Sysrestore

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36268
Reakcje/Polubienia
25385
Miasto
Trololololo
Sysrestore - bezpłatny ( dla domowych użytkowników) program to tworzenia kopii zapasowych (migawek) oraz ich szybkiego przywracania.
Protect your system and hard disk drive with free snapshot and restore everything when system crashes, hard disk failure, data deleted, software failure, attacked by virus, malware etc.

Create as many as 10 snapshots for backup

FAQ

Why Sysrestore requires system reboot after reinstallation?
The program will start to protect your system once you install it then your system shall be rebooted.

Can I install Sysrestore on other partition instead of C: drive?
No, the program must be installed on System partition.

Uninstall problem - What can I do when I have uninstalled Sysrestore with uninstall software but the software is still there
Sysrestore can only be uninstalled by its uninstall program which you can locate it via Start -- Programs - Sysrestore - Uninstall, if you have used some other uninstall software or Windows Remove program, it can not be emptied. You should restart your OS and restore it to the state where Sysrestore was good on your OS by "CTRL+R" when restarting OS. And recover your OS to get Sysrestore back for Sysrestore uninstallation.

Where does Sysrestore put it's snapshots?
The snapshot is created as hidden files stored on hard disk drives which is radomly selected by Sysrestore according the status of your hard disk drives.

I have two systems installed on my PC, can I use Sysrestore?
Sorry the current version does not support more than one system.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

Bardzo przyjemny i łatwy w obsłudze sofcik :gracz
IYZ8S.png
5iKoQ.png
KTAU5.png
DaVT2.png
VMFPa.png
DFTjd.png
VDNCJ.png
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36268
Reakcje/Polubienia
25385
Miasto
Trololololo
w wersji free też jest konsolka przy starcie kompa ??
 
A

Anonymous

Jest ekran taki jak na screenie, a potem odpala się system z uruchomionym tylko Sysrestore. Pewnie jakby zbroić żeby system się nie odpalał to byłaby dupa :scratch
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36268
Reakcje/Polubienia
25385
Miasto
Trololololo
to gitarka, czyli to taki soft ala CTM, czy rollbackRX, a tworzy snapy wszystkich partycji czy tylko systemowej ??
 

Tadek59

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
4168
Reakcje/Polubienia
144
OXYGEN THIEF napisał:
to gitarka, czyli to taki soft ala CTM, czy rollbackRX, a tworzy snapy wszystkich partycji czy tylko systemowej ??

Doczytałem że : ,, Można zdefiniować własny obszar Protect wybierając partycję lub dysk, który chcesz odzyskać ''
:D

Wymagania systemowe : Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7, Windows 2008, Windows 8 (zarówno 32bit i 64bit)
 
A

Anonymous

Tak jak napisał Tadek partycję do ochrony można wybrać :klawik.
yHXYM.png

W tle działa tylko leciutki proces harmonogramu
9lZcN.png

rQCjo.png
 

ichito

Bardzo aktywny
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
633
Reakcje/Polubienia
235
Miasto
Kraków
@marsellus...
screeny rozumiem, że nie od Ciebie? A jak on się faktycznie zachowuje, bo jest naprawdę ciekawą alternatywą pod warunkiem, że:
- faktycznie robi migawki, a nie zwykłe kompresowane obrazy, bo wtedy mam Kerivera i nie ruszam go
- jest na tyle stabilny, że nie wywali się przy jakimś kolejnym uruchomieniu
- może nawet chroni sektor MBR?
Opinie na forum WS są raczej sceptyczne, a ta dość mnie zastanawia
Remember folks, the free version does not work like CTM or RollBackRx. It Only acts as a system restore replacement. You cannot reinstall the whole system from a system crash. The free version does not have the ability to access and restore a snapshot from a protected boot menu at system start before Windows loads like CTM and RollBackRx do.

If your using CTM to have that protection and ability at Boot and it's not giving you problems, stick with CTM.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
A

Anonymous

@ichito
1. Screeny robiłem własnoręcznie :sarkazm
2. Robi migawki- trwa to kilka sekund
3. Czy jest na tyle stabilny że warto mu zaufać - trzeba by dłużej poużywać
4. Czy chroni MBR :scratch , trzeba by odpalić jakiegoś TDSS :D
W zasadzie to nie wiem czym się różni wersja Pro od Free bo po instalacji i jednej i drugiej nie widzę różnic :scratch :sarkazm
Jest tak jak w tym cytacie z WS choć nie wiem do końca na jakiej zasadzie to działa. Przy starcie naciskamy ctrl+R
i odpala się tzw. recovery mode czyli niby windows z uruchomionym tylko sysrestore i możliwością przywrócenia migawki. Jest też możliwość anulowania przywracania i wtedy uruchamia się jakby reszta systemu i możemy normalnie korzystać- choć nie do końca bo recovery mode cały czas działa i żadne zmiany na partycji chronionej nie będą zapisane, czyli jakby taka wirtualizacja (albo program po prostu i tak po restarcie przywróci system :sarkazm ) :scratch Dopiero po restarcie wszystko wraca do normy.
Ale jeśli windows nie startuje to i raczej recovery mode nie wystartuje.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36268
Reakcje/Polubienia
25385
Miasto
Trololololo
też sprawdziłem jak ten sofcik działa i zastrzeżeń nie mam. z Recovery jest tak jak marsellus napisał
recovery mode czyli niby windows z uruchomionym tylko sysrestore i możliwością przywrócenia migawki. Jest też możliwość anulowania przywracania i wtedy uruchamia się jakby reszta systemu i możemy normalnie korzystać- choć nie do końca bo recovery mode cały czas działa i żadne zmiany na partycji chronionej nie będą zapisane, czyli jakby taka wirtualizacja :scratch Dopiero po restarcie wszystko wraca do normy.

a co do tego
Ale jeśli windows nie startuje to i raczej recovery mode nie wystartuje.

to wydaje mi się że recovery mode i tak będzie działał bo pewnie pliki potrzebne do załadowania bierze z utworzonej migawki/snapa. Czyli SysRestore to taki program jak CTM czy RollbackRX.Migawki są tworzone i przywracane szybciutko, można przywracać także wybrane pliki.Program działa stabilnie i jest nieodczuwalny dla systemu.
Jeśli chodzi o ochronę MBR, to wydaje mi się że jest tak jak w przypadku innych tego typu programów czyli nie choć to nie żaden problem bo MBR Guard załatwia sprawę :D
 
Do góry