Toonz - OpenToonz - (Mac, Win)

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
Profesjonalne oprogramowanie do produkcji filmów animowanych, za darmo i do tego OpenSource. Mówię tu o otwartej wersji OpenToonz komercyjnego oprogramowania Toonz.

Toonz2-1.jpg


Cena komercyjnego Toonz wynosi 6000 - 12000$. Nadal tyle kosztuje ze wsparciem (choć ceny dowiemy się po osobistym kontakcie z producentem lub na profesjonalnych forach, dema brak). Niedawno producenta przejęli Japończycy. No i się zaczęło :D Powstała bezpłatna wersja tego oprogramowania wydana na licencji OpenSource. Wbrew pozorom sam program do produkcji wcale nie jest taki okrojony. Nie wiem czy kogoś zainteresuje (to jest oprogramowanie dla studiów) ale po godzinie nauki (jest masa tutoriali, z tych od komercyjnej wersji można korzystać w 100%) będzie można robić filmy animowane w całości, nie wychodząc z jednego programu. Animacja, cyfryzacja skanów, udźwiękowienie, render i postprodukcja. I to dokładnie w sposób jak to się robi w największych studiach animacji. Jednocześnie można korzystać podczas rysowania z wektora i bitmapy. Na Toonz powstaje chociażby Futurama. W całości w tym programie.

OpenToonz pobieramy tutaj
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Tutaj też znajdziemy system do skanowania rysunków i ich cyfryzacji i pluginy do OpenToonz wszystko OpenSource
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Na razie siedzę i porównuję OpenToonz z komercyjnym Toonz. Niestety ale Toonz nie ma dema i do dyspozycji mam jedynie tutoriale :zaciesz Na razie mnie zatkało :suuper

Strona Toonz
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry