Windows 8 nie widzi Bluetootha

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Miałam Vistę, BT oczywiście jest, a raczej był ;)
Po instalacji Win 8 Pro nie wykrywa BTa. :(
Ktoś się spotkał z tym lub rozwiązał problem?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35551
Reakcje/Polubienia
24587
Miasto
Trololololo
a sterowniki to się zainstalowało ?? :yhy
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
OXYGEN THIEF napisał:
a sterowniki to się zainstalowało ?? :yhy

Może nawet za dużo. :wariat

Przeczytałam gdzieś, że jak najpierw zainstaluje się od karty WIFI, to już te od BT nie pomogą. Nie będzie widzieć BT. Jest to jedna z wielu teorii, ale tej jeszcze nie próbowałam, bo nie wiem jak to ugryźć. :dziwak
 
A

Anonymous

Zrób Tak:

Naciśnij kombinację klawiszy Windows + W
Wpisz bluetooth w polu wyszukiwania
Kliknij pozycję Zmień ustawienia Bluetooth na liście wyników
Zaznacz pole wyboru obok opcji Pokaż ikonę Bluetooth w obszarze powiadomień , a następnie kliknij przycisk Zastosuj

Wskazówki dotyczące znajdowania urządzenia Bluetooth

Upewnij się, czy urządzenie Bluetooth jest włączone, a jego ustawienie zezwala na wykrywanie go. Jeżeli urządzenie jest wykrywalne, korzysta z sygnału radiowego w celu wysyłania swojej lokalizacji do innych urządzeń Bluetooth i komputerów.

Urządzenie takie, jak bezprzewodowa mysz lub klawiatura, mogą być wyposażone w przycisk, który trzeba nacisnąć.
Urządzenia takie, jak telefon komórkowy Bluetooth mogą posiadać ustawienie w menu, które należy wybrać w celu włączenia urządzenia Bluetooth, dzięki czemu możliwe będzie jego wykrywanie.
NOTA:Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób ustawić urządzenie, aby mogło być ono wykrywane, zapoznaj się z informacjami dostarczonymi wraz z urządzeniem lub przejdź do strony internetowej producenta urządzenia.
W przypadku takiego urządzenia jak komputer może być konieczne włączenie ustawienie odnajdowania. Aby włączyć funkcję odnajdowania w systemie Windows 8, naciśnij klawisze Windows + W .
Wpisz bluetooth w polu wyszukiwania.

Kliknij pozycję Zmień ustawienia Bluetooth na liście wyników.
Wyświetli się strona Ustawienia Bluetooth.
W obszarze Odnajdywanie na karcie Opcje wybierz opcję Zezwalaj urządzeniom Bluetooth na odnajdowanie tego komputera
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
U mnie nie wyszukuje i na liście nie pokazuje BTa. Tylko Flight mode i WiFi. Gdybym taką ikonę dorwała, to bym już sobie poradziła. :nea

Co do urządzeń, to próbowałam dwiema komórkami szukać i niczego nie znalazły. :(

bt1d.jpg


bt2d.jpg
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Ola napisał:
Kliknij na Add bluetooth device i spróbuj dodać urządzenie

Im bardziej szukam, tym bardziej nie ma. :(
 

rafalp86

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
916
Reakcje/Polubienia
446
A czy menedżerze urządzeń jest zainstalowany Bluetooth i wykrywa go poprawnie ?? Rozumiem że sterowniki są zainstalowane ale może być jakiś błąd.

Może to coś pomoże choć nie ma gwarancji:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

andyxa

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
29 Grudnia 2011
Posty
2119
Reakcje/Polubienia
977
rafalp86 uprzedziłeś mnie, to powinno pomóż
po zobaczeniu tego postu sam u siebie sprawdziłem jak z tym bluetoothem u mnie i też nic działało
ale kliknąłem ikonę blue w zasobniku i wystarczyło zaznaczyć aby komp był widoczny i już jest ok
Tofana , tym że nie masz w sieciach bezprzewodowych bluetootha się nie sugeruj, zaznaczać aby komp i np.telefon był widoczny w wejdź w dodaj urządzenie ,będzie ok
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
rafalp86 napisał:
A czy menedżerze urządzeń jest zainstalowany Bluetooth i wykrywa go poprawnie ?? Rozumiem że sterowniki są zainstalowane ale może być jakiś błąd.

Może to coś pomoże choć nie ma gwarancji:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Dzięki, przeczytałam, ale jak widzisz u mnie na zrzucie ekranu widać, że nie ma opcji "Zmień ustawienia Bluetooth" :(
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
andyxa napisał:
rafalp86 uprzedziłeś mnie, to powinno pomóż
po zobaczeniu tego postu sam u siebie sprawdziłem jak z tym bluetoothem u mnie i też nic działało
ale kliknąłem ikonę blue w zasobniku i wystarczyło zaznaczyć aby komp był widoczny i już jest ok
Tofana , tym że nie masz w sieciach bezprzewodowych bluetootha się nie sugeruj, zaznaczać aby komp i np.telefon był widoczny w wejdź w dodaj urządzenie ,będzie ok

Nie mam ikony BT w zasobniku. Telefon mogę ustawić, natomiast w laptopie nie.

W menadżerze urządzeń wygląda to tak:
netnj.jpg
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
slawektor napisał:
Co Masz za sprzęt, to laptop czy komp, jaka komp to jaka płyta.

Laptop lenovo x61
 

tofana

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Luty 2013
Posty
3505
Reakcje/Polubienia
857
Miasto
Boogie Street
Do góry