Revo Uninstaller Pro - krótki opis

ORGANIZAT0R

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
980
Reakcje/Polubienia
595
YKEIfM6.jpg


Revo Uninstaller Pro jest programem do usuwania zbędnych aplikacji z systemu oraz dodatkowo oferuje szereg innych opcji zapewniających porządek na dysku twardym. Program oprócz wersji Professional która zapewnia zdecydowanie więcej funkcji posiada także wersję darmową.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podstawowe informacje o Revo Uninstaller Pro:
Oficjalna strona programu:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Licencja: Freeware(darmowa) lub Professional(płatna)
Wartość licencji na 1PC: 136 zł
Język polski: dostępny
Najnowsza dostępna wersja: 3.0.7

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
INSTALACJA

Paczka instalacyjna z Revo zajmuje niespełna 10 MB. Do swojej recenzji wykorzystałem wersję Pro. Cała instalacja przebiega bezproblemowo, nie instalują się dodatkowo żadne denerwujące pakiety.
OZ3UKyL.jpg


BegaKXM.jpg

Po zakończeniu instalacji otworzy się przeglądarka internetowa i zostanie wyświetlony taki komunikat.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

USUWANIE PROGRAMU

Po uruchomieniu narzędzia usuwania aplikacji w pierwszej kolejności zostanie wywołany domyślny kreator usuwania dla danego programu. Potem do akcji wkracza Revo Uninstaller który pozwoli nam usunąć wszelkie pozostałości i śmieci po programie.

ExNd6F1.jpg


Po wykonaniu czynności początkowych, czyli stworzeniu pełnej kopii rejestru oraz punktu przywracania systemu, analizie i zakończeniu pracy wbudowanego deinstalatora pojawi się takie okno jak powyżej.

Dostępne są trzy tryby skanowania: Bezpieczny, Pośredni, Zaawansowany. Każdy tryb różni się skutecznością i szybkością – tryb Bezpieczny najszybciej wyszukuje śmieci, zalecany jest dla niedoświadczonych użytkowników. Tryb Zaawansowany jest najbardziej dokładny co wiąże się z najdłuższym czasem oczekiwania na wykonanie operacji. Ja zawsze wybieram ten ostatni tryb żeby Revo mógł usunąć wszystkie pozostałości.

cybRywV.jpg


Revo przeszukał już rejestr w poszukiwaniu pozostałości. Zaznaczam Zaznacz wszystkie a następnie Usuń, Revo natychmiast usuną zbędne wpisy w rejestrze.

yUdgnVB.jpg


W kolejnym oknie Revo wyświetla znalezione pliki i foldery. W tym przypadku są to tylko 3 foldery ale często zdarza się że jest ich znacznie więcej. Postępuje identycznie jak w poprzednim przypadku czyli zaznaczam wszystkie foldery i usuwam. Po wykonaniu tych czynności Revo przenosi nas do menu głównego.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

AUTOSTART

3hwX4C0.jpg


Jak wspomniałem na początku Revo to nie tylko świetne narzędzie do usuwania programów ale oprócz tego posiada inne ciekawe funkcje. Jedną z nich jest kontrola autostartu, jeżeli przy starcie systemu uruchamia się zbyt wiele aplikacji to właśnie tutaj można to zmienić. Dodatkowo można dodać własne programy.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

USUWANIE ZBĘDNYCH PLIKÓW

8uel5yB.jpg


Sama nazwa tego narzędzia opisuje jego funkcjonalność. Po wybraniu tej opcji pozostaje zaznaczyć które partycje mają być przeskanowane. Dodatkowo można wybrać konkretny folder(opcja nad wyborem partycji). Raz na jakiś czas warto przeskanować dysk i zyskać trochę miejsca. Ja za pierwszym razem zyskałem ponad 1 GB ;)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

PORZĄDKOWANIE PRZEGLĄDARKI

L39BVgD.jpg


Revo oferuje również czyszczenie przeglądarek internetowych z: historii odwiedzanych stron, plików tymczasowych, ciasteczek oraz innych. Program obsługuje 4 przeglądarki: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera oraz Google Chrome.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Revo Uninstaller jest jednym z najlepszych, ja sam kiedyś używałem Your Uninstaller! jednak gdy zobaczyłem jak dobre opinie ma Revo Uninstaller postanowiłem go wypróbować. Rzeczywiście jest to program rewelacyjny. Jakiś czas temu pojawiła się trzecia wersja programu, już niedługo na forum będzie można zdobyć kilka licencji na Revo Uninstaller Pro.
 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
grzesiek1920 napisał:
Revo przeszukał już rejestr w poszukiwaniu pozostałości. Zaznaczam Zaznacz wszystkie a następnie Usuń, Revo natychmiast usuną zbędne wpisy w rejestrze.

Można to od razu zaznaczyć w opcjach. Narzędzia > Opcje > Wszystkie programy > Zaznacz usuń wszystkie pozostałości domyślnie. Zawsze trochę mniej klikania potem.

Program rzeczywiście dobry, choć raz jeden miałem z nim nieprzyjemną przygodę. wiele miesięcy temu odinstalowywałem hurtowo parę monitorowanych programów i system mi padł po restarcie. Dopiero po jakimś czasie skapowałem, że miało to związek z usuwaniem Aomei Backuper i cofnąłem zmiany. Do dzisiaj nie wiem o co tu chodziło. Trochę zastanawia mnie też dlaczego mimo monitorowanych instalacji program czasem pyta przy deinstalacji, które klucze i pliki z pozostałości zostawić? Rozumiem, że przy niemonitorowanej deinstalacji, ale monitorowanej?
 
Do góry