Bitdefender pytanie

rene1983

Wygadany
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
98
Reakcje/Polubienia
5
Witam bardzo mam pytanie czy ktoś spotkał się może z takim czymś :
Mam program antywirusowy Bitdefender IS 2014,ostatnio kilku moich znajomych miało problemy z tolbarami ze strony Dobreprogramy i KomputerSwiat które się instalują razem z tych ich asystentem pobierania.Chciałem sprawdzić czy rzeczywiście są takie problematyczne bo nigdy nie miałem z nimi do czynienia,wiec pobierałem rożne programy z tych stron i próbowałem je zainstalować i ani razu nie miałem pytania o instalacje jakiś dodatków.Ale jak tylko odinstalowałem program Bitdefender i próbowałem zainstalować program z jednej i drugiej strony internetowej to za każdym razem chciał się zainstalować dodatek w postaci np.delty.Moje pytanie czy to możliwe że Bitdefender ma funkcje która blokuje instalacje takiego oprogramowania?
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Ściągając z dobrychprogramów w 90 % można kliknąć po prawej stronie >> linki bezpośrednie, w ten prosty sposób uchronimy się od Delta toolbar bo taki pasek instaluje się do przeglądarek.Bitdefender ani żaden znany mi antywirus nie zablokują tych dodatków gdyż ciężko je uznać za szkodliwe a raczej za upierdliwe i niepotrzebne, dodatkowo spowalniające działanie przeglądarek, podmieniające stronę startową czy też wyszukiwarkę np. z Google na ASK (Ask toolbar).Najprościej w celu usunięcia tego typu nieproszonych gości użyć ADW Cleaner lub Junkware Removal Tool.
 

rene1983

Wygadany
Dołączył
15 Luty 2012
Posty
98
Reakcje/Polubienia
5
To w takim razie zbieg okoliczności bo z Bitdefenderem na 10 programów które próbowałem zainstalować z tych stron ani razu nie miałem pytania o jakieś dodatki a bez bitdefendera od razu.
 

saper1972

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
258
Reakcje/Polubienia
1
Przy instalacji z dobrychprogramów nie ma żadnego pytania, tylko wybór instalacji ; expresowy - dodatek się zainstaluje, zaawansowany - sam musisz odptaszkować w tym wypadku delta toolbar, bitdefender raczej sam tego nie zablokuje.
 

Alexander

Bardzo aktywny
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
474
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
W.
Bitdefender może mieć taką funkcję. Postaram się to sprawdzić.
Dla porównania Eset blokuje pobranie downloadera z "dobrychprogramów", wszelkie Aski itp. wykrywa z definicji jako potencjalnie niepożądane i proponuje usunięcie.
 
Do góry