Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Problem z zawartością pendrive'a

Szukasz programu, masz pytania? Napisz :help

Re: Problem z zawartością pendrive'a

Postprzez tofana » 28 Gru 2016 22:24

OXYGEN THIEF napisał(a):To spróbuj Disk Drillem
Linki widoczne tylko dla zalogowanych

Sprawdź czy znajdzie to co potrzebujesz a jak znajdzie to pewnie kod się dla Ciebie znajdzie guma:

Znalazł dużo plików, nie wiem czy wszystkie. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mają dziwne krzaczki zamiast nazw plików. No i mam tak kilka GB, a darmowa wersja odzyskuje tylko 100MB. :o
„Wschodzisz ponad nich, lecz im wyżej się wspinasz, tym mniejszym widzi cię oko zawiści.
Najbardziej jednak znienawidzeni bywają polotni.”
- F. Nietzsche
Awatar użytkownika
tofana
Fąfel
Fąfel

Miejscowość: Boogie Street
Pochwały: 4017

Postprzez wacek_1984 » 28 Gru 2016 23:31

Normalne, po prostu nazwy folderów już się częściowo nadpisały. TEraz tylko soft do odzyskiwania i nadzieja że się uda ;)
wacek_1984
Zasłużony
Zasłużony

Pochwały: 65

Postprzez tofana » 29 Gru 2016 11:53

Sprawdź czy znajdzie to co potrzebujesz a jak znajdzie to pewnie kod się dla Ciebie znajdzie guma:

Jak by się znalazł, to byłabym wdzięczna. :)
„Wschodzisz ponad nich, lecz im wyżej się wspinasz, tym mniejszym widzi cię oko zawiści.
- F. Nietzsche
Awatar użytkownika
tofana
Fąfel
Fąfel

Postprzez OXYGEN THIEF » 29 Gru 2016 12:06

tofana napisał(a):

Jak by się znalazł, to byłabym wdzięczna. :)

PW klucz jest z GOTD, odpala z najnowszą instalką ale raczej nie licz że wszystko odzyskasz bo pewnie trochę danych nadpisałaś.
Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek.
am I a part of the cure, or am I part of the disease ?
Awatar użytkownika
OXYGEN THIEF
Administrator
Administrator

Miejscowość: 38°05'N - 46°18'E
Pochwały: 1115

Postprzez tofana » 30 Gru 2016 02:41

Odzyskałam bardzo niewiele. Ale zawsze to więcej niż nic. Dzięki!

Zastanawiam się, co było przyczyną. Wirus? Przeskanowaliśmy dziś komputer, do którego był podłączony. Zero wirusów. Czy mogło to się stać na skutek usuwania pendrive'a bez zastosowania bezpiecznego usuwania sprzętu.
A i co ma edycja pliku .doc na pendrivie do całej sprawy?
- F. Nietzsche
Awatar użytkownika
tofana
Fąfel
Fąfel

Postprzez remool » 30 Gru 2016 14:50

Czy mogło to się stać na skutek usuwania pendrive'a bez zastosowania bezpiecznego usuwania sprzętu

W takim przypadku mogłaś utracić dane aktualnie zapisywane/odczytywane a nie zawartość całego pena......osobiście nigdy w życiu nie używałem tej funkcji....wg ktoś używa?? :haha
Podłącz pena pod linuxa, może poradzi sobie lepiej od windy
I choćbym szedł ciemną doliną niczego się nie ulęknę, bo to ja jestem największym skurw..... w tej dolinie
Awatar użytkownika
remool
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 302

Postprzez wwd » 30 Gru 2016 15:13

Najlepszy program do odzysku jaki używałem to był R-studio. Tworzyłem plik image z opcją kopiuj każdy sektor, a następnie z niego odzyskiwałem dane. Niestety program płatny, ale można spróbować czy wyszuka więcej niż inne.
Ten jest jeszcze skuteczny i darmowy: Linki widoczne tylko dla zalogowanych

Sytuacja opisana przez Ciebie Tofana zdarzyła mi się kilka razy na XP i nie wiem czym to było spowodowane, na Windows 7 nigdy nie miałem tego problemu a pendrajwy te same :)
wwd
Gawędziarz
Gawędziarz

Pochwały: 31

Postprzez hmmkot » 30 Gru 2016 15:31

remool napisał(a):
osobiście nigdy w życiu nie używałem tej funkcji....wg ktoś używa?? :haha

ja czasami używam jak zapisuje jakieś małe pliki na pena (lub dysk) i chcę mieć pewność, że zostaną zapisane a nie pozostaną w cache urządzenia

co do utraty danych - mogłeś trzymać pedriva koło dzwoniącej komórki itd na przyszłość - na pendrivie trzymać kopie do przenoszenia/robocze
hmmkot
Zielony
Zielony

Postprzez Zeno » 30 Gru 2016 18:50

Ja używałem bezpiecznego usuwania, teraz robię to za pomocą programiku do tego celu, który jakiś czas temu był w promo. Szczerze się dziwię, kiedy ktoś nie używa bezpiecznego usuwania mając na penie system FAT 32 lub starszy. Nie wiem jakim cudem po takim zwykłym wyjęciu pena, nie sypie się mu tablica alokacji plików. :scratch
Tofana w twoim przypadku moim zdaniem najlepszy byłby program Ontrack Recovery. Bardzo dobry soft. Wypróbuj triala i podejrzyj pliki. Jeśli potrafi podejrzeć więcej niż programy, których używałaś, to taki szperacz jak ty z resztą sobie poradzi... :cool.
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Postprzez tofana » 30 Gru 2016 22:49

Dzisiaj przeskanowaliśmy komputer Emsisoft Emergency Kitem i kilka infekcji znalazł. Webroot i Malwarebytes Anti Malware nic nie znalazły. Może to jednak jakiś trojan albo inne licho?
- F. Nietzsche
Awatar użytkownika
tofana
Fąfel
Fąfel

PoprzedniaNastępna

Wróć do Szukasz programu, masz pytania? Napisz / Software Problems

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości