Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej strony. Korzystają z nich również firmy reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w cookies kliknij "Akceptuj", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuj

Szybka, bezpieczna i mało pamięciożerna przeglądarka

Szukasz programu, masz pytania? Napisz :help

Szybka, bezpieczna i mało pamięciożerna przeglądarka

Postprzez Saracen » 07 Sty 2017 11:52

Witam

Szukam szybkiej, bezpiecznej i mało pamięciożernej przeglądarki. Jak na razie mam na uwadze Slimjet'a i Vivaldi. Czym jeszcze najlepiej się zainteresować?
Saracen

Re: Szybka, bezpieczna i mało pamięciożerna przeglądarka

Postprzez Mr Bean » 07 Sty 2017 12:11

nie ma dziś takich :(
praktycznie wszystkie pobierają znaczna ilość zasobów
a ich szybkość uzależniona jest od mocy obliczeniowej twojego komputera
musisz instalować , i sprawdzać która spełnia twoje wymagania
ideałow nie ma.. - my­lisz się.
Awatar użytkownika
Mr Bean
Zielony
Zielony

Postprzez Zeno » 07 Sty 2017 12:17

Slimjet to dobry wybór. Możesz jeszcze spróbować Palemoon (jest na bazie Firefoxa). Używaj raczej wersji 32 bitowych ze względu na mniejsze zapotrzebowanie na pamięć. Mają wersje portable.
Od Vivaldiego szybsze są też Opera (własny VPN) i Globus VPN Browser (funkcje VPN działają w wersji premium, w kwestii bezpieczeństwa - trudno powiedzieć). Mają też mniejsze zapotrzebowanie na RAM. Wersje portable sam do nich możesz utworzyć.
Mr Bean - miło powitać w innym temacie niż twój ulubiony. :cool.
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Postprzez Jarom » 08 Sty 2017 14:08

Saracen napisał(a):Witam

Szukam szybkiej, bezpiecznej i mało pamięciożernej przeglądarki. Jak na razie mam na uwadze Slimjet'a i Vivaldi. Czym jeszcze najlepiej się zainteresować?

Jeżeli chodzi o szybkość to może Maelstrom. Niestety, co do bezpieczeństwa to nie aktualizowana już jakiś czas i trzeba parę niepotrzebnych usług zablokować w dobrej zaporze.
Awatar użytkownika
Jarom
Zielony
Zielony

Pochwały: 2

Postprzez OXYGEN THIEF » 08 Sty 2017 14:10

Ja tam raczej obstawiałbym Firerfoxa i odradzał cokolwiek opartego na Chromium z racji wielu procesów lubiących dużo dużo zjeść.
Ziemia ma skórę, a ta skóra ma choroby. Jedną z nich jest człowiek.
am I a part of the cure, or am I part of the disease ?
Awatar użytkownika
OXYGEN THIEF
Administrator
Administrator

Miejscowość: 38°05'N - 46°18'E
Pochwały: 1115

Postprzez al_arsen » 08 Sty 2017 14:17

Maxthon Nitro :scratch
Image

Music was better when ugly people were allowed to make it.
Awatar użytkownika
al_arsen
Administrator
Administrator

Pochwały: 458

Postprzez hocik » 08 Sty 2017 16:46

Nie wiem czy szybka , ale może --->> TorBrowser.
Awatar użytkownika
hocik
Gawędziarz
Gawędziarz

Miejscowość: szczecin
Pochwały: 16

Postprzez yyy » 08 Sty 2017 22:17

Ostatnio sam testowałem sporo przeglądarek w codziennym użytku na nie najmocniejszym kompie z E8500 ,bo sam poszukiwałem jakiegoś zamiennika opery 12 :) i najlepiej przypasował mi firefox i jego odmiana cyberfox. Najsprawniej działały i nawet nie wiem ,czy cyberfox nie lepiej :) Reszta albo muliła przy wiekszej ilości kart ,albo miała jakieś kulawe interfejsy hihihi:
yyy
Gawędziarz
Gawędziarz

Pochwały: 27

Postprzez Zeno » 09 Sty 2017 11:01

Opera 42 i Opera 12 to jednak inne przeglądarki pod względem szybkości, bezpieczeństwa i zapotrzebowania na pamięć. Tor Browser na pewno nie jest szybki.
Kilka miesięcy temu zrobiłem sobie teścik. Uruchamiałem 8 tych samych stron w różnych przeglądarkach Slimjet, Palemoon, FF, Chrome, Operze, Maxton, Pampie, Vivaldi, AOL Shield, Globus, CentBrowser, przy tym zainstalowane miałem Chrome, FF i Operę, reszta to wersje portable (32 i 64 bitowe). Po uruchomieniu zliczałem pamięć użytą przez uruchomione przez nie procesy wg wskazań AnVir Task Managera. Myślałem o tym, że podzielić się info na forum. Zrezygnowałem jednak z uwagi na fakt, że nie były to "czyste" wersje - w każdej mam zainstalowane inne rozszerzenia i w większości zmieniałem ustawienia na inne od domyślnych. Wyniki więc nie byłyby miarodajne. Niemniej wyszło mi, że najmniej pamięci potrzebowały Slimjet i Palemoon w wersjach 32 bitowych.
Wydaje mi się, że nie wszystkie przeglądarki oparte o Chromium mają jednakowy apetyt na pamięć.
Poza tym jeżeli ktoś lubi pracować z większą ilością kart, to powinien skorzystać z tych dodatków:
Linki widoczne tylko dla zalogowanych
i
Linki widoczne tylko dla zalogowanych
Przypuszczam, że dobre wyniki mógłby mieć Maxton Nitro, ale nie korzystam z niego ze względu na zbyt "surowy" interfejs.
Image
Awatar użytkownika
Zeno
Fąfel
Fąfel

Pochwały: 363

Wróć do Szukasz programu, masz pytania? Napisz / Software Problems

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: K2o oraz 11 gości