Emsisoft Anti-Malware

pajky

Wygadany
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
44
Reakcje/Polubienia
0
Hej
Włączyłem dzisiaj kompa i otrzymałem od w/w softa info, że wyszła nowa, bezpłatna wersja uaktualnienia (mam pełną wersję Anti-Malware oraz Mamutu). Klikłem aby się zaktualizowała do nowej wersji. Stara się odinstalowała - to normale, i poprosiło o restart. Po restarcie uruchomiła się instalka, która wykryła Mamutu i coś po angielsku napisało, że mu się te Mamutu nie podoba.

Pytanie do użytkownikow pełnej wersji obu programów - tez tak macie? Czy to oznacza, że nowa wersja połączyła oba produkty w jeden? Co jest grane? Licencja na Mamutu idzie si rypać? Poniżej screen z informacją.

emsisoft.jpg
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36305
Reakcje/Polubienia
25411
Miasto
Trololololo
Według tego monitu to masz mamutu zainstalowane, i zostałeś ładnie poproszony o jego odinstalowanie przed uruchomieniem aktualizacji.Nie wiem czy wiesz ale Emsisoft Anti-Malware ma już w sobie Mamutu więc nie za bardzo rozumiem po co chcesz dodatkowo instalować Mamutu ( osobna aplikacja ). Może stąd właśnie ten błąd.Masz Emsisofta Antimalware który ma w sobie już Mamutu i próbujesz zainstalować do tego Mamutu jako osobną aplikację.Licencja na Mamutu nie idzie się rypać.
 

pajky

Wygadany
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
44
Reakcje/Polubienia
0
Na pewno ma w sobie Mamutu? Anti-Malware nie wyswietla alarmów o programach, które próbują coś "grzebać" w systemie a Mamutu nie posiada skanera systemu tylko kontroluje dostep do niego. ???

To, że się gryzą (w nowej wersji) to wiem, tak wynika z info.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36305
Reakcje/Polubienia
25411
Miasto
Trololololo
Mamutu to bloker behawioralny czy taki program który monitoruje i powiadamia o działaniach a jako że nie ma skanera to pyta dosyć często (ma z tego co mi wiadomo jakąś białą listę zaufanych aplikacji która jest przez producenta uaktualniana)
Tak Emsisoft Antimalware ma w "sobie" Mamutu, widocznie w pakiecie (czyli wbudowane mamutu w emsisoft Antimalware) działa trochę inaczej, pewnie powiadamia tylko wtedy gdy skanery w Emsi nie są w stanie rozpoznać pliku. Wywal Mamutu ( osobna aplikacja ) i zainstaluj Emsisoft Antimalware.

Może na siłę można upchnąć 2x mamutu tylko nie widzę sensu.

emsisoft
April 10th, 2011, 01:36 AM
Well, basically it's wrong to say that a product contains another 'product'. :)

We better talk about 'technology':

Emsisoft Anti-Malware = Dual Scan Engine + Behavior Blocker
Mamutu = Behavior Blocker only
Online Armor Premium = Firewall + HIPS
Online Armor ++ = Firewall + HIPS + Dual Scan Engine (but no behavior blocker)
 
A

Anonymous

OXYGEN THIEF napisał:
Mamutu to bloker behawioralny czy taki program który monitoruje i powiadamia o działaniach a jako że nie ma skanera to pyta dosyć często (ma z tego co mi wiadomo jakąś białą listę zaufanych aplikacji która jest przez producenta uaktualniana)
Tak Emsisoft Antimalware ma w "sobie" Mamutu, widocznie w pakiecie (czyli wbudowane mamutu w emsisoft Antimalware) działa trochę inaczej, pewnie powiadamia tylko wtedy gdy skanery w Emsi nie są w stanie rozpoznać pliku. Wywal Mamutu ( osobna aplikacja ) i zainstaluj Emsisoft Antimalware.

Może na siłę można upchnąć 2x mamutu tylko nie widzę sensu.

emsisoft
April 10th, 2011, 01:36 AM
Well, basically it's wrong to say that a product contains another 'product'. :)

We better talk about 'technology':

Emsisoft Anti-Malware = Dual Scan Engine + Behavior Blocker
Mamutu = Behavior Blocker only
Online Armor Premium = Firewall + HIPS
Online Armor ++ = Firewall + HIPS + Dual Scan Engine (but no behavior blocker)

Behavior Blocker i HIPS to coś innego?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36305
Reakcje/Polubienia
25411
Miasto
Trololololo
Niby tak, choć w sumie działają bardzo podobnie.Hips (dobry) pyta o wszystko a bloker behawioralny bardziej nastawiony jest na podejrzane działania.
 
Do góry