Ubuntu 13.04 Raring Ringtail Released

Słyszałem o tym. Podobno ubuntu został uznany najlepszym systemem linuxowym ;)
 
Najlepszym? a niby dlaczego?Bo Canonical na siłę chce wciskac swoje unity? Z wydania na wydanie Ubuntu robi sę coraz cięższe, system który miał się błyskawicznie uruchamiać i nie zżerać tyle zasobów okazuje się jego przeciwieństwem.Kiedyś byłem fanem ubuntu ale niestety odpuściłem sobię :(
 
Autorytet w dziedzinie Wolnego i Otwartego Oprogramowania znany jako RMS (Richard Stallman) w sposób dobitny określił czym jest *Ubuntu. Osobiście w pełni zgadzam się z jego opinią na temat działań Canonical. Dzisiejsze *Ubuntu, a *Ubuntu sprzed powiedzmy 3-4 lat to zupełnie inne systemy nie mające nic wspólnego z FSF.

Przygodę z Linuksami zaczynałem od Fedora Core 2 (obecnie Fedora), w między czasie było Gentoo, Mandrake (obecnie Mandriva), także Slackware oraz ArchLinux. Obecnie jestem stałym użytkownikiem Debiana (z gałęzi testing). Kto ma jakiekolwiek pojęcie o GNU/Linux z pewnością zrozumie opinię RMS oraz Moją :)

Zatem *buntu (Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu... itd) mówię stanowcze NIE.

Źródło:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Swoją drogą mogę stwierdzić z własnego doświadczenia (prowadzę serwis komputerowy oraz Gsm), że na 100 moich klientów około 10-12 prosi - wręcz żąda przy obsłudze serwisowej instalację systemu z rodziny GNU/Linux zastrzegając przy tym, aby nie było to "prostackie" *buntu. Ludzie mają coraz większą świadomość wyboru, wiedzą już, że nie tylko M$ :)
Zatem te 10%-12% moich klientów to już spora ilość, mimo wszystko wciąż mała na "liczbę obywateli" z PC. Nadmieniam fakt, że za instalację systemu z rodziny M$ pobieram opłatę w wysokości XX zł, a za instalację systemu z rodziny GNU/Linux 50% ceny XX zł. I co śmieszniejsze ludzie decydują się na Linuksa nie ze względu na cenę, lecz dlatego, że mają wybór. Nie ujmując nic systemom z M$ większości klientów do typowych zastosowań domowych wystarcza Linuks. Można by polemizować na temat wyższości M$ nad Linuksem i odwrotnie, ale taka dyskusja trwa odkąd "pamiętam" i nie wpływa w żaden sposób na popularność systemów GNU/Linux.
 
Securitas napisał:
Najlepszym? a niby dlaczego?Bo Canonical na siłę chce wciskac swoje unity? Z wydania na wydanie Ubuntu robi sę coraz cięższe, system który miał się błyskawicznie uruchamiać i nie zżerać tyle zasobów okazuje się jego przeciwieństwem.Kiedyś byłem fanem ubuntu ale niestety odpuściłem sobię :(

Securitas no wiesz co, komu pasuje "Nowy" ubuntu nie jest o dużo cięższy od poprzedniej wersji.Niektórym osobom podobają się takie bajerki jak unity.Ja nie widzę większej różnicy z unity, czy bez owszem lekka różnica jest, ale mało odczuwalna.Co do tego "Unity" nie każdy musi je mieć na swoim Ubuntu zawsze można zmienić środowisko graficzne, na przykład na Gnome.
 
A pewnie ze mozna, tylko ze z dobrego systemu jakim kiedys bylo Ubuntu zrobili zasranego muła napchanego wodotryskami, nietwierdze ze Unity jest zle , mi osobiscie nie przeszkadzalo ale tez i nie zabardzo sie tym zachwycalem, moim zdaniem (zreszta bardzo duza czesc bylych uzytkownikow Ubuntu tez tak twierdzi) Cannonical z wydania na wydanie coraz bardziej brnie w slepa uliczke, zmiany sa kosmetyczne, zapowiadane rewolucje to jakies zarty a zarzadzanie energia to poprostu porazka...lapek z ubuntu na jednym ladowaniu bateri wytrzymuje o okolo 20-30 % mniej czasu ..a miało być tak pięknie :(
Teraz uzywam suska i minta i jest ok.
 
Securitas napisał:
A pewnie ze mozna, tylko ze z dobrego systemu jakim kiedys bylo Ubuntu zrobili zasranego muła napchanego wodotryskami, nietwierdze ze Unity jest zle , mi osobiscie nie przeszkadzalo ale tez i nie zabardzo sie tym zachwycalem, moim zdaniem (zreszta bardzo duza czesc bylych uzytkownikow Ubuntu tez tak twierdzi) Cannonical z wydania na wydanie coraz bardziej brnie w slepa uliczke, zmiany sa kosmetyczne, zapowiadane rewolucje to jakies zarty a zarzadzanie energia to poprostu porazka...lapek z ubuntu na jednym ladowaniu bateri wytrzymuje o okolo 20-30 % mniej czasu ..a miało być tak pięknie :(
Teraz uzywam suska i minta i jest ok.


jeszcze ze 2 lata temu mozna bylo uruchomic Ubuntu , Fedore, Minta , Suska na starych lapkach

To napisałeś w innym temacie a tera piszesz, że używasz suksa i minta i, że jest ok ??
 
Wacuś ,,tera'' to używam minta razem z 7 na lapku i w przeciwieństwie do ubuntu działa na moim zdachlaku szybciej,nie używam najnowszych wydań bo poprostu ich nie dam rady używać ze względu na specyfikacje sprzętu .Wymagania nowegu ubuntu sa poprostu z wydania na wydanie coraz większe, i aby wszystko działało sprawnie i szybko( a na szybkości mi zależy) trzeba mieć mocny sprzęt.
TERAZ używam SUSKA i minta i jest ok.
 
Back
Do góry Bottom