami w różnych konfiguracjach i nic...obrazu jak nie było tak nie ma :co jest?
Mówi się trudno ( a może to i lepiej ) zostaje przy sprawdzonym MPC HC
 

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
...czym jest Picture² i jak w pełni wykorzystać jego potencjał i możliwości aby wasze filmy HD wyglądały żywiej, płynniej i wyraźniej.
 
Do góry