Tu byl sobie temat, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19146
Reakcje/Polubienia
55681
Ta, wiem ze to rada zasadniczo dla uzytkownikow okienek w wersji pro bo home nie ma wprost edytora. Ale lepsze to niz nic...
Na windows 10 Home też można zainstalować sobie Edytor Zasad Grupy (Gpedit.msc). Kiedyś w innym wątku podałem już link do takiego poradnika, ale mogę go podać (dla zainteresowanych) jeszcze raz :)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Wracając do tematu, to jest wieczna beta, odkąd ten twór powstał :kwiczy2:kwiczy2:kwiczy2
Powinni przed tym ostrzegać, np.
If you do not want to have a gray hair or heart attack, do not install windows 10
 
Ostatnia edycja:

Ἄρης

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
27 Styczeń 2013
Posty
2420
Reakcje/Polubienia
2870
Zainstalowałem październikowe wydanie, nie widzę żadnych problemów..
PS. gdzie moje foty ? :strach:dziwak:kwiczy2
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
Przeczytałem wszystkie posty, mnie aktualizacja do1809 nie "zabrała" niczego, może dlatego że folder Dokumenty mam przeniesiony na inną partycję. Programy także instaluję na jeszcze innej partycji. W takim układzie robię jeszcze kopię zapasową systemu co 3-4 dni. Jaki jest Windows 10 wszyscy wiemy, z jednej strony super, ale z drugiej posiada mnóstwo niedociągnięć. Trzeba sobie zdawać sprawę, że przy tak rozbudowanym systemie błędy są nieuniknione. Jakoś się trzeba zabezpieczać. To tyle nudzenia...Może ktoś wyciągnie dla siebie z tego jakieś wnioski.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4275
Reakcje/Polubienia
5690
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Leszek55

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
232
Reakcje/Polubienia
240
@spamtrash zgadzam się z powyższym opisem i tak też powinno wyglądać oprogramowanie i system w działach gdzie nie można ryzykować w sumie "wszystkim", a mam wrażenie że Win10 to taki "ciągły plac budowy z momentami " no i teraz wyobraźmy sobie centrum rakiet nuklearnych pod obsługą tegoż wspaniałego OS :) co by nie wspominać, poprzednie systemy idealne też nie były ale,,, aktualizacje nie dostarczały tylu wrażeń.Niektórzy zaraz napiszą "a u mnie wszystko działa" oczywiście zgoda, u mnie też działa mimo to nadal nie wiem czy aby na pewno "wszystko" i istotne sprawy robię pod Windows 7 Pro mimo że M$ go pomału "ubija". Windows 10 mimo nowinek (jedne potrzebne i fajne- inne o kant...) jest systemem na który jesteśmy monopolistycznie skazani (nie rozwijam odwiecznej dysputy Win-Linux_Mac) i jak na razie ta "wieczna Usługa" kosztuje czasem nerwy ale z czasem będą to jeszcze koszta finansowe, tak sobie myślę, ale-może jednak się mylę i oby :) Pzdr.
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
@spamtrash wszystko racja, ale Win 10 Home ( takiego używam) ma coś takiego jak "godziny aktywnego użytkowania" do ustawienia przez użytkownika. Nie zdarzyło mi się żeby w tych godzinach automatycznie się zrestartował. Pobiera aktualizacje i czeka, no chyba że mu zezwolę wciskając przycisk "restartuj teraz" ( lub podobna treść, dokładnie nie pamiętam). Może w tym szpitalu jednak ktoś czegoś nie dopatrzył, albo po prostu nie wiedział....

PS. @spamtrash a tak z ciekawości (jeżeli chcesz to napisz) jakiego systemu operacyjnego używasz ?
 
Ostatnia edycja:

konarsky

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
28 Kwiecień 2011
Posty
301
Reakcje/Polubienia
478
1237539_print-trimmed-1.png
 

tedi13

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
25 Październik 2010
Posty
315
Reakcje/Polubienia
552
Miasto
okolice Krakowa
@spamtrash Dzięki za szczegółowy opis, widzę że jesteś profesjonalistą z wiedzą przekraczającą pewnie nie tylko moją. Zainteresował mnie ten klucz sprzętowy. Kiedyś na przełomie wieków (XX i XXI) współpracowałem z firmą, która miała klucze sprzętowe do swoich programów. Każdy klient dostawał indywidualny klucz. Pewnie to miało zapobiegać piractwu, bo ceny były powyżej 2000. A jeszcze jedno, programy były w DOS-ie, nie pamiętam tylko do jakiego portu był podłączane ( chyba drukarki). Jeszcze raz dzięki... za moje wspomnienia...
Pozdrawiam tedi13
 

wwd

Bardzo aktywny
Dołączył
22 Styczeń 2012
Posty
362
Reakcje/Polubienia
257
@spamtrash nic mnie bardziej nie wkurza jak świeżo postawionego w10 na vmware potraktowanym jakiś anty telemetry update po kilku uruchomieniach nie da się normalnie używać,
mieli godzinami, kliknięcie myszy z minutowym opóźnieniem.... ja wiem że komp stary to i na wirtualu słabszy, po kilku dniach wymieli i nagle kopa dostaje i od razu monit od miętkiego - system gotowy do aktualizacji...... super....
kto go o to prosił..... jak wu wyłączone....

w windows 7 nie wiem już która aktualizacja ale skutecznie zablokowała mi czytnik sd... przywrócilem system - czytnik działa, po tygodniu i kilku łatkach już nie.... trzy razy wracalem w końcu dałem sobie spokój...
przecież to chore jest.... z jednej strony dawajcie wszystkie łaty bo okna dziurawe, z drugiej strony im więcej tej szpachli tym większy muł....
 
Do góry