kagar54

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
588
Reakcje/Polubienia
22
Miasto
Okolice Przemyśla
Avos napisał:
kagar54 napisał:
kagar54 napisał:
Na Win 8 nie działa co chwilę robi restart , nie pomogła instalacja w trybie zgodności ani z Win 7 ani z XP .
Odinstalowałem Shadow Defendera bo myślałem że to jego wina ale niestety po kilku minutach blue screen , restart i od nowa to samo , jestem ciekaw jak u innych na Win 8 zachowuje się to cudo .
Działa bez problemu na Win 8X64 .
Trochę go potestowałem i zostawiam.
No to coś musi być u mnie , spróbuję przywrócić wcześniejszy obraz z Acronisa , może i u mnie zadziała.Dzięki.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35832
Reakcje/Polubienia
24882
Miasto
Trololololo
@kagar a jaki masz inny program do kopii i czy czasem on nie dodał się do MBR bo może tu leży problem.Kopie tym normalnym programem przywracasz za pomocą płytki/pendrive czy może na starcie kompa ładuje się konsola przywracania.
 

kagar54

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
588
Reakcje/Polubienia
22
Miasto
Okolice Przemyśla
OXYGEN THIEF napisał:
@kagar a jaki masz inny program do kopii i czy czasem on nie dodał się do MBR bo może tu leży problem.Kopie tym normalnym programem przywracasz za pomocą płytki/pendrive czy może na starcie kompa ładuje się konsola przywracania.
Miałem zainstalowany Acronis 2010 , kopie przywracałem z poziomu systemu , Acronisa odinstalowałem ale musiało coś tam w rejestrze pozostać , jutro spróbuje zainstalować na czysty system .
Acha , mam jeszcze zainstalowany Genie Timeline.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35832
Reakcje/Polubienia
24882
Miasto
Trololololo
a zainstalowałeś Reboot Restore RX jako administrator ??
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35832
Reakcje/Polubienia
24882
Miasto
Trololololo
w trybie zgodności nie instaluj bo program powinien śmigać na win 8 i jak ktoś pisał u niego śmiga.W sumie jak jesteś ciekawy i przy następnej instalacji było by to samo to moźesz użyć programu WhoCrashed który podpowiada co było przyczyną.
WhoCrashed – to bezpłatna wersja programu przeznaczonego do wykrywania i analizowania źródła problemu który wystąpił w systemie Windows. WhoCrashed pomaga w sytuacjach, gdy komputer restartuje się nagle . Dzięki WhoCrashed możemy sprawdzić co było przyczyną zrestartowania komputera, program analizuje logi z dziennika zdarzeń które są tworzone przy każdej awarii systemu czy podczas wystąpienia błędu.


W większości przyczyną błędów są złe/niedopracowane sterowniki czy błędy w oprogramowaniu i program będzie starał się podpowiedzieć jak je rozwiązać.Program wyświetla informacje o sterownikach, które spowodowały błąd i restart systemu.
http://programyzadarmo.net.pl/whocrashed/#more-14012

Jak zainstalujesz program WhoCrashed to musisz podać do niego plik w którym są informacje o błędzie, znajdziesz go w C:\Windows\Minidump.

Potem klikasz analizuj czy coś takiego i pojawi się info co spowodowało błąd.Możesz to też podać tu.
 

kagar54

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
19 Listopad 2010
Posty
588
Reakcje/Polubienia
22
Miasto
Okolice Przemyśla
OXYGEN THIEF napisał:
w trybie zgodności nie instaluj bo program powinien śmigać na win 8 i jak ktoś pisał u niego śmiga.W sumie jak jesteś ciekawy i przy następnej instalacji było by to samo to moźesz użyć programu WhoCrashed który podpowiada co było przyczyną.
WhoCrashed – to bezpłatna wersja programu przeznaczonego do wykrywania i analizowania źródła problemu który wystąpił w systemie Windows. WhoCrashed pomaga w sytuacjach, gdy komputer restartuje się nagle . Dzięki WhoCrashed możemy sprawdzić co było przyczyną zrestartowania komputera, program analizuje logi z dziennika zdarzeń które są tworzone przy każdej awarii systemu czy podczas wystąpienia błędu.


W większości przyczyną błędów są złe/niedopracowane sterowniki czy błędy w oprogramowaniu i program będzie starał się podpowiedzieć jak je rozwiązać.Program wyświetla informacje o sterownikach, które spowodowały błąd i restart systemu.
http://programyzadarmo.net.pl/whocrashed/#more-14012

Jak zainstalujesz program WhoCrashed to musisz podać do niego plik w którym są informacje o błędzie, znajdziesz go w C:\Windows\Minidump.

Potem klikasz analizuj czy coś takiego i pojawi się info co spowodowało błąd.Możesz to też podać tu.
Dobrze jutro będę próbował dalej , coś jest u mnie nie tak bo przestał mi działać też Genie Timeline , nie da się go uruchomić nawet ręcznie .
Dzięki za pomoc , Dobranoc.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Rozumiem, że tak jak w innych programach tego typu nie można tworzyć snapshotów na innej partycji niż C i dodatkowo defragmentować?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35832
Reakcje/Polubienia
24882
Miasto
Trololololo
tego to już nie wiadomo na jakiej partycji tworzy te kopie, za świeży program jest.Można zapytać na ich forum

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
No własnie największym minusem takich programów jest brak wyboru na jakiej partycji chcemy tworzyc snapy.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35832
Reakcje/Polubienia
24882
Miasto
Trololololo
W RestoreIT masz wybór :yhy
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
A to pech, akurat mam Total Recovery Pro 8 ;) Widzę, że straszna kobyła z tego...
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Witam !
Zainstalowałem ten program i mam kilka pytań , kiedy załączam komputer pojawia się wczytywanie konsoli odzyskiwania , rozumiem że jeżeli nie wcisnę w trakcie wczytywania jakiegoś klawisza to za moment pojawi się ekran Windows i zostanie wczytany system , bo aktualnie się tak dzieje a jeżeli nacisnę jakikolwiek klawisz to pojawi się ekran na którym będę miał do wyboru przywrócenie systemu albo wyjście ? Kolejne pytanie jeżeli chcę zainstalować jakiś nowy program to po jego instalacji powinienem zaznaczyć Restore is on i program zrobi snapa i program pozostanie na kompie ? a jak jest np: z aktualizacjami programów które są zainstalowane na kompie , rozumiem że jeżeli mam go wyłączony czyli Restore is of to wszystko to zostanie chodzi np o bazy programu antywirusowego czy np: aktualizacja CCleanera . I jeszcze jedno wprowadzam jakieś zmiany w dokumentach Worda czy też zapisuję ten dokument na dysku to jeżeli mam go wyłączony to mam włączyć snapa czy nie muszę czy to ma miejsce tylko przy instalacji nowych programów ?
Proszę o jakieś info :scratch
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9951
Reakcje/Polubienia
10574
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Tak, jeśli odczekasz określoną ilość czasu to Windows normalnie się załączy. Jeśli zainstalujesz jakiś program a Reboot jest wyłączony czyli "is of" to nie musisz go włączać, zainstalowany program będzie na dysku po restarcie. Jeśli po instalacji włączysz Restore "is on" to po jego włączeniu wszystkie wykonane czynności zostaną usunięte po restarcie. Aktualizacja programów normalnie będą się zapisywać przy wyłączonym czyli "is of" Z dokumentami Worda jest tak samo jak przy pytaniu o instalacje programu - jeśli jest "is of" to nie musisz nic robić, dane w Wordzie się zapiszą.
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
Dzięki za informację a jak chcę zrobić nowy punkt przywracania bo doszły jakieś nowe programy to zaznaczam Restore is on i zrobi mi się nowa kopia ?
 
Do góry