Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

CCleaner czy warto? [Ankieta]

Czy CCleaner jest programem wartym polecenia?

TAK
19
46%
NIE
16
39%
NIE MAM ZDANIA
6
15%

Razem głosów : 41

Re: CCleaner czy warto? [Ankieta]

Postprzez plejmix » 09 Sty 2017 11:21

Program jest darmowy i robi swoje,trudno nim coś popsuć w systemie
Awatar użytkownika
plejmix
Gawędziarz
Gawędziarz

Postprzez srstka » 09 Sty 2017 11:51

Já používám ccleaner jen v portable verzi a nechávám vše v defauld nastavení.Za mě ano,ale jen na čištění tempt,browser history,atd.
srstka
Zielony
Zielony

Pochwały: 4

Postprzez waldi » 09 Sty 2017 12:04

Używam od wielu lat w wersji 2.20, potem się rozrósł i stał się ryzykowny dla systemu.

Dzięki niemu mam szybki dostęp do programów startowych, wiem czy coś obcego nie startuje z systemem, sprawdzam i usuwam zbędne ikony w obszarze powiadomień, od czasu do czasu zaznaczam wszystkie możliwości w menu system i bardzo rzadko wchodzę w ustawienia zaawansowane zaznaczając tylko usunięcie starych danych Prefeth (po odinstalowanych programach) i wspomnianą opcję obszaru powiadomień.

Jak do tej pory niczego nie zepsuł w rejestrze, a czy komp jest szybszy po czyszczeniu tego nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
waldi
Ekspert
Ekspert

Pochwały: 3726

Postprzez Zeno » 09 Sty 2017 12:09

Z CCleanera korzystałem lata temu na XP. Nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. Potem na Win7 wolałem korzystać do czyszczenia z programów o szerszych opcjach optymalizacyjnych jak jv16 PowerTools, WiseCare 365, Glary Utilities, Advanced SystemCare czy Kerish Doctor. Przy czym WiseCare 365, Glary Utilities również posiadają (tak jak CCleaner) wersje Free i podobnie jak Advanced SystemCare oraz Kerish Doctor ich wersje "Pro" często są oferowane w promocjach do bezpłatnego korzystania. Wszystkie uważam za lepsze niż CCleaner, mimo iż ten na przestrzeni lat został rozbudowany o dodatkowe funkcje. Nie podoba mi się również polityka cenowa CCleaner:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Ceny mówią same za siebie. Pewnie należą się brawa ich marketingowcom, że potrafią sprzedać ten produkt. Ode mnie jednak - jako użytkownika - :lanie na gołą
Jedyny plus dla nich za pomysł i aplikację CCleaner Cloud. Tutaj jednak trzeba byłoby mieć zaufanie do producenta, że nie będzie zbierał danych na temat użytkowników. Ja takowego nie mam.
Zagłosowałem na nie.
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Postprzez Manila » 09 Sty 2017 12:30

Używam z CCEnhancerem. Samego pewnie bym wywalił, a tak się czasem przydaje. Jako kontroler autostartu i rejestru to cienizna. Stosuje w tamtych obszarach AnVira oraz RegOrganizera, a tak w ogóle to Kerisha.
Awatar użytkownika
Manila
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 276

Postprzez ichito » 09 Sty 2017 14:07

Używam od ponad 11 lat od wersji 1."naście" i o ile pamiętam zawsze w wersji "portable"...i podobnie jak "srstka" używam do czyszczenia plików tymczasowych głównie, historii przeglądarek, systemu , otwieranych dokumentów, itp. W tym CCleaner jest skuteczny, zwłaszcza jeśli samemu doda się jakieś własne lokalizacje lub korzysta z dodatku.
Przydatne też mogę być funkcje związane z autostartem, dodatkami/pluginami w przeglądarkach czy wyszukiwaniem/filtrowaniem plików. Czyszczenie rejestru nie jest bardzo dogłebne, bo o ile pamiętam związane tylko z użytkownikiem, więc nie ma niebezpieczeństwa, że coś poważnego zostanie uszkodzone.
(XP SP3) Kerio 2.1.5 + SS Premium + NVT ERP + WTF + Keriver 1-Click Free
(Vista) Dynamic Security Agent + GeSWall Free + Shadow Defender + Keriver 1-Click Free
Awatar użytkownika
ichito
Stały Bywalec
Stały Bywalec

Miejscowość: Kraków
Pochwały: 70

Postprzez zmij » 10 Sty 2017 09:08

Tak jak pisze Ichito , do podstawowych funkcji czyszczenia wystarczający.

A propos: może ktoś podpowie co bezpiecznie zaznaczyć w zaawansowanych, bo tu zdania są podzielone?
zmij
Zielony
Zielony

Pochwały: 2

Postprzez Orion » 10 Sty 2017 10:12

Moim zdaniem CCleaner jest dobry dla początkującego użytkownika bo tak jak tu już wspominano-nie ma co zepsuć w systemie. Ja go używam z CCEnhancerem ale głównym programem optymalizującym jest u mnie Kerish.
Orion
Zasłużony
Zasłużony

Miejscowość: somewhere in cyberspace....
Pochwały: 80

Poprzednia

Wróć do Rekomendacje PZD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość