W koncu jest juz finalne Ubuntu 11.4

tedii

Bardzo aktywny
Dołączył
7 Lipiec 2010
Posty
235
Reakcje/Polubienia
5
O wreszcie ;)
Dobry nius, biorę się za testowanie.

pozdrawiam t.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Juz zainstalowane ...i powiem tak.Trzeba na nowu uczyc sie wielu spraw.Napewno jest inaczej..pasek unity ala dock niby mialo byc oh i ah a wyszlo nie dokonca tak jak obiecywano.mialo byc szybciej i latwiej..ale w moim odczuciu nie jest.Normalne ludzkie rozwijane menu jest moim zdaniem najlepsze i najszybsze...A tu zeby znalezc program to trzeba albo wpisac w wyszukiwarke pierwsze litery nazwy programy albo poprzez klikanie wiecej programow-wszystkie programy-i tu wybrac interesujacy poddzial-...na tym nie koniec bo jeszcze trzeba wiedziec w jakim poddziale moze byc interesujacy nas program..co nie zawsze moze sie okazac do konca logiczne.Dzieki chociaz za to ze na pasek unitu wystarczy przeciagnac ikonke progrmu i mamy juz skrot po reka.
Na plus napewno zasluguje autodetekcja ktora odrazu nam powie czy nasz sprzet jest w stanie odpalic unity czy tez zostanienam do wyboru tylko klasyczn uklad znany z poprzednich wydan,Jeszcze bardziej dopracowany zostal instalator z ktorym nawet mocher lub prezes jaroslaw by sobie poradzil.
Takich dziwnych kwiatkow jest jeszcze sporo ale lepiej samemu sie przekonac czy nam to pasuje czy nie.Jak na razie mam mieszane uczucia...Pobawie sie troche to sie okaze czy zagosci na stale w stacjonarnym lub lapku...jak nie to zostanie mi albo ubuntu10.10 lub mint ..w ostatecznosci migracja na inne distro.
Najlepiej samemu sie przekonac czy nam to pasuje czy tez nie.Jak sie nim wiecej pobawie to napisze cos jeszce :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36141
Reakcje/Polubienia
25264
Miasto
Trololololo
Ma jakieś wymagania ta nowa wersja ? W necie piszą że nowy interfejsik całkiem całkiem.
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Ubuntu 10.10 potrzebuje około 384 Mb RAM. (Przy czym graficzny instalator potrzebuje około 256 Mb RAM, kiedy instalator tekstowy z wersji Alternate potrzebuje około 192 Mb RAM.).
Do całkiem komfortowej pracy Ubuntu potrzbuje procesora ok. 1GHz.
Instalacja zajmuję około 3-4 Gb na twardym dysku, lecz do komfortowej pracy potrzeba około 8 - 10 Gb.( ja tam zawsze mam okolo25GiB+1Gib na SWAP)
Takie sa wymagania od producenta..ale najlepiej miec sprzet na ktorym mozna normalnie pracowac czyli im lepszy tym lepiej dla nas.Ja na starym lapku Turion 1.6 X2 + 1g ramu ( odjac 128 na grafike) bez problemu uruchamialem ubuntu 10.10 na srednich detalach(przeroczystosc, rozmycia itp.)..Narzaie mam zainstalowane 11.4 na stacjonarnym a to calkiem niezla maszynka :)
11.4 ma troche wieksze wymagania ze wzgledu na zastosowany interfejs Unity...ale w zasadzie jesli na sprzecie odpalasz wersje 10.10 z przezroczystoscia itp. to bez problemu odpalisz 11.4
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36141
Reakcje/Polubienia
25264
Miasto
Trololololo
Znalazłem w necie coś akiego o nazwie WUBI , podobno można Ubuntu zainstalować jak program w Windowsie, czy może ktoś miał z tym styczność?
 
A

Anonymous

Tak ubuntu instaluję się jak zwykły program w windowsie. A zarazem pracuje jak by było normalnie zainstalowane.
Tylko coś mi się wydaje że może być lipa przez Kerivera- linuksa nie będzie przy wyborze systemu, ale to trzeba było by sprawdzić :D
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36141
Reakcje/Polubienia
25264
Miasto
Trololololo
Keriver raczej nie będzie sprawiał problemu ( to nie CTM ani podobne ) , tam jest możliwość wyboru kilku systemów , oczywiście o ile ma się je zainstalowane.W najgorszym wypadku będzie trzeba zaktualizować konsolkę odzyskiwania.Relację zdam jak zainstaluję a Ubuntu obadam.

Myślałem żeby na Virtualu postawić ale to raczej więcej roboty z tym , poleci z Wubi :p
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
36141
Reakcje/Polubienia
25264
Miasto
Trololololo
Keriver bez problemu śmiga z kilkoma systemami, sprawdziłem :D
 

Securitas

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
12 Czerwiec 2010
Posty
1100
Reakcje/Polubienia
46
Miasto
Białystok
Podczas normalnej instalacji masz juz do wyboru opcje zainstalowania wewnatrz windowsa...ale ja tam wole sobie odzdzielna partcje klepnac.
 
Do góry