SP1 RTM dla Windows7 i Server 2008

martini

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
154
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
Kraków
wiem, że mnie łatwo mówić bo mam legalną wersję..
dla niektórych cena jest barierą nie do przekroczenia..
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
No ale nikt nie zabrania używania darmowego linuksa, ja też ciągle jadę na legalnej wersji rtm win7 enterprise i po każdym formacie :D aktywuje się bez problemu i dalej mam 100 dni legala, a i tak można wpisać 2 razy jakieś komendy , które wydłużają legalność na kolejne 90 dni. Może uda mi się tak dojechać do rtm windows 8 :D
 

martini

Bardzo aktywny
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
154
Reakcje/Polubienia
1
Miasto
Kraków
tekst zapożyczony:

"Microsoft przygotował miłą niespodziankę dla użytkowników Windows 7 – system może działać nawet 120 dni bez aktywacji przy pomocy 25-znakowego klucza produktu. Wszystko odbywa się legalnie i bez naruszenia licencji EULA.

Podobnie jak w przypadku Visty, Windows 7 daje użytkownikowi 30 dni na aktywację systemu po jego instalacji. Jednak istnieje pewna funkcja dedykowana przede wszystkim administratorom sieci która pozwala na wydłużenie tego czasu trzykrotnie. Za pomocą komendy „slmgr -rearm” w wierszu poleceń można trzykrotnie zresetować odliczanie (po wykonaniu tego polecenia należy zresetować Windows 7). W sumie daje to aż 120 dni bez aktywacji."

Ale to tylko 120 dni.. Jest to co prawda jakis sposób ale robić format co 6 miesięcy?
Prawdę mówiąc, mija się z celem..
Nie wiem jak ma się to do przywracania obrazu dysku.. Bo jeśli zrobimy obraz partycji systemowej z nieaktywowanym windowsem to teoretycznie rearm powinien zadziałać.. Przywrócenie obrazu to kilka chwil..
 
1

1172

Chyba, że taki obraz wykonamy w Audit Mode - tryb ten włączamy w czasie instalacji zaraz po pojawieniu się okna wpisania nazwy użytkownika klikając na CTRL+SHIFT+F3. Można wówczas aktywować system, zainstalować sterowniki, zintegrować SP lub oprogramowanie itp. Backup jednak musi być wykonany z innego systemu operacyjnego. Nie wdaje się w szczegóły bo trochę ich jest ale chyba tylko w tym trybie system nie zapamiętuje daty instalacji.
 

daniel

Bardzo aktywny
Dołączył
2 Czerwiec 2010
Posty
556
Reakcje/Polubienia
4
Zrobienie formatu co pół roku to nic w porównaniu z ceną windows 7 ultimate, a takowym jest wersja enterprise, przywrócenie danych z kopii to 2-3 godz razem z instalką, a 8 stówek zostaje w kieszeni :D
 
Do góry