Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Laptop - jaki?

Szukasz programu, masz pytania? Napisz :help

Re: Laptop - jaki?

Postprzez Armaros » 06 Sty 2017 14:36

Zeno napisał(a):Rozwijając moją myśl z poprzedniego posta...
Poszedłbym w konwertowalnego laptopa i pracował tak, jak wyżej napisałem. Moim zdaniem ten byłby najlepszy. Ma oczywiście swoje wady - mały dysk, błyszczącą matrycę, ale poza tym jest super i na potrzeby Twojej córki spokojnie wystarczy...Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a tu recenzja:Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Sam bym sobie go kupił... :cool.

Coś nowego hihihi:

Kod: Zaznacz wszystko
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
ASUS N76VZ-V2G-T1205H-16
Awatar użytkownika
Armaros
Wygadany
Wygadany

Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 51

Postprzez al_arsen » 06 Sty 2017 15:06

MS Surface 4 to tablet a nie laptop jakiego szukacie. Jako tablet dobry ale komputer do pracy w tej specyfikacji to trochę mało. Słaba bateria, brak LTE i jeśli do projektowania to za mała matryca.
Co do ceny to było taniej podczas black friday. W dodatku brak offica :wtf-

Autor postu otrzymał pochwałę
Image

Music was better when ugly people were allowed to make it.
Awatar użytkownika
al_arsen
Administrator
Administrator

Pochwały: 458

Postprzez Zeno » 06 Sty 2017 15:46

Owszem, zgadza się. Początkowo myślałem o hybrydzie (możemy nazwać tabletem) i Surface Pro 4 w średniej konfiguracji spokojnie dałby radę. Tylko, że to wydatek rzędu 8.000 zł, więc nie ta półka. Dlatego też przeszedłem na propozycje konwertowalnego laptopa. Cóż, windows 10 został zaprojektowany pod ekrany dotykowe i w tym kierunku będzie rozwijany. Trzeba to wykorzystać. Nie bez przyczyny wziął się taki wysyp tabletów, hybryd, konwertowalnych laptopów czy all-in-one z dotykowymi monitorami. Dla projektanta ciuchów możliwość bezpośredniej pracy piórkiem na ekranie to wygodna rzecz, a 17 calowe laptopy to sprzęt niemal stacjonarny.
Przy okazji dorzucę nieco gorszą i tańszą wersję Yogi:
Linki widoczne tylko dla zalogowanych
czy:
a tu na wyprzedaży z innym procesorem, rodzajem pamięci i kartą grafiki:
Edit: ciekaw jestem ile waży ten Racer Valerie. Strzelam, że za 3-4 lata monitory będzie się kupować na metry, rozwijać i zwijać w rulon jak papier, po czym wieszać na ścianę i w razie czego zwijać... :scratch
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Postprzez Armaros » 06 Sty 2017 17:03

Zeno napisał(a):Owszem, zgadza się. Początkowo myślałem o hybrydzie (możemy nazwać tabletem) i Surface Pro 4 w średniej konfiguracji spokojnie dałby radę. Tylko, że to wydatek rzędu 8.000 zł, więc nie ta półka. Dlatego też przeszedłem na propozycje konwertowalnego laptopa. Cóż, windows 10 został zaprojektowany pod ekrany dotykowe i w tym kierunku będzie rozwijany. Trzeba to wykorzystać. Nie bez przyczyny wziął się taki wysyp tabletów, hybryd, konwertowalnych laptopów czy all-in-one z dotykowymi monitorami. Dla projektanta ciuchów możliwość bezpośredniej pracy piórkiem na ekranie to wygodna rzecz, a 17 calowe laptopy to sprzęt niemal stacjonarny.
Przy okazji dorzucę nieco gorszą i tańszą wersję Yogi:
czy:
a tu na wyprzedaży z innym procesorem, rodzajem pamięci i kartą grafiki:
Edit: ciekaw jestem ile waży ten Racer Valerie. Strzelam, że za 3-4 lata monitory będzie się kupować na metry, rozwijać i zwijać w rulon jak papier, po czym wieszać na ścianę i w razie czego zwijać... :scratch

Telewizory już tak .... :facepalm

LG OLED niczym fototapeta

Dwustronny wyświetlacz OLED od LG

A ja się pytam gdzie mój stary Rubin
ASUS N76VZ-V2G-T1205H-16
Awatar użytkownika
Armaros
Wygadany
Wygadany

Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 51

Postprzez fxj » 06 Sty 2017 19:13

Te są nowe z procesorami i5-7200U (7-ma generacja Intel Core na 2017 r.).

Awatar użytkownika
fxj
Zielony
Zielony

Pochwały: 1

Postprzez Zeno » 06 Sty 2017 20:17

fxj napisał(a):

Te są nowe z procesorami i5-7200U (7-ma generacja Intel Core na 2017 r.).

Sam korzystam z lapka Della od wielu lat i mam dobre zdanie o tej firmie, ale tutaj przy niewielkiej różnicy w cenie Yoga wypada dużo lepiej...
Dell - matryca TFT, Yoga - IPS, Dell - brak dedykowanej karty grafiki, co się przełoży na niższą wydajność w obróbce grafiki, w Yodze - jest 2 GB i modelach z GeForce 940 MX powinna już być z pamięcią GDDR5 zamiast DDR3, Dell przy większych gabarytach i matrycy ma prawie 2 razy mniejszą baterię od Yogi, Dell sporo cięższy od Yogi, Yoga ma obudowę aluminiową, Dell się nie chwali, więc obawiam się, że może takiej nie mieć.
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Postprzez antbil007 » 09 Sty 2017 11:12

.
Za wszystkie posty serdeczne dzięki :piwko
.
.
Image
Image
Awatar użytkownika
antbil007
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Polska
Pochwały: 1299

Postprzez plejmix » 09 Sty 2017 11:18

Koledzy jest sposób na to by przeglądarka potrzebowała mniejsze zasoby do pracy,wystarczy zainstalować dodatek One Tab
Awatar użytkownika
plejmix
Gawędziarz
Gawędziarz

Postprzez Zeno » 09 Sty 2017 11:26

plejmix napisał(a):Koledzy jest sposób na to by przeglądarka potrzebowała mniejsze zasoby do pracy,wystarczy zainstalować dodatek One Tab

plejmix - pomyliłeś temat. Właśnie wcześniej o tym napisałem we właściwym.
Linki widoczne tylko dla zalogowanych :)
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Postprzez spamtrash » 09 Sty 2017 11:51

Jeśli do pracy, to nazywajmy rzeczy po imieniu: potrzebny wół roboczy.
Ja poleciłbym coś co sam używam: Zbook od HP. Ja osobiście korzystam z nie produkowanego już Zbook'a 14 G2 Mobile Workstation, obecnie dostępne są w konfiguracji 15 i 17 calowej.
Maluch obsługuje do 4 monitorów, ma system na 256GB SSD i dane na 1TB HDD, 16GB ramu i AMD FirePro na pokładzie.
Sprzedawany z Win10Pro (można zamówić fabrycznie downgradowany do Win7 Pro, 64).

Co ważne do pracy: jest certyfikowany jako mobile workstation do pracy z programami Autodesk'u.
Dla mnie osobiście przekątna ekranu miała być jak najmniejsza, bo i tak korzystam i w burze i w domu z zewnętrznych monitorów.
Do gier się absolutnie nie nadaje, ale jak na nim lata Autodesk Plant Suite... ;)

spamtrash
Zielony
Zielony

Pochwały: 2

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szukasz programu, masz pytania? Napisz / Software Problems

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 5 gości