Jak wyłączyć logowanie za pomocą hasła w Windows 11?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Właśnie próbuję przejść z Windows 7 na Windows 11 (na innym lapku) i już napotkałam pierwszy problem. Nie wiem jak usunąć logowanie za pomocą hasła. Próbowałam coś wygooglować, znalazłam 2 sposoby, ale okazały się nieprzydatne.
1. "Wpisz netplwiz w pasku wyszukiwania menu Start , a następnie kliknij górny wynik, aby uruchomić polecenie. 2. Odznacz zaznacz pole obok Użytkownicy muszą wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby móc korzystać z tego komputera..." - nie mam takiego pola
2. "Przejdź do menu Start > Ustawienia > Konta > opcje logowania.
Włącz wymaganie Windows Hello logowania dla kont Microsoft."
- jest tam jakieś Windows Hello, ale okazuje się być logowaniem za pomocą rozpoznawania twarzy, a ja nie chcę się w ten sposób logować. Chcę uruchamiać system bez żadnego logowania, tak jak w Windows 7
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
Właśnie próbuję przejść z Windows 7 na Windows 11 (na innym lapku) i już napotkałam pierwszy problem. Nie wiem jak usunąć logowanie za pomocą hasła. Próbowałam coś wygooglować, znalazłam 2 sposoby, ale okazały się nieprzydatne.
1. "Wpisz netplwiz w pasku wyszukiwania menu Start , a następnie kliknij górny wynik, aby uruchomić polecenie. 2. Odznacz zaznacz pole obok Użytkownicy muszą wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby móc korzystać z tego komputera..." - nie mam takiego pola
2. "Przejdź do menu Start > Ustawienia > Konta > opcje logowania.
Włącz wymaganie Windows Hello logowania dla kont Microsoft."
- jest tam jakieś Windows Hello, ale okazuje się być logowaniem za pomocą rozpoznawania twarzy, a ja nie chcę się w ten sposób logować. Chcę uruchamiać system bez żadnego logowania, tak jak w Windows 7

Tu masz pokazane:

 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
Omg, to takie proste było, a mi akurat Google wypluło takie daremne porady
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
991
Reakcje/Polubienia
42
A jeszcze takie pytanie. Chciałam zmienić kolor paska zadań, ale u mnie ta opcja jest nieaktywna, nie da się jej włączyć. Nie wiem jak to odblokować?
@Edycja:
Dobra, już wiem, trzeba ustawić tryb ciemny dla systemu :/

@Grandalf - z czego rżysz? Od 13 lat używam Win7 i nigdy nie miałam do czynienia z nowszym systemem. Nie bawię się też co chwila w jakieś ustawienia. Jak sobie ustawiłam na początku wszystko, tak mam od lat, więc nie pamiętam już takich rzeczy
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19212
Reakcje/Polubienia
55934
@Grandalf - z czego rżysz? Od 13 lat używam Win7 i nigdy nie miałam do czynienia z nowszym systemem. Nie bawię się też co chwila w jakieś ustawienia. Jak sobie ustawiłam na początku wszystko, tak mam od lat, więc nie pamiętam już takich rzeczy

Śmiałem się z tego Google co Ci takie podpowiedzi daje :hehe ;)
 
Do góry