Zmiany, zmiany, zmiany....

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9984
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Jak już pewnie zauważyliście PZD uległo "lekkiej modernizacji". Niektórzy z Was mogli się do niej przyzwyczaić bo testowali nową wersję. Dla pozostałych, dla których nowy widok na ekranie jest trochę "dziwny" mały poradnik.



Na forum wprowadziliśmy sporo zmian , które ułatwią korzystanie z zasobów PZD. Na pewno jedną z ważniejszych nowości są "Powiadomienia" umieszczone na końcu głównej belki.



daN6BAD.png




W tej sekcji będą pojawiać się wszystkie informacje z obserwowanych przez Was for, tematów itd. Jeśli tylko w jakimś temacie pojawi się nowy komentarz stosowna ikonka Was o tym poinformuje.



BuVvbRs.png




Dodatkowo jeśli będziecie akurat pisać wiadomość, komentarz czy rozmawiać na czacie w momencie otrzymania nowego powiadomienia w lewym dolnym rogu ekranu wyskoczy mały dymek z informacją



xRaT6y6.png




"Powiadomienia" są kanałem dotyczącym całej Waszej aktywności na forum. Po kliknięciu w nie otworzy się osobna strona ze wszystkimi powiadomieniami. Jednak można najechać tylko myszką i po chwili pojawi się dymek podglądu z ostatnimi wpisami. Najechanie myszką inicjuje także odświeżenie kanału z "Powiadomieniami".



Dymki z podglądem to tak naprawdę kolejna nowość ułatwiająca korzystanie z PZD. Oprócz podglądu "Powiadomień" czy informowaniu o nowych wiadomościach ułatwiają czytanie tematów. Jeśli najedziecie myszką na jakiś temat to po chwili zobaczymy dymek z treścią zawartą w temacie, nazwą autora i data dodania.



yXUOurm.png




to w dużym stopniu przyspieszy przeglądanie tematów.



Jak już jesteśmy przy tematach to przy każdym z nich jest teraz wyświetlany awatar autora oraz mniejszy pokazujący autora ostatniego komentarza w danym temacie



cV6J0ne.png




dodatkowo lepiej widoczne jest teraz czy dany temat jest przypięty i czy jest przez Was obserwowany



501fxZU.png




standardowo obecny jest także licznik odpowiedzi i wyświetleń.

W każdym dziale możemy ustawić sposób wyświetlania tematów - od najstarszego, od najnowszego, od największej liczby wyświetleń, polubień itd.



Kilka zmian jest także w pisaniu nowych postów. Belka formatowania tekstu jest bardziej rozbudowana i daje więcej opcji. Można oprócz rozmiaru i koloru fontu zmieniać także jego rodzaj, można cofać wprowadzony tekst i go przywracać czy wyrównywać tekst.



WyUI4vO.png




Pisząc nowego posta możemy także odwołać się do konkretnej osoby. Wystarczy po symbolu "@" wpisać nazwę usera (tutaj w trakcie pisanie pojawi się dymek z pasującymi osobami) a wówczas konkretna osoba zostanie o tym fakcie poinformowana.



Zmianie uległo także dodawanie mediów z serwisów typu Youtube. Dotychczasowy sposób sprawiał czasem trudności nawet doświadczonym userom. Teraz dodając filmik system sam rozpozna czy jest to film z YT, Vimeo, FB czy Dailymotion. Wklejamy cały link a reszta sama się zrobi. Wystarczy kliknąć w ikonkę "Media"



AKJegmr.png




obok tej ikonki widnieje druga "Wstaw" dzięki niej dodamy cytat, spojler, kod i przekreślenie.



HH0xquH.png




Oczywiście wszystko można zapisać jako projekt i powrócić do edycji w innym terminie.



Zmieniliśmy także sposób wstawiania dużych obrazów. Teraz po prostu wklejamy link a reszta znowu zrobi się sama.

Pisząc posty możemy także umieszczać tagi dzięki czemu łatwiej będzie wszystko ogarnąć oraz wyszukiwać.



Spore zmiany zaszły też w profilu usera. Teraz najeżdżając myszką na nasz nick na głównej belce pojawi się dymek ze wszystkimi opcjami nas dotyczącymi - ustawieniami, wiadomościami, postami czy prywatnością



27WJd9n.png


a

Po kliknięciu w nazwę usera przejdziemy na osobna stronę gdzie zobaczymy szczegółowe dane o naszej aktywności (dane są zbyt szczegółowe więc daruję sobie umieszczanie screena). Są tam wszystkie napisane posty, statusy i szczegółowe informacje o naszym profilu.



Od teraz możemy zmieniać nasz status a inni userzy mogą dodawać komentarze na naszym profilu. Sam sposób wyświetlania profilu też uległ małej zmianie



VaBSe64.png




Jak widać w profilu jest pozycja "Polubień" , które zastąpiły dotychczasowe pochwały. Polubienia można przyznawać za konkretne posty.



Kolejna sporą zmiana jest zastąpienie starej wysłużonej wyszukiwarki mową.



oadAdtV.png




Można teraz wyszukiwać w postach, tytułach, wśród treści dodanych przez konkretna osobę lub w danym czasie. Po kliknięciu w "Więcej" możemy wyszukiwać także w konkretnych działach.



Sama strona główna forum wygląda inaczej.



EY1Nv4f.png




Nowe posty są teraz przeniesione do osobnej zakładki oraz są widoczne w bocznym panelu. Są tam też informacje o naszym profilu i userach online. Również czat doczekał się osobnej strony, jednak aby było prościej można go otworzyć w okienku popup i ciągle mieć wgląd na stronę główną forum.



Dodaliśmy także opcję "Ogłoszeń", dzięki czemu w łatwy sposób będziemy mogli informować userów o ważnych sprawach poprzez dodanie na górze strony belki z informacją i odnośnikiem.



Wprowadzając zmiany pamiętaliśmy także o urządzeniach mobilnych dzięki czemu PZD bez problemów można teraz przeglądać na telefonach i tabletach.



Nowe PZD to także zwiększone bezpieczeństwo. Od teraz korzystamy z szyfrowanego protokołu https. W dodatku logowanie na forum będzie możliwe także przy pomocy dwuetapowej weryfikacji konta.



Oczywiście nowości są także dla moderacji i administracji ale o tym my wiemy i to wystarczy:)



Wszystkich nowości jest dużo więcej ale z czasem każdy je odkryje. Sukcesywnie będziemy dodawać kolejne rzeczy dlatego też prosimy o zgłaszanie w tym temacie wszystkiego co Waszym zdaniem można by dodać, wyrażanie opinii a także wyszukiwanie problemów występujących na forum. Oczywiście testowaliśmy wszystko ale w okrojonym gronie. Teraz jest nas więcej więc wyłapywanie błędów będzie łatwiejsze.



*Wszystkie obrazki mogą się różnić w zależności od wybranego stylu.





Na koniec dwie ważne kwestie - od dzisiaj przy podawaniu linków nie używamy tagów code. Linki umieszczamy normalnie wklejając je na forum.



Druga kwestia - podczas pisania postów kolor czerwony zostawiamy dla administracji. Wyjątkiem są posty organizatorów konkursów.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Z poziomu telefonu chrome-android jest przejrzyście i czytelnie. Brak dostępu do ustawień nad górna belką (pojawiają się na sekundę i znikają).
Kto wpadł na pomysł tagu *dobra zmiana?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35915
Reakcje/Polubienia
25004
Miasto
Trololololo
zawsze możesz sobie zmienić styl forum w opcjach, to na razie początek bo wiadome jest że dogram więcej styli
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Przecież forum jest stare, tylko odświeżono silnik i karoserię
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35915
Reakcje/Polubienia
25004
Miasto
Trololololo
tak baza jest stara bo baza to posty , tematy, userzy, silnik jest nowy.Stare forum (silnik) nie był aktualizowany kilka lat.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Ok żle się wyraziłem szablon strony nowy do mnie nie przemawia. Czasami to jest stare jest dobre i powinno tak zostać.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35915
Reakcje/Polubienia
25004
Miasto
Trololololo
Ok żle się wyraziłem szablon strony nowy do mnie nie przemawia. Czasami to jest stare jest dobre i powinno tak zostać.
więc może napisz jaki miałbym dodać bo akurat tutaj dodanie szablonu to nie problem
 

wacek_1984

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
8 Marzec 2014
Posty
486
Reakcje/Polubienia
48
Jakiś ciemny skin poproszę i będzie ok.
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
więc może napisz jaki miałbym dodać bo akurat tutaj dodanie szablonu to nie problem

To nie było nic złośliwego tylko moja opinia ! Co do szablonu wiem że to żaden problem ale tu chodzi o przyzwyczajenie do starego wyglądu.
Zrobicie jak uważacie pewnie kwestia przyzwyczajenia się i tyle .A ja lubię pomarudzić :)
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35915
Reakcje/Polubienia
25004
Miasto
Trololololo
To nie było nic złośliwego tylko moja opinia ! Co do szablonu wiem że to żaden problem ale tu chodzi o przyzwyczajenie do starego wyglądu.
Zrobicie jak uważacie pewnie kwestia przyzwyczajenia się i tyle .A ja lubię pomarudzić :)
ale ja serio pisałem, napisz mniej więcej jaki kolorystycznie i poszukam.Może taki ?
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Jeżeli komuś na androidzie źle wyświetla górną belkę tj. nie widzi alertów, nicka, komunikatora itp. to powinien zmienić w swoim panelu styl z XenForo 2 na domyślny. U mnie dopiero po tym zabiegu Forum jest wyświetlane poprawnie. Generalnie uważam zmianę za bardzo dobrą, chociaż styl domyślny XenForo mi się niezbyt podoba.
 
Ostatnia edycja:

zapomnij

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
722
Reakcje/Polubienia
234
Jak tu czyściutko , mi się podoba .
 

Armaros

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Marzec 2013
Posty
320
Reakcje/Polubienia
20
Miasto
Warszawa
Ten co podałeś już lepszy bo bardziej stonowane ma kolory . Chodzi o to by wszystko się nie zlewało nie było prawie jednolite.
Odrazu mówie nie jest to reklama :) zobacz szablon na naszej stronie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry