Łatwy program do back-upu poszukuję ja ;)

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Hello! Poszukuje program do kopii zapasowej. Czego wymagam od niego?

-łatwy interface, w jezyku polskim (no moze byc tez po angielsku)
-możliwosć utworzenia ukrytej partycji recovery,
-mozliwosc uruchamiania konsoli odzyskiwania przy rozruchu systemu

Moglby mi ktos polecic cos? Juz mowie na wstepie, ze jakikolwiek program Acronisa odpada, ze wzgledu na BSODy na XP, konflikt sterowników i niemozliwosc dostania sie do systemu przy takiej awarii. Jesli zly dzial, to przepraszam, ale nie wiedzialem gdzie to zamiescic. Z gory dzieki :)
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
A czy Kervier 1Click-Restore nie wchodziłby w grę? Jest wręcz banalny w obsłudze i rzecz jasna po polsku do nas przemawia ;)
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
artoor napisał:
A czy Kervier 1Click-Restore nie wchodziłby w grę? Jest wręcz banalny w obsłudze i rzecz jasna po polsku do nas przemawia ;)

Generalnie tworzy back-up z pół godziny, gdzie paragon robi to w 10 min. Po przywróceniu snapa mam same błędy na dysku. Raczej odpada ;(
 

artoor

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
1157
Reakcje/Polubienia
0
Miasto
Częstochowa
No fakt, demonem prędkości to on nie jest. Osobiście nie doświadczyłem nigdy problemów z odzyskaniem systemu po padzie, ale oczywiście każdy komputer ma swoją specyfikację i może się inaczej program zachowywać na różnych konfiguracjach sprzętowych. Nic innego nie doradzę, bo sam z wielu nie korzystałem. Czekamy zatem na inne opcje :)
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Polecam również ten program o którym wspomniał artoor.
Osobiście testuje go od około 2 tygodni i chyba zagości na stałe. Jest oczywiście darmowy.
Jeśli chodzi o wypowiedź grummer to
U mnie nie tworzy back-up pół godziny. I po przywróceniu nie zauważyłem błędu.
Nasuwa się wniosek że wszystkiemu winien użytkownik.
Pozdrawiam
 

senior38

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
6 Listopad 2010
Posty
1629
Reakcje/Polubienia
238
Miasto
Świętokrzyskie
U mnie Acronis na xp działa bardzo dobrze a wcześciej miałem Kerviera i też nie było problemu.
 

Emmers

Bardzo aktywny
Ekspert
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
2235
Reakcje/Polubienia
788
Miasto
Hajnówka
grummer napisał:
Moglby mi ktos polecic cos? Juz mowie na wstepie, ze jakikolwiek program Acronisa odpada, ze wzgledu na BSODy na XP, konflikt sterowników i niemozliwosc dostania sie do systemu przy takiej awarii. Jesli zly dzial, to przepraszam, ale nie wiedzialem gdzie to zamiescic. Z gory dzieki :)
Żeby skorzystać z dobrodziejstwa funkcji programu Acronis True Image nie trzeba w ogóle instalować programu, sterowników do montowania wirtualnie kopii jako dysków ( bo to one powodują konflikt w niektórych konfiguracjach sprzętowych), wystarczy płyta rozruchowa z Acronis Media, która zawiera w sobie pełny program do tworzenia i odzyskiwania kopii. Zamiast płyty można taki nośnik utworzyć na małym pendrinie. Uruchamiając komputer można tworzyć kopie plików, partycji całych dysków, bez różnicy jaki mamy zainstalowany system, tak samo z przywracaniem. Tak, że polecam. Jak wspomniałem, nie ma potrzeby instalowania programu w systemie, wystarczy sam nośnik ratunkowy.
Przykład wykorzystania masz tutaj:


 

Manila

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
15 Październik 2012
Posty
1213
Reakcje/Polubienia
58
Ciężko Ci będzie znaleźć coś szybszego od Paragona, a nawet porównywalnego, skoro podobny pod tym względem Acronis odpada. To znaczy znam taki program, który jest banalnie prosty (mimo,że po angielsku) i jeszcze szybszy w robieniu kopii part.systemowej. Przy 27 GB (11 minut Paragon,a 9 Acronis) Drive Snapshot zrobił to w 7 minut. Tyle, że jest płatny. Jeśli chodzi o błędy, to u jednego ten program nawali, u drugiego inny... Paragon np. u mnie, podczas przywracania uszkodził pliki systemowe.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35921
Reakcje/Polubienia
25013
Miasto
Trololololo

1qaz

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
551
Reakcje/Polubienia
89
Wiem, że jesteś nastawiony negatywnie do Kerivera ale ja też polecał bym ci ten program. Sam używam go od kwietnia 2012 i jestem zadowolony. Tworzenie kopii u mnie trwa ok. 15-20 minut. Oczywiście tworzenie kopii dysku systemowego trwa o wiele krócej jeżeli nie jest on zapchany niepotrzebnymi badziewiami. System + sterowniki + niezbędne programy i czas tworzenia kopii to kwestia ok. 10 minut. Przywracanie trwa o wiele krócej (u mnie ok.5 minut). System można przywrócić przed jego startem dzięki konsoli odzyskiwania także w razie problemów z komputerem nie będzie kłopotów z przywrócenie go do stanu z przed awarii - jeżeli będziesz dbał o to aby zapobiegawczo robić migawki co jakiś czas. Jak często? To już pozostawiam tobie. Program jest po naszemu także wiadomo co się robi. Od kiedy go używam nie miałem do tej pory żadnych problemów z jego działaniem (Win XP). Żadnych błędów na dysku czy innych niespodzianek. Co jeszcze mogę napisać? Program został stworzony do przywracania systemu po ewentualnej awarii i robi to znakomicie. Mnie takie rozwiązanie w pełni satysfakcjonuję.
 

miszel74

Świeżak
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
23
Reakcje/Polubienia
0
Witam tez używałem Kerivera na poprzednim laptopie ale na moim asusie nie mogłem dać sobie z nim rady i obecnie używam Macrium Reflect Free , kopie partycji 23G robi w 5 min ale przywracanie godzinę startuje z usb pomimo iż jest w języku angielskim jest prosty w obsłudze .
 

rekmi

Wygadany
Dołączył
6 Czerwiec 2012
Posty
49
Reakcje/Polubienia
0
Drive Snapshot od lat używam. Program prosty, szybki i skuteczny, nigdy nie miałem problemu z przywróceniem partycji.
 

grummer

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
457
Reakcje/Polubienia
2
Dzięki Wszystkim za odpowiedzi! Acronis True Image 8 był moim ulubionym programem, do czasu, kiedy nie zaczął wywalać BSODa sterownik od Acronisa przy rozruchu systemu. Program z 2005 roku, a SP3 wyszło w 2008, więc bardzo możliwe że była jakaś niezgodność. Z Keriverem było niestety tak jak pisałem. Robiłem nim back-up z poziomu konsoli, więc nic nie mogło go spowolnić. Aomei to jeszcze świeży soft i z tego co czytałem, ktoś miał z nim problem. Macrium Reflect nie znam, ale zaraz poczytam o tym sofcie :)
 

destry5

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
265
Reakcje/Polubienia
0
to zalezy ile chcesz zaplacic jesli chcesz miec niezawodne narzedzie ktore daje pewnosc, ze przywroci kopie zamiast bledow.
Terabyte Image for Windows bo niezawodny, tworzy plytki ratunkowe w linuxie i dosie (wszystko w pakiecie), jak komus nie poszlo w tym pierwszym srodowisku przywrocenie kopii, w drugim sie udalo. Jest tez mozliwosc przywrocenia kopii nawet przy innym hardware za pomoca narzedzia TeraByte OS Deployment Suite, wybor opcji: "copy byte by byte" zapewnia wierne powielenie.

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Drugi niezawodny program to wspomniany wyzej Drive Snapshot, oba szybko sobie radza z kopia w podobnym czasie z tym, ze niemiecki jest drozszy, takze chwalony za niezawodnosc (dla mnie to slowo jest kluczowe przy wyborze).

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Innym bardzo dobrym i niezawodnym programem jest Macrium Reflect

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
no i na koncu wymienie zaawansowany Shadow Protect, bardzo szybko przywraca kopie ale z cena to przegiecie, szybki, drogi i niezawodny:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Co do innych sie nie wypowiadam, Paragon nie widzial kopii na dysku zewnetrznym ktora wykonal wiec podziekowalem.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35921
Reakcje/Polubienia
25013
Miasto
Trololololo
-łatwy interface, w jezyku polskim (no moze byc tez po angielsku)
-możliwosć utworzenia ukrytej partycji recovery,
-mozliwosc uruchamiania konsoli odzyskiwania przy rozruchu systemu
Jest taki program i banalnie prosty w obsłudze, tworzy ukrytą partycję z kopią, przywraca się elegancja francja (konsola) a zwie się Seagate Rescue Restore, był nawet w promocji, chciałem zainstalować ale linku do pobrania znaleźć nie mogę, chyba go już nie klepią ale jak ktoś nie korzysta z WIN 8 to może śmiało instalować.
 
Do góry