TuneUp Utilities 2011 – Opis programu

TuneUp Utilities 2011

Producent  –  TuneUp Software GmbH

- wersja językowa programu: polska
– wymagany systemy operacyjny: Windows XP/Vista/7 (32-64 bit)

Wersja testowa ( 15 dniowa ) do pobrania.

Wersja testowa w języku Polskim do pobrania.

Program w pełnej wersji do kupienia

Licencja  pozwala na instalację na 3 PC

TuneUp Utilities 2011 – to bardzo rozbudowany pakiet kilkudziesięciu  wyspecjalizowanych narzędzi dzięki którym zapewnisz swojemu pecetowi, notebookowi lub netbookowi najlepszą formę.  TuneUp Utilities 2011 jest jednym z najlepszych ( o ile nie najlepszym ) narzędzi służących do przyśpieszania, konserwacji  i optymalizacji komputerów działających pod kontrolą systemów  Windows. W skład  TuneUp Utilities 2011 wchodzą aplikacje przeznaczone do czyszczenia rejestru, defragmentacji rejestru, defragmentacji dysków/partycji, zarządzania pamięcią RAM komputera, bezpiecznego kasowania plików ( bez możliwości odzyskania ) ,  odzyskiwania danych, kasowania niepotrzebnych plików systemowych, kasowania plików śmieci, odinstalowywania aplikacji,  zmiany boot screena, zmiany ikonek przypisanych do konkretnych rozszerzeń, zarządzania programami uruchamiającymi się wraz ze startem systemu Windows,  tweakowania systemu operacyjnego,  zarządzania procesami, edytowania rejestru,  optymalizacji działania połączenia internetowego  i wiele więcej :D

Co więcej  TuneUp Utilities 2011 posiada także specjalne narzędzia przeznaczone do  diagnostyki i naprawy, których możesz użyć wtedy gdy z twoim komputerem dzieje się coś złego.

TuneUp Utilities 2011 posiada  bardzo przyjazny dla użytkownika  interfejs ( w języku Polskim ) dzięki czemu  można łatwo zadbać o swój system nie posiadając zaawansowanych umiejętności informatycznych.

Instalacja programu jest bardzo prosta , producent udostępnił nam 2 rodzaje instalacji :

 • Standardowa – szybka instalacji ( program instaluje się z domyślnymi ustawieniami )
 • Niestandardowa – gdzie możemy co nieco pozmieniać :P

Wybieramy typ instalacji i klikamy Dalej.

Po wybraniu instalacji niestandardowej możemy skonfigurować które pozycje mają zostać dodane do menu  kontekstowego , ustawić aktualizacje programu oraz wybrać które ikony program ma utworzyć na pulpicie.

Teraz wystarczy kliknąć na przycisk Instaluj aby program  TuneUp Utilities 2011 został zainstalowany .

Po chwili program zostanie zainstalowany i jest już gotowy do pracy :D

Podczas pierwszego uruchomienia programu ,  TuneUp Utilities 2011 uruchomi specjalny moduł – Konserwacja 1-Kliknięciem – który poprosi nas o przeprowadzenie analizy naszego systemu systemu operacyjnego.

Analiza systemu może potrwać kilka minut, po zakończeniu program TuneUp Utilities 2011 poinformuje nas o znalezionych problemach.

Główne okno programu TuneUp Utilities 2011 zostało podzielone na 5 głównych zakładek + 1 dodatkowa ( wszystkie funkcje ) , w każdej zakładce znajdują się wyspecjalizowane narzędzie przeznaczone do kompleksowej optymalizacji, naprawy, konserwacji i dostosowywania naszego systemu.

Zakładka Status i Zalecenia

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego, całkiem nowego Start Center TuneUp Utilities™ natychmiast widzisz, jakie czynności optymalizacji są do wykonania i czy występują jakieś problemy z komputerem. Moduły „Zwiększanie wydajności” i „Naprawa problemów” pokazują, czy występują nieprawidłowe ustawienia lub coś spowalnia pracę komputera. Za jednym kliknięciem przechodzisz do rozwiązania problemu :D
Ponadto, bezpośrednio w Start Center możesz włączyć teraz jeszcze bardziej skuteczny Tryb Turbo, mając przy tym widok zawsze aktualnego statusu optymalizacji. Dodatkowo  dla systemów Windows® Vista i Windows® 7 j dostępna jest  miniaplikacja, która pokazuje stan komputera bezpośrednio na pulpicie. :D

Konserwacja 1 kliknięciem i automatyczna konserwacja

 • Zwiększa wydajność i stabilność komputera
 • Oszczędza czas i jest łatwa w użyciu
 • Działa jako konserwacja 1 kliknięciem za naciśnięciem przycisku lub jako automatyczna konserwacja w tle

Funkcje konserwacji TuneUp Utilities™ 2011 usuwają problemy związane z rejestrem, usuwają nieaktualne skróty, usuwają zbędne pliki i dbają o perfekcyjną defragmentację dysku twardego. Jednocześnie optymalizowany jest start systemu i jego zamykanie.
Do wyboru mamy 2 opcje konserwacji : ręczna konserwacja 1 kliknięciem lub konserwacja automatyczna. Ta ostatnia odbywa się w określonym czasie i tylko wtedy, gdy użytkownik nie pracuje aktywnie z komputerem. Ponadto, konserwację automatyczną i konserwację 1 kliknięciem można skonfigurować niezależnie od siebie.

„Zwiększanie wydajności” – zalecenia

 • Pokazuje bezpośrednio niewykorzystane jeszcze zalecenia optymalizacji
 • Po naciśnięciu 1  przycisku otrzymujesz szczegółowy opis optymalizacji
 • Bazuje na osobiście utworzonym profilu użytkownika komputera

W Start Center TuneUp Utilities™ można zobaczyć, czy wydajność komputera jest wszechstronnie zoptymalizowana. Jeżeli tak nie jest, wyświetlany jest odpowiedni komunikat. Jednym kliknięciem przechodzisz do okna przeglądu z zaleceniami optymalizacji, które umożliwiają efektywne zwiększenie wydajności systemu. Mogą to być nieużywane programy, zużywające wiele zasobów funkcje Windows® lub po prostu nieprawidłowe ustawienia, które na przykład spowalniają łącze internetowe.

Ponieważ użytkownicy różnią się między sobą, przy pierwszym uruchomieniu programu tworzony jest osobisty profil użytkownika. Kilka krótkich informacji na temat korzystania z komputera oraz stosowanego łącza internetowego pomaga TuneUp Utilities™ utworzyć indywidualne zalecenia.

„Naprawa problemów” – zalecenia

 • Precyzyjnie wskazuje błędy, problemy
 • Rozwiązuje wszystkie problemy – najczęściej za pomocą jednego kliknięcia :)
 • Zapewnia bezpieczeństwo systemu

TuneUp Utilities™ pokazuje już w Start Center, czy komputer ma jakieś problemy lub nieprawidłowe ustawienia o krytycznym dla bezpieczeństwa znaczeniu. Rozwiązaniem jest jedno kliknięcie myszą, które prowadzi do okna szczegółowych ustawień „Naprawa problemów„. Tutaj można krok po kroku rozwiązać wszystkie wykryte problemy – dla bezbłędnego i bezpiecznego działania systemu.

Optymalizacja TuneUp w czasie rzeczywistym

 • Efektywnie przydziela zasoby
 • Zwiększa szybkość reakcji aktywnych programów
 • Przyspiesza start programów

Optymalizacja w czasie rzeczywistym zapobiega automatycznie przydzielaniu zbyt wielu zasobów programom działającym w tle. Aktywne programy uzyskują przy tym priorytet, zaś programy w tle otrzymują mniej zasobów. Odbywa się to przez inteligentną priorytyzację działających programów ( procesów ) – gdy komputer jest obciążony podczas uruchomienia programu, otrzymuje on na krótko wysoki priorytet. Zaś programy działające w tle, które zużywają nadmiernie dużo zasobów, otrzymują niższy priorytet. Zapewnia to wyraźnie szybsze uruchamianie programów oraz większą szybkość i stabilność komputera. Programy działają szybciej, zaś w grach wyświetlane jest więcej klatek na sekundę.

Tryb Turbo TuneUp

 • Generuje ( przydziela ) więcej mocy dla systemu Windows®, gier i programów
 • Zwalnia w tle ponad 70 ” hamulców ” ( spowalniaczy )
 • Umożliwia wyraźnie bardziej płynną pracę, granie i przeglądanie Internetu

Udoskonalony Tryb Turbo wyłącza teraz ponad 70 funkcji Windows® 7, Windows® Vista, Windows® XP i oprogramowania firm trzecich, które na co dzień nie są potrzebne. Zaliczają się do nich programy działające w tle, usługi lub zaplanowane zadania konserwacji. Za jednym naciśnięciem przycisku uzyskujesz więcej wydajności podczas pracy, więcej płynności w grach i lepszą kontrolę nad spowalniającymi programami działającymi w tle.Ponadto, Tryb Turbo można też skonfigurować odpowiednio do swoich potrzeb – praktyczny asystent pomaga w podjęciu decyzji, które funkcje należy wyłączyć, a które nie.

Status optymalizacji

 • Służy jako przydatna lista kontrolna optymalizacji
 • Ilustruje wykonane operacje optymalizacji
 • Identyfikuje niewykorzystany potencjał optymalizacji

Status optymalizacji informuje jak dobrze TuneUp Utilities™ zoptymalizował komputer oraz jaki potencjał optymalizacji Windows® i programów jest jeszcze dostępny. Jednocześnie dowiadujesz się, ile z potencjału komputera jest obecnie wykorzystywane, gdy np. wpisy autostartu obciążają komputer. Zawsze widoczny pasek optymalizacji wskazuje postęp optymalizacji i wypełnia się w miarę wykonywania kolejnych operacji optymalizacji.

Zakładka Optymalizacja Systemu

Z upływem czasu na komputerze gromadzą się różne programy, funkcje działające w tle oraz niepotrzebne wpisy rejestru, które w znacznym stopniu obciążają system a twój komputer uruchamia się ociężale, pracuje powoli i niestabilnie. TuneUp Utilities™ 2011 zapobiega utracie wydajności i stabilności za pomocą łącznie dziewięciu funkcji optymalizacji, zapewniając w ten sposób bezpośredni wzrost wydajności.  Nowa funkcja  TuneUp Program Deactivator daje znaczące przyspieszenie podczas pracy, przeglądania Internetu i podczas grania. W ten sposób zapewnia uczucie „Windows® jak pierwszego dnia

Dezaktywuj programy

 • Nowość – TuneUp Program Deactivator
 • Dla najwyższej wydajności odświeżonego systemu Windows®
 • Zapobiega spowalnianiu komputera przez programy, które są rzadko lub nigdy nie są używane
 • Stanowi lepszą alternatywę dla odinstalowywania
 • Umożliwia pełną kontrolę obciążenia systemu

Im więcej programów jest zainstalowanych na komputerze, tym wolniej on pracuje. Jednak odinstalowanie programów nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy program będzie znów potrzebny. Zamiast odinstalowywać można użyć  nowej funkcji  TuneUp Program Deactivator która posługuje się technologią TuneUp Programs on Demand Technology™ i na życzenie całkowicie wyłącza program, zapewniając w ten sposób wyraźne przyspieszenie pracy komputera. Lub mówiąc inaczej – uczucie „Windows® jak pierwszego dnia„.
Jak to działa? Wystarczy kliknięcie przycisku, a TuneUp Program Deactivator po prostu wyłącza obciążające składniki programu – jak np. wpisy Autostartu, procesy w tle i zaplanowane zadania. W ten sposób zapobiega grożącej zawsze utracie wydajności, a jednocześnie umożliwia bezproblemową instalację oprogramowania, nawet jeśli jest ono rzadko używane.
TuneUp Program Deactivator przedstawia w formie wykresu słupkowego, ile zasobów komputera zyskujesz podczas startu systemu, w czasie jego pracy i podczas zamykania.
Jeżeli znów potrzebujesz danego programu, wystarczy go uruchomić w zwykły sposób lub z powrotem włączyć w TuneUp Program Deactivator. Program jest natychmiast ponownie gotów do pracy.

Jeżeli masz wątpliwości, czy dany program można wyłączyć, pomocna będzie nowa funkcja oceny programów.

Funkcja oceny programów

 • Zapewnia przydatne podpowiedzi podczas decyzji o optymalizacji
 • Dzięki ocenom w postaci gwiazdek jest łatwo zrozumiała
 • Ocenia programy na podstawie doświadczeń innych użytkowników

Wyłączenie lub odinstalowanie programów to skuteczny sposób na przyspieszenie komputera. Jednak nie zawsze jest jasne, czy dany program jest przydatny czy nie. Tutaj pomaga nowa funkcja oceny programów, bazująca na doświadczeniach tysięcy użytkowników TuneUp Utilities™ lub na własnych ocenach. Zrozumiały system gwiazdek informuje przy tym o przydatności programów w TuneUp StartUp Manager, TuneUp Uninstall Manager i TuneUp Program Deactivator.
W przypadku gdy jakiś program nie został jeszcze oceniony i w dodatku  ma nic niemówiącą nazwę wtedy pomocne okażą się  prowadzone przez producenta TuneUp Utilities 2011 wpisy na temat tysięcy różnych programów.
W połączeniu z funkcją ocen masz solidną podstawę do podjęcia decyzji i wiesz, co można wyłączyć, a czego nie.

Odinstaluj niepotrzebne programy

 • Odinstaluj niepotrzebne programy
 • Wskazuje oprogramowanie pochłaniające wiele zasobów
 • Zapewnia większą szybkość komputera

Wyszukiwanie rzadko używanych lub nadzwyczaj dużych programów za pomocą TuneUp Uninstall Manager w TuneUp Utilities™ 2011 jest praktyczne i proste. Na koniec niepotrzebne programy można natychmiast usunąć jednym kliknięciem. W razie niepewności, co kryje się za danym programem, pomoże wyszukiwanie online.

Wyłącz programy uruchamiane automatycznie

 • Skraca czas uruchomienia komputera
 • Usuwa przeszkadzające ikony i dymki z obszaru informacyjnego paska zadań
 • Maksymalizuje wydajność

Zbyt wiele programów w Autostarcie niepotrzebnie wydłuża czas uruchamiania systemu. TuneUp Utilities™ 2011 rozpoznaje te programy i umożliwia ich wyłączenie za pomocą kliknięcia. Do tysięcy programów z Autostartu znajdziesz pomoc w prowadzonych przez producenta TuneUpUtilities 2011 opisach, a w wielu przypadkach także w ocenach w postaci gwiazdek od innych użytkowników TuneUp Utilities™ (patrz Optymalizacja systemu / Zmniejszenie obciążenia systemu / Funkcja oceny programów). Ułatwi Ci to podjęcie decyzji, czy dany program jest przydatny czy nie. Dodatkowo, kliknięciem myszy można uruchomić wyszukiwanie online, jeśli potrzebujesz więcej informacji.

Przeprowadź ręcznie zadania konserwacji

Oczyść rejestr

 • Eliminuje błędy w Windows® i programach
 • Pokazuje szczegóły istniejących problemów
 • Oczyszcza rejestr za pomocą kilku kliknięć

Podczas pracy z komputerem gromadzą się niechciane pozostałości danych w rejestrze systemu, co może powodować uciążliwe komunikaty o błędach w Windows®, a nawet krytyczne błędy programów. Pomocą jest tutaj oczyszczanie rejestru. TuneUp Registry Cleaner sprawdza rejestr, szczegółowo sygnalizuje ewentualne problemy i usuwa je za pomocą kilku kliknięć.TuneUp Utilities™ 2011 usuwa tylko te wpisy, które nie są potrzebne Windows® ani zainstalowanym programom.

Defragmentuj rejestr

 • Naprawia uszkodzenia strukturalne rejestru
 • Zwraca niewykorzystaną pamięć
 • Skutecznie zapobiega utracie wydajności

Podczas pracy komputera, na skutek licznych odwołań zapisu i odczytu, powstają tzw „dziury” w strukturze rejestru. Aby usunąć te „dziury” i błędy strukturalne, TuneUp Registry Defrag wykonuje gruntowną defragmentację rejestru. Po tak głębokiej optymalizacji komputer wymaga ponownego uruchomienia. Wszystkie wpisy są wówczas porządkowane we właściwej kolejności tak, że mogą być szybciej odnalezione, a komputer pracuje ogólnie szybciej.
Na życzenie ponowne uruchomienie komputera można wykonać później, by nie zakłócać bieżącej pracy lub gry.

Usuń nieprawidłowe skróty

 • Przywraca porządek w komputerze
 • Usuwa osierocone ( niepotrzebne ) skróty i odwołania
 • Zapobiega komunikatom o błędach przy wywoływaniu skrótów

TuneUp Utilities™ 2011 przeszukuje komputer pod kątem nieaktualnych skrótów, np. na pulpicie, w menu Start, na pasku szybkiego uruchamiania, w menu „Ostatnio używane dokumenty” lub na liście Windows® Media Player. Osierocone ( niepotrzebne ) skróty są automatycznie usuwane. Dzięki temu można szybciej i bez wyszukiwania otwierać preferowane programy i ważne pliki.

Przyspiesz uruchamianie i wyłączanie systemu

 • Skraca czas uruchamiania i zamykania Windows®
 • Pokazuje, które programy opóźniają start systemu
 • Optymalizuje system i ustawienia programów

TuneUp Utilities™ 2011 sprawdza komputer pod kątem rzadko potrzebnych programów w Autostarcie , programów w tle, usług czy błędnych ustawień systemowych. Następnie są formułowane jednoznaczne zalecenia, w jaki sposób można skutecznie przyspieszyć uruchamianie i zamykanie systemu.

Defragmentuj dysk twardy

 • Skraca czas ładowania programów
 • Przyspiesza otwieranie i kopiowanie plików
 • Zwiększa płynność pracy programów i gier

TuneUp Drive Defrag porządkuje pliki i foldery na dysku w taki sposób, że odczyt i zapis jest szybszy. Można przy tym wybrać jedną z dwóch metod – szybką defragmentację, która składa w całość poszczególne fragmenty plików lub intensywną defragmentację, która zapisuje często używane pliki systemowe na początku dysku twardego tak aby system Windows® mógł je błyskawicznie znaleźć.

Zakładka  Odzyskanie miejsca na dysku


Gdy dysk twardy jest zapełniony, Windows® znacznie spowalnia, instalacje kończą się niepowodzeniem, a programy nie uruchamiają się. Moduł ten usuwa zbędne dane, które powstają automatycznie podczas pracy Windows® i innych programów, dzięki czemu komputer pracuje znów szybko i niezawodnie.

Oczyść dysk twardy

 • Znajduje niepotrzebne pliki i stare kopie zapasowe
 • Sprawdza niewykorzystane funkcje Windows®
 • Usuwa niepotrzebne dane za naciśnięciem jednego przycisku

TuneUp Utilities™ 2011 usuwa zbędne pliki śmieci, które powstają automatycznie podczas pracy Windows®, jak np. dawno zapomniane, bardzo stare kopie bezpieczeństwa aktualizacji Windows® lub wielkie raporty o błędach. Ponadto, można bez problemu usunąć tymczasowe pliki internetowe i „pożeracze” miejsca na dysku, jak np. mapy Google Earth™.

Sprawdź ilość wolnego miejsca nad dysku i usuń dane

Wyszukiwanie i usuwanie dużych plików

 • Wyszukuje duże „pożeracze” miejsca na dysku
 • Usuwa niepotrzebny „balast” danych
 • Tworzy nowy, inteligentny porządek

Za pomocą funkcji do organizacji miejsca na dysku można także łatwo wykrywać i usuwać duże pliki, jak np. pliki wideo czy galerie obrazów.

Usuń bezpiecznie dane

 • Usuwa całkowicie  „wrażliwe” dane
 • Oferuje trzy różne metody – od szybkiej do bezpiecznej
 • Zapewnia najwyższy poziom prywatności

Gdy opróżnisz kosz, pliki i foldery w rzeczywistości nie znikają – usuwane są jedynie dane o ich lokalizacji. Każdy kto  ma dostęp do twojego komputera, może w prosty sposób odtworzyć skasowane  dane. Dlatego TuneUp Utilities™ 2011 oferuje trzy różne metody całkowitego usuwania danych z dysku twardego. Zależnie od stopnia „wrażliwości” tych danych, można wybrać usuwanie „szybkie” lub „szczególnie bezpieczne„. Dane są wówczas nieodwołalnie niszczone i usuwane. Zabezpiecza to przed nieuprawnionym dostępem.

Zakładka Naprawa problemów

TuneUp Utilities™ wykonuje ponad 200 kontroli w obszarach ustawień Windows®, sterowników, bezpieczeństwa, sfery prywatnej, miejsca na dysku twardym i aktualizacji Windows®. Za pomocą  kilku kliknięć można łatwo usunąć typowe słabości i błędne ustawienia komputera, a także najczęstsze problemy Windows®. Ponadto TuneUp Utilities™ sprawuje kontrolę nad dyskiem twardym i umożliwia odtworzenie przypadkowo usuniętych plików – łatwo, szybko i niezawodnie.

Sprawdź system i napraw problemy

Napraw typowe problemy

 • Rozwiązuje w mgnieniu oka typowe problemy systemu Windows®
 • Usuwa błędy wyświetlania ikon pulpitu
 • Bezpiecznie dokonuje zmian w rejestrze

Nie możesz nagle zainstalować aktualizacji Windows®? Ikony pulpitu nagle zniknęły? Dzięki kreatorowi TuneUp Utilities™ 2011 TuneUp Repair Wizard można bezpiecznie, łatwo i szybko rozwiązać liczne problemy Windows®. Tym samym oszczędza skomplikowanych ingerencji w pliki systemowe i rejestr systemu Windows®. Dzięki temu np. niepoprawnie wyświetlane ikony pulpitu są ponownie wyświetlane poprawnie. Także naprawa ważnych bibliotek systemowych oraz wpisów rejestru aktualizacji i funkcji instalatora Windows® staje się łatwa.

Wyszukaj błędy na dyskach

 • Wyszukuje błędy na nośnikach danych
 • Naprawia uszkodzone lub brakujące pliki
 • Skutecznie zapobiega utracie danych

TuneUp Utilities™ 2011 dba o skuteczną kontrolę dysku twardego i jego prawidłowe działanie. Błędne obszary są zaznaczane, a uszkodzone dane – w miarę możliwości – naprawiane. Zabezpiecza to przed utratą danych.

Wyświetl i zakończ uruchomione procesy

 • Precyzyjnie pokazuje obciążenie procesora i wykorzystanie pamięci
 • Informuje o odwołaniach do danych aktywnych programów
 • Zapewnia przegląd otwartych procesów

TuneUp Process Manager pokazuje  wszystkie aktywne procesy i otwarte pliki. Można w ten sposób obserwować procesy lub w razie potrzeby po prostu je wyłączyć. Masz wreszcie precyzyjną kontrolę nad użyciem zasobów, jak np. obciążenie procesora czy wykorzystanie pamięci.

Przywróć usunięte pliki

 • Przywraca usunięte pliki
 • Ratuje dane uznane za utracone
 • Działa także na pamięciach USB i kartach pamięci

Usunięte lub uznane za utracone pliki można łatwo przywrócić za pomocą TuneUp Utilities™ 2011, o ile zajmowane przez nie wcześniej miejsce nie zostało jeszcze nadpisane przez Windows®. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o plik z twardego dysku, pamięci USB czy karty pamięci aparatu cyfrowego.

Wyświetl informacje o systemie

 • Pokazuje szczegółowo wszystkie informacje o sprzęcie i oprogramowaniu
 • Zapewnia przegląd wszystkich zasobów komputera
 • Informuje szybko i łatwo o całym systemie

Ta funkcja TuneUp Utilities™ 2011 wyświetla szczegółowe informacje o systemie – od obciążenia procesora, przez ustawienia urządzeń i używane programy, aż po wykorzystanie pamięci. Ważne informacje o Windows®, programach i urządzeniach znajdziesz bez problemu.

Zakładka Dostosowywanie systemu Windows

Za pomocą TuneUp Utilities™ 2011 szybko nadasz dla swojego systemu Windows® nowy wygląd – eleganckie ekrany startowe, ikony i animacje zapewniają świeży, nowoczesny  wygląd pulpitu. Dodatkowo oprogramowanie umożliwia nieskomplikowaną zmianę ponad 400 ustawień programów i systemu – według swoich potrzeb.

Zmień wygląd systemu Windows®

Dostosuj wygląd systemu Windows®

 • Upiększa interfejs graficzny twojego systemu Windows® za pomocą TuneUp Styler
 • Łatwo i bezpiecznie zastępuje wszystkie elementy optyczne
 • Oferuje bezpłatne szablony wzornicze do pobrania

TuneUp Utilities™ 2011 umożliwia indywidualne dopasowanie interfejsu graficznego Windows®, bez konieczności wymiany lub modyfikacji ważnych plików Windows®. W mgnieniu oka uzyskasz świeży ( odmieniony ) wygląd systemu, łącznie z nowymi kolorami, obramowaniami okien ikonami i przyciskami, a także całkiem nowy ekran startowy i ekran logowania. Masz przy tym do dyspozycji dużą liczbę ikon, stylów wizualnych i ekranów startowych do bezpłatnego pobrania, na ekranach startowych i ekranach logowania możesz nawet stosować własne obrazy.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu zastosowane zmiany przestaną ci się podobać, to możesz je cofnąć za pomocą kliku kliknięć myszą.

Zmień ustawienia systemu Windows®

Dostosuj opcje i zachowanie systemu

 • Wpływa na ponad 400 ustawień Windows®
 • Jasno i zrozumiale objaśnia każde ustawienie
 • Nie wymaga ryzykownych ingerencji w rejestr

TuneUp Utilities™ 2011 pomaga dopasować ponad 400 opcji w systemie Windows® i licznych programów do indywidualnych potrzeb użytkownika. Każda zmiana jest opatrzona zrozumiałym objaśnieniem. Wiele z tych opcji ułatwia obsługę, a przede wszystkim oszczędza wiele czasu, jak choćby funkcja automatycznego logowania do systemu Windows®. Tym samym zbędne stają się często niebezpieczne i pracochłonne czynności optymalizacji rejestru i plików Windows®.

W najnowszej wersji TuneUp Utilities™ 2011 dodano nową zakładkę Wszystkie funkcje

Idealna rzecz dla miłośników eksperymentowania z systemem Windows® – nowa kategoria „Wszystkie funkcje” w Start Center. Umożliwia ona natychmiastowy dostęp do 32 funkcji i ustawień TuneUp Utilities™ 2011, by ulubione funkcje były zawsze pod ręką, gdy są potrzebne. Ponadto znajduje się tutaj przejrzysty raport dotyczący optymalizacji, funkcje aktualizacji TuneUp Utilities™ oraz praktyczny edytor do edycji rejestru systemu Windows®.

Wyświetl raport optymalizacji

 • Pokazuje w przejrzysty sposób, ile problemów z komputerem zostało usuniętych
 • Zapewnia przegląd optymalizacji osiągów
 • Zawiera wyniki z ostatnich 7 dni, 30 dni a także momentu instalacji TuneUp Utilities™ 2011

W raporcie optymalizacji TuneUp Utilities 2011 pokazuje  ile zbędnych plików i osieroconych wpisów rejestru usunięto oraz ile problemów z komputerem zostało rozwiązanych. Raport zawiera wyniki z ostatnich 7 dni, 30 dni i nawet od chwili instalacji TuneUp Utilities™ 2011.

Sprawdź, czy dostępne są aktualizacje

 • Zapewnia zawsze najnowszy stan aktualizacji TuneUp Utilities™ 2011
 • Gwarantuje bieżącą pomoc przez stały rozwój
 • Zapewnia bezpłatne aktualizacje do pobrania

Program TuneUp Utilities™ 2011 jest stale rozwijany . Użytkownik otrzymuje listę dostępnych aktualizacji wraz z krótkim opisem nowej lub zmienionej funkcji i po zatwierdzeniu może je automatycznie pobrać – oczywiście bezpłatnie.

Edytuj rejestr

 • Ułatwia  edycję rejestru
 • Oszczędza czas dzięki funkcji zakładek i wyszukiwania
 • Umożliwia cofanie zmian (za pomocą TuneUp Rescue Center)

TuneUp Utilities™ 2011 pomaga w samodzielnej edycji rejestru Windows®. Jest to przy tym łatwiejsze i daje więcej możliwości, niż polecenie „regedit” – wbudowany edytor rejestru Windows®. Oprogramowanie zapewnia łatwą w obsłudze funkcję wyszukiwania, przejrzystą funkcję ulubionych oraz łatwą edycję uprawnień. Niechciane zmiany można cofnąć w TuneUp Rescue Center.

„wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie itd …. zabronione”

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń program
Rating: 5.5/6 (4 votes cast)
TuneUp Utilities 2011 - Opis programu , 5.5 out of 6 based on 4 ratings
Podziel się na / Share on:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blip

Odpowiedzi: 3 do tego wpisu.

 1. Autor: Julian dnia 23.03.11 o godz. 14:56

  Extra opis. Chyba niedługo będzie konkurs:)

 2. Autor: Oxygen Thief dnia 23.03.11 o godz. 14:58

  Będzie

 3. […] Opis programu TuneUp Utilities 2011 […]

Skomentuj ten wpis

*


− dwa = 4