tynt a prywatność

A

Anonymous

Trudno nazwać to od razu oprogramowaniem spyware, trudno jednak uznać to też za bezbolesną sprawę. Zarówno na wordpressowych blogach jak i wielu magazynach informacyjnych, popularność zdobywa skrypt o nazwie Tynt Insight, który oficjalnie pozwala na „sprawdzenie, które fragmenty tekstu są przez internautów kopiowane i jak często”. W praktyce jednak przesyła on do macierzystej firmy informacje o wszystkim, co czytelnik strony na niej zaznaczył.
W rzeczywistości skrypt ten robi o wiele więcej. Jak wiemy, dla przeglądarek dostęp do schowka jest zazwyczaj zablokowany ze względów bezpieczeństwa. Skrypt przeładowuje więc zdarzenie keypress. Analizując ruch sieciowy (np. narzędziem tcpdump) możemy zobaczyć, że dowolne zaznaczenie tekstu na stronie używającej skryptu powoduje wysłanie tego co zaznaczyliśmy na serwery Tynta. Firma nie informuje o tym, nie prowadzi też żadnego programu, pozwalającego na wypisanie się z tej wątpliwej usługi.

a teraz ciekawostka skrypt ten znajduje się na blogu oraz co jest o wiele dziwniejsze także na forum więc następnym razem jak będziecie chcieli coś zaznaczyć obojętnie czy będzie to wpis na blogu czy post usera na forum dobrze się nad tym zastanówcie
 

ptr

Wygadany
Dołączył
9 Czerwiec 2010
Posty
43
Reakcje/Polubienia
0
Co się dziwisz skoro na tym forum jest ''zarejestrowanych'' 5 botów.
Jest parę fajnych dodatków do przeglądarki FF ( o ile ktoś jej używa )
-NoScript -
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
blokuje wykonywanie skryptów, (np. google analitycs); ustawiając w noscript jako nie zaufany adres programy-za-darmo.tk można zablokować dziwne połączenia z adresem ''ks354798.kimsufi.com''
-TrackMeNot 0.6.719 -
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- grubszy kaliber ten plugin zasypuje w tle wyszukiwarki pytaniami, ma to na celu rozmycie prawdziwego profilu wyszukiwań.
-Ghostery 2.0.2 -
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Pokazuje (i blokuje) która firma śledzi nasze zachowanie w sieci (Google ect.)

skoro już jesteśmy przy google to istnieje fajna bramka do google, nie zbierająca danych, nie podoba mi się możliwość zbierania nieograniczonej liczby informacji o mnie przez Google. Patrząc na to, czego szukasz, można określić porter psychologiczny, sytuacje ekonomiczną, wiek i to wszystko automatycznie.
Wersja normalna
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
i wersja na SSL
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35785
Reakcje/Polubienia
24823
Miasto
Trololololo
Ogólnie rzecz biorąc nie mam zielonego pojęcia o tym tyncie ,jeśli to było instalowane to pewnie drugi admin zainstalował,ale mnie to akurat mało obchodzi :D

ptr dzięki za linki poczytam sobie :D
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35785
Reakcje/Polubienia
24823
Miasto
Trololololo
Kiedyś korzystałem z tej wtyczki TrackMeNot,ale że niedawno stwierdziłem że mam za dużo wtyczek w FF ( 15 ) to pozwoliłem sobie zrobić małe porządki i akurat ta wtyczka poleciała :D .Wtyczek zostało 9
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35785
Reakcje/Polubienia
24823
Miasto
Trololololo
Bzdety wypisuje bo takiej wtyczki jakoś nie znlazłem w panelu

Dobra już wiem

wtyczka TrackBack
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry