Dobór zestawu

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35567
Reakcje/Polubienia
24595
Miasto
Trololololo
Zainteresuj się Rising Personal Firewall 2012
ochrona-pc-pc-security-f12/rising-personal-firewall-2012-t12903.html
279830112048918.png
:yhy
 

pkolasa

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
230
Reakcje/Polubienia
8
Oxy,
ciekawe, czy jakość tego programu odpowiada jakości tłumaczenia :D
"fishing" :szydera
 

rekmi

Wygadany
Dołączył
6 Czerwiec 2012
Posty
49
Reakcje/Polubienia
0
Odwieczny problem co zainstalować, żeby było bezpiecznie a zarazem nie spowolniło komputera. Moim zdaniem postawienie murów nie do przejścia jest mocno przesadzone, bo jak wiemy takiego zabezpieczenia nie ma. Zawsze będzie istniało jakieś zagrożenie. Jeżeli antyvir to polecam free np: avast lub bitdefender spełnią swoją rolę, na pewno nie zamulą, dodałbym KeyScramblera jako szyfrowanie podczas wejść do banku + brak wejść na niepewne strony/ istnieją różne dodatki do przeglądarek/ I tyle wystarczy - moim zdaniem.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
pkolasa napisał:
Moim zdaniem akurat firewall od Ashampoo to niespecjalnie. Aplikacja antywirusowa nie jest zła, ale firewalla mają mocno średniego.
Dałbym tu, skoro jest Avast Free, coś w stylu
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
(bo naprawdę dobrze blokuje, ma też HIPSa co wzmocni antywira, wielokrotnie weryfikowałem na różnych konfiguracjach sprzętowych, że jest to dobry pomysł), albo, jeśli koniecznie chcesz tylko firewall, to może lepiej Windows Firewall Control? Ja sobie (akurat na Windows 8) wrzuciłem, nawet te 20 zł im przelałem za pełną wersję, ale darmowa również nie byłaby zła i uważam że jest to dobry program. Lekki, szybki, przyjemny, a i obronić się przed dodawaniem reguł przez programy do rejestru potrafi.

pkolasa

Dzięki za zainteresowanie się, ale przeczytaj proszę jeszcze raz moje pierwsze posty. Czy Ty jako osoba nieumiejętna i nienabyta z komputerem umiałbyś obsłużyć HIPSa? I to po angielsku? Zobaczyłbyś, że coś chce się dodać do rejestru, a wiedziałbyś co to w ogóle jest rejestr? Wiedziałbyś jak postąpić? Nie. Ja też nie wiedziałem 5 lat temu i szlag mnie trafiał jak musiałem coś zatwierdzać, czytać itp. Ja wiem, że Ashampoo Firewall to nienajlepszy soft, ale lepszy niż zapora systemowa w XP. Można go ustawić żeby działał z automatu. Ten zestaw to ma być automat. Windows Firewall Control to nakładka na zaporę z Visty, 7 i 8, ale nie XP.
 
A

Anonymous

pkolasa » 19 Mar 2013 18:55
Oxy,
ciekawe, czy jakość tego programu odpowiada jakości tłumaczenia :D
"fishing" :szydera

zaręczam Ci ze jakość ochrony pozytywnie by Cie zaskoczyła
proponuje samemu sprawdzić a dopiero później oceniać :hippie
Rising Personal Firewall 2012 jak najbardziej polecam :piwko
 

pkolasa

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
230
Reakcje/Polubienia
8
grummer napisał:
pkolasa

Dzięki za zainteresowanie się, ale przeczytaj proszę jeszcze raz moje pierwsze posty. Czy Ty jako osoba nieumiejętna i nienabyta z komputerem umiałbyś obsłużyć HIPSa? I to po angielsku? Zobaczyłbyś, że coś chce się dodać do rejestru, a wiedziałbyś co to w ogóle jest rejestr? Wiedziałbyś jak postąpić? Nie. Ja też nie wiedziałem 5 lat temu i szlag mnie trafiał jak musiałem coś zatwierdzać, czytać itp. Ja wiem, że Ashampoo Firewall to nienajlepszy soft, ale lepszy niż zapora systemowa w XP. Można go ustawić żeby działał z automatu. Ten zestaw to ma być automat. Windows Firewall Control to nakładka na zaporę z Visty, 7 i 8, ale nie XP.
Racja, błąd, pomyliłem się, zbyt szybki rzut oka na wymagania... :dziękuję

pkolasa napisał:
Ozaręczam Ci ze jakość ochrony pozytywnie by Cie zaskoczyła
proponuje samemu sprawdzić a dopiero później oceniać :hippie
Rising Personal Firewall 2012 jak najbardziej polecam :piwko
Ja tylko się śmieję z jakości tłumaczenia :D Ale jeśli poziom ochrony będzie taki jak choćby Kingsofta...
 
A

Anonymous

grummer napisał:
Dzięki za zainteresowanie się, ale przeczytaj proszę jeszcze raz moje pierwsze posty. Czy Ty jako osoba nieumiejętna i nienabyta z komputerem umiałbyś obsłużyć HIPSa? I to po angielsku? Zobaczyłbyś, że coś chce się dodać do rejestru, a wiedziałbyś co to w ogóle jest rejestr? Wiedziałbyś jak postąpić? Nie. Ja też nie wiedziałem 5 lat temu i szlag mnie trafiał jak musiałem coś zatwierdzać, czytać itp. Ja wiem, że Ashampoo Firewall to nienajlepszy soft, ale lepszy niż zapora systemowa w XP. Można go ustawić żeby działał z automatu. Ten zestaw to ma być automat.
Masz NIS-a na pół roczku ? To nie czaj się z kwiatami tylko mu instaluj,do września złapiesz inne promo i Chłopiec wklepie sobie tylko kluczyk.

grummer napisał:
Windows Firewall Control to nakładka na zaporę z Visty, 7 i 8, ale nie XP.
Niekoniecznie :


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

alco

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
1571
Reakcje/Polubienia
648
Czy tu chodzi o pełny automat? Czyli zero zawracania głowy raczej. To może ten avast, ma sandbox + jakaś darmowa zapora , jest ich sporo, sam nie wiem którą polecić, do tego zemana + Bitdefender TrafficLight i jest ok. Ja w tej chwili śmigam na Webroot SecureAnywhere. Mam ustawione na max, od czasu do czasu tylko sypnie jakimś komunikatem. Jest na 6 miesięcy, jeśli byłbyś w stanie przeinstalować po pół roku, wystarczy podać tylko mail + Zemana AntiLogger, moge podrzucić klucz, musiał byś sprawdzić czy działają. Do tego Bitdefender TrafficLight i śmiga. Lekko i skutecznie. Powinno wystarczyć. To mogę polecić od siebie. :hi
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Hornet napisał:
grummer napisał:
Dzięki za zainteresowanie się, ale przeczytaj proszę jeszcze raz moje pierwsze posty. Czy Ty jako osoba nieumiejętna i nienabyta z komputerem umiałbyś obsłużyć HIPSa? I to po angielsku? Zobaczyłbyś, że coś chce się dodać do rejestru, a wiedziałbyś co to w ogóle jest rejestr? Wiedziałbyś jak postąpić? Nie. Ja też nie wiedziałem 5 lat temu i szlag mnie trafiał jak musiałem coś zatwierdzać, czytać itp. Ja wiem, że Ashampoo Firewall to nienajlepszy soft, ale lepszy niż zapora systemowa w XP. Można go ustawić żeby działał z automatu. Ten zestaw to ma być automat.
Masz NIS-a na pół roczku ? To nie czaj się z kwiatami tylko mu instaluj,do września złapiesz inne promo i Chłopiec wklepie sobie tylko kluczyk.

grummer napisał:
Windows Firewall Control to nakładka na zaporę z Visty, 7 i 8, ale nie XP.
Niekoniecznie :


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


No właśnie zastanawiałem się, ale po pierwsze. NIS jednak taki lekki dla starych komputerów nie jest. Po grugie, chcę gościowi to wgrać i mieć go z głowy i żeby mi później nie płakał że nie wie co ma zrobić. Do Avasta co roku trzeba tylko wklepać maila i to wszystko. Co do WFC to są dwa podobne programy, czyli: Windows Firewall Control i Windows 7 Firewall Control. Ta pierwsza jest nakładką na zaporę z Vista, 7, 8, a druga zapora ma też specjalną wersję na XP (której ja notabene używam) :)
 
A

Anonymous

grummer napisał:
No właśnie zastanawiałem się, ale po pierwsze. NIS jednak taki lekki dla starych komputerów nie jest.
Nie wiem jaki "stary komputer" masz na myśli :scratch .W tamtym roku zainstalowałem pewnemu panu NIS-a 2012 na Sempronie 3000+(1,6 Ghz) + 1,5 GB RAM-u i chodzi jak szatan.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Widac zalezy od kompa. Ja zainstalowałem na chwile na moim netbooku 1.6 atom i 2 gb ramu i chodził jak żółw. Ale to może sprawa wirtualizacji, bo Avast też chodził jak żółw. Interface Nortona i Avasta ciężko chodził, ale to pewnie sprawa karty graficznej.
 

jerzy601

Bardzo aktywny
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
187
Reakcje/Polubienia
56
proponowalbym AVG Free 2013+MBAM Pro +Zemana Antillogera Pro i to wystarczy przez caly czas ten zestaw używam i jest dobrze ,a mam kompa 3 letniego i system Windows XP 32 bit
3gb ramu bardzo dobrze to wszystko pracuje i nie mam problemu.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
jerzy601 napisał:
proponowalbym AVG Free 2013+MBAM Pro +Zemana Antillogera Pro i to wystarczy przez caly czas ten zestaw używam i jest dobrze ,a mam kompa 3 letniego i system Windows XP 32 bit
3gb ramu bardzo dobrze to wszystko pracuje i nie mam problemu.


No dobrze na 3 GB ramu, a na 1 GB ramu? Zresztą AVG nigdy mi nie leżał i raczej nigdy nie będzie. 10 procesów, kiepska ochrona, reklamy, ale fakt jest to soft dla typowego Kowalskiego. Tylko, że na lepszy komputer.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
No cóż. Ashampoo Firewall okazał się strasznym niewypałem. Mimo, że przyjemny i przyjazny interface, to niestety ma mimo dozwolonych reguł, nie pozwala Avastovi się zaktualizować. Pc Tools przyszedł tu z pomocą i podoba mi się, że blokuje dużo syfu na starcie, ktory chce sie polaczyc z kompem.
 
Do góry