Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

CCleaner czy warto? [Ankieta]

Czy CCleaner jest programem wartym polecenia?

TAK
19
46%
NIE
16
39%
NIE MAM ZDANIA
6
15%

Razem głosów : 41

CCleaner czy warto? [Ankieta]

Postprzez al_arsen » 08 Sty 2017 15:20

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

CCleaner (Crap Cleaner) jest bezpłatnym programem służącym do oczyszczania systemu Windows ze zbędnych śmieci. Usuwając zbędne pliki i inne niepotrzebne elementy, system będzie stabilniejszy i wydajniejszy, a na dysku twardym uzyskamy więcej wolnej przestrzeni. Proces przeprowadzania analizy i oczyszczania komputera ze śmieci trwa bardzo krótko.

Po uruchomieniu programu, otrzymujemy do dyspozycji różne narzędzia systemowe. Jednym z najważniejszych funkcji programu jest zakładka „Cleaner”, która przeprowadza dogłębną analizę danych i następnie usuwa zalegające śmieci.

Użytkownicy mogą ręcznie dostosować, które elementy będą brane pod uwagę podczas usuwania. Wsród nich znajdziemy m.in. tymczasowe pliki internetowe, historię przeglądanych stron, ciasteczka (cookies), pliki index.dat, pliki tymczasowe, pliki dziennika, cache DNS, elementy pamięci podręcznej oraz pozostałe zbędne dane utworzone przez programy (FileZilla, Adobe Reader, MS Office, uTorrent czy Skype).

CCleaner oferuje zaawansowany system aktywnego monitoringu, który na bieżąco skanuje komputer i informuje o możliwości zwolnienia zbędnych zasobów systemu. Oprócz tego posiada inny przydatny moduł, za pomocą którego naprawimy i oczyścimy rejestr systemowy. W tym celu, aplikacja została wyposażona w zaawansowany skaner do wyszukiwania problemów w rejestrze. Jest on wstanie wykryć problemy w czcionkach, instalatorach, usługach systemowych czy w sekcji „autorun”.

Warto również wspomnieć o dodatkowych narzędziach, które służą do usuwania zainstalowanych programów w systemie, wymazywania danych z dysku twardego, przywracania systemu, wyszukiwania duplikatów plików i zarządzania sekcją „autorun”, czyli wszystkimi procesami uruchamiającymi się wraz z systemem.

Linki widoczne tylko dla zalogowanych

Jakie są Wasze opinie na temat tego programu? Czy sprawdził się i czy warto go instalować? Wypowiedzcie się w komentarzach i zagłosujcie w ankiecie.
Image

Music was better when ugly people were allowed to make it.
Awatar użytkownika
al_arsen
Administrator
Administrator

Pochwały: 458

Re: CCleaner czy warto? [Ankieta]

Postprzez al_arsen » 08 Sty 2017 15:35

Osobiście nie wiem za co ten program ma tak wysokie oceny :scratch Ma dobrą prasę i chyba na tym kończą się jego zalety. Czytam często, że niczego w systemie nie popsuje ale to samo można napisać o Aimpie czy Paincie hihihi: Generalnie to co robi dobrze można spokojnie zrobić samemu - opróżnić kosz, usunąć historię przeglądarki czy skasować kilka pustych folderów. W dodatku ostatnimi czasy na siłę dodali funkcję autostartu.
Jestem na "Nie" bo spokojnie bez tego programu można się obejść guma: Jest trochę jak witamina C w przeziębieniu - niektórzy dalej wierzą, że pomaga :cool.
Image

Music was better when ugly people were allowed to make it.
Awatar użytkownika
al_arsen
Administrator
Administrator

Pochwały: 458

Postprzez helium » 08 Sty 2017 16:57

Program nic nie popsuje bo generalnie nic takiego nie czyści żeby miał coś "uwalić". Tak jak już napisano, program ma po prostu dobrą prasę. W mojej ocenie płacenie za wersję pro to strata pieniędzy. Program polecany dla totalnych laików którym się mówi że, żeby opróżnić kosz i wyczyścić pliki tymczasowe to trzeba nacisnąć to i tamto. :lol:
ImageImageImage
Awatar użytkownika
helium
Ekspert
Ekspert

Miejscowość: Kraków
Pochwały: 185

Postprzez OXYGEN THIEF » 08 Sty 2017 17:27

Jestem na NIE ponieważ ten program absolutnie niczym nie wyróżnia się spośród wielu innych tego typu programów, a komentarze typu "jest dobry bo jest dobry" jakoś specjalnie do mnie nie przemawiają ale do innych tak i stąd te dobre oceny dla CCleaner'a na wielu stronach.Program instalowałem kilka razy, sprawdzając co w nim jest takiego czego inne programy nie mają, nie doszukałem się niczego extra.

TuneUP Utilities też ma (miał) rewelacyjną opinię najlepszego czyściko-optymalizatora a koniec końców to zajechana i zamulona kobyła pozostawiająca masę śmieci po sobie.
Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek.
am I a part of the cure, or am I part of the disease ?
Awatar użytkownika
OXYGEN THIEF
Administrator
Administrator

Miejscowość: 38°05'N - 46°18'E
Pochwały: 1115

Postprzez tofana » 08 Sty 2017 21:03

Moim zdaniem: za darmo warto, płacić za wersję Pro nie warto.
„Wschodzisz ponad nich, lecz im wyżej się wspinasz, tym mniejszym widzi cię oko zawiści.
Najbardziej jednak znienawidzeni bywają polotni.”
- F. Nietzsche
Awatar użytkownika
tofana
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Boogie Street
Pochwały: 4017

Postprzez yyy » 08 Sty 2017 22:07

Jako free warto jako płatny raczej nie, nie widze tam jakichś specjalnych dodatków wartych dopłaty :) Może z kompa nie zrobi nagle jakieś super rakiety i jak to głoszą niektóre z tych czyścików nie przyśpieszy kompa o 300%, ale jak to piszą ludzie na forach po prostu oczyści kompa ,ze będnego śmiecia i nic nie popsuje :) Uważam więc ,że warto polecić przynajmniej dla mniej obeznanych i leniwców ,wszystkie podstawowe funkcje zebrane w jednym programie i nie trzeba skakać po całym kompie ,zeby ogarnąć autostart ,przeglądarke ,czy na szybko coś odinstalować :)
yyy
Gawędziarz
Gawędziarz

Pochwały: 27

Postprzez Hefajstos » 08 Sty 2017 22:20

Zdecydowanie nie polecam. Przywracałem już paru osobom systemy (przeważnie Win7) "usprawnione i przyspieszone" dzięki temu wynalazkowi. No bo kolega/koleżanka poleciła....
Szanujmy mądrych, przykładnych, chwalebnych, śmiejmy się z głupich, choć i przewielebnych.Ignacy Krasicki
Awatar użytkownika
Hefajstos
Zasłużony
Zasłużony

Miejscowość: okolice internetu
Pochwały: 200

Postprzez Don Pedro » 08 Sty 2017 22:25

Kiedyś używałem CCleaner. Zaczęły się problemy z niektórymi programami. Wywaliłem i zainstalowałem Kerish Doctor. Jak na razie spisuje się lepiej niż CCleaner, jednak jakimś sympatykiem " przyspieszaczy " komputera nie jestem.
Awatar użytkownika
Don Pedro

Postprzez wojtek758 » 09 Sty 2017 06:43

Bo to dobry sofcik jest ...proooosty
wojtek758
Zielony
Zielony

Pochwały: 14

Postprzez alojzy » 09 Sty 2017 11:14

Prosty program, zaznaczasz i usuwa. Oczywiście wszystko można zrobić "ręcznie", ale po co.
alojzy
Gawędziarz
Gawędziarz

Pochwały: 22

Następna

Wróć do Rekomendacje PZD

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość