Śledzenie w Windows

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
- co o tym myślicie? Czy ten artykuł jest godny zaufania i faktycznie można bezpiecznie usunąć wymienione tam aktualizacje? A może usunięcie niektórych spowoduje narażenie systemu na ataki?
 
A

Anonymous

Od pewnego czasu juz o tym wiadomo
Możesz usunąć niektore aktualizacje natomiast nie będziesz mial 100 procentowej pewnosci czy to ten proceder uniemożliwi
 
A

Anonymous

PiotrN72 napisał:
Tylko co rozumieć przez dobre zabezpieczenie?
prosisz o sprecyzowanie ??
programy typu anty-exe/HIPS
aplikacji tego typu jest wiele, i dają niemal 100% ochronę pod warunkiem umiejętnego korzystania z aplikacji :guma
 

Zawisza Czarny

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
22 Lipiec 2010
Posty
1084
Reakcje/Polubienia
43
Osobiście korzystam z ESET Smart Security ale nie dlatego że uważam go za coś dobrego lecz wygrałem na PZD więc zaaplikowałem na windowsa.
Ponadto z laptopa korzystam tylko ja i żona i wydaje się nam że "serwujemy z głową". Dzieci mają swojego dla bezpieczeństwa i do nauki.
Nie chcę wpaść w paranoję zabezpieczeń w końcu najsłabszym ogniwem jest użytkownik.
Czasami czytam na PZD o zabezpieczeniach innych użytkowników forum PZD i czasami odnoszę wrażenie że ilu użytkowników tyle opcji na zabezpieczenie. Ponadto ilu z nich to fachowcy w temacie a ilu to "eksperymentatorzy" tacy jak np. ja.
A jeśli chodzi o sprecyzowanie to chętnie poczytam.
 
A

Anonymous

PiotrN72 napisał:
Osobiście korzystam z ESET Smart Security ale nie dlatego że uważam go za coś dobrego lecz wygrałem na PZD więc zaaplikowałem na windowsa.
Ponadto z laptopa korzystam tylko ja i żona i wydaje się nam że "serwujemy z głową". Dzieci mają swojego dla bezpieczeństwa i do nauki.
Nie chcę wpaść w paranoję zabezpieczeń w końcu najsłabszym ogniwem jest użytkownik.
Czasami czytam na PZD o zabezpieczeniach innych użytkowników forum PZD i czasami odnoszę wrażenie że ilu użytkowników tyle opcji na zabezpieczenie. Ponadto ilu z nich to fachowcy w temacie a ilu to "eksperymentatorzy" tacy jak np. ja.
A jeśli chodzi o sprecyzowanie to chętnie poczytam.

i dobrze :ok masz eseta i jeśli nie zanurzasz się ciemne czeluści internetu oraz nie ściągasz nic podejrzanego
w zupełności Ci wystarczy
zabezpieczenie komputera to temat rzeka
każdy personalizuje sobie zabezpieczenie w sposób dla siebie wygodny, innymi słowy- jeśli korzystasz z kompa tylko i wyłącznie do czytania informacji na portalach , odbierasz pocztę i nie ściągasz plików w niewiadomych źródeł avałka czy pakiet is w zupełności Ci wystarczy
jeśli jednak jesteś nieco bardzie zaawansowanym użytkownikiem który lubi mieć kontrole nad tym co się uruchamia i łączy z netem to własnie programy typu anty-exe/HIPS będą o wiele pewniejszym rozwiązaniem, zasada ich działania opiera sie bardziej na kontroli zachowania
napisałem bardzo ogólnie - bo jak wiesz ilu ludzi tyle zdań na ten temat, nie mniej taka jest prawda :ok
 
A

Anonymous

PiotrN72 napisał:
Czasami czytam na PZD o zabezpieczeniach innych użytkowników forum PZD i czasami odnoszę wrażenie że ilu użytkowników tyle opcji na zabezpieczenie. Ponadto ilu z nich to fachowcy w temacie a ilu to "eksperymentatorzy" tacy jak np. ja.
A jeśli chodzi o sprecyzowanie to chętnie poczytam.
Piotruś-żeby stać się fachowcem trzeba najpierw być eksperymentatorem...to naturalna kolej rzeczy...nie ma innej opcji.
Tak naprawdę na systemy 64 bitowe jest tylko kilka skutecznych softów...dawniej w czasach XP-eka było multum bunkrów ale do dzisiaj zostało z tego tylko piękne wspomnienie...
AG ,SSF ,NVT ,Voodoo ,Sandboxie ,SD no i SOB który zapowiada się fenomenalnie ale na razie (z powodu tworzenia tych nieszczęsnych regułek) używany jest tylko przez paru userów z wilderssów... i to wszystko...nic innego nie ma.
 
Do góry