Affinity Designer Beta for Windows za darmo

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Affinity Designer brytyjskiej firmy Serif Labs to bardzo dobry program będący odpowiednikiem Adobe Illustratora. Program w wersji beta dla systemów Windows jest dostępny do pobrania od 30.06.2016 r., ale że umknęło na forum, to zamieszczam.
Affinity Designer to program do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Program wykorzystuje OpenGL, Grand Central Dispatch i Core Graphics, jest w pełni zoptymalizowany dla 64-bitowych procesorów i wymaga bibliotek net.framework. Ta wersja przeznaczona jest dla systemu od Windows 7 (x64) w górę. Program posiada funkcję eksportu do PSD, ale wspiera także pliki PDF, SVG, AI, Freehand i EPS. Umożliwia pracę na warstwach z możliwością ich aktywnego mieszania i ustalaniem ich przezroczystości. Każdą warstwę można eksportować do osobnego pliku, pliki z kolei da się umieszczać jako obiekty w innych projektach. Dysponuje panelem historii wszystkich działań wykonanych na pliku oraz zestawem narzędzi do rysowania typu pędzel, pióro, ołówek, wypełnianie gradientem, przycinanie, pole tekstowe czy narzędzie rysowania, przekształacania różnego rodzaju kształtów i figur podstawowych, umieszczania tekstu na krzywych, prowadnice czy sterowanie łukami, artboardy, próbnik kolorów. Program umożliwia szybkie przełączenia się w tryb wektorowy lub rastrowy, przy czym dysponuje podstawowym edytorem rastrowym. Ma zaimplementowane różne efekty typu zewnętrzne i wewnętrzne świecenie rozmycie, obrys, efekt 3D, wytłoczenie) i style (zdefiniowane przez producenta ustawienia efektów i kolorów). Program potrafi pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB , w skali szarości. Zarządzanie barwami wykorzystuje głębię 16 bitów na kanał. Program umożliwia przybliżenia nawet do 1000000000%!
Dość powiedzieć, że wersja na Maca została umieszczona przez Apple w zestawieniu aplikacji „Best of 2014”.

Rejestracja użytkownika w programie:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Pobieranie programu:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


[vimeo]https://vimeo.com/172731032[/vimeo]

Osobiście czekam na Affinity Photo Beta for Windows (alternatywa dla Photoshopa) i pewnie takowa będzie dostępna za kilka tygodni lub miesięcy. Jeśli tak się stanie to proszę o info lub PW. :)

Zestaw skrótów w Affinity

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Dodatkowe darmowe pędzle do ściągnięcia:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

W celu zainstalowania dodatkowych pędzli przeciągamy je do okna programu Affinity Designer.
 

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
Ten konkretny program jest dostępny od kilku lat na rynku. To jest tylko beta kolejnej wersji programu która wyłączy się po pewnym czasie jak trial. I to jeszcze z bugami... To nie jest wersja Free!
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
do.spamowania napisał:
Ten konkretny program jest dostępny od kilku lat na rynku. To jest tylko beta kolejnej wersji programu która wyłączy się po pewnym czasie jak trial. I to jeszcze z bugami... To nie jest wersja Free!
Ciekawą rzecz napisałeś.... :scratch No to wersja na Windows to tak konkretnie od ilu? Chętnie się dowiem, bo nietutejszy jestem.... :dziwak
 

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
A czy ja napisałem że Windows? Nie zmienia to faktu że to nie jest wersja free tylko beta z bugami. Wyłączy się za jakiś czas, jak to beta :)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Może ja jestem nietutejszy :klawik. , ale Ty jesteś zdecydowanie wczorajszy... :zaciesz
Po pierwsze - nie przeczytałeś tematu, po drugie - bredzisz, że program na windows (bo tylko o takim tu mowa) jest dostępny od kilku lat, po trzecie - twierdzisz, że podałem link do dwóch plików (ciekaw jestem gdzie), po czwarte - nie odpowiedziałeś na moje pytanie, po piąte - program jest bardzo dobry i warto z niego skorzystać, po szóste - beta się wyłączy albo i nie, a nawet jeśli to kiedy?, tego nie wie nikt. Wake up kolego. :guma
 

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
A Ty nie znasz języka polskiego. Napisałem że program jest dostępny od kilku lat nie napisałem czy pod windows czy pod macos. Beta z postu jest pod windows. No jasne że program jest bardzo dobry. Każda beta od Serifa wyłącza się miesiąc po wprowadzeniu kolejnej wersji beta lub wersji ostatecznej. Jak byś poszperał na forum Serifa i przeczytał dokładnie licencje to byś znalazł że bety są wersjami czasowymi.
Umieszczanie bety (która jest wersją czasową i niepełną) w dziale "Programy z promocji / Freebies" jest trochę niestosowne. Nie uważasz? Sugerowanie że to pełna wersja (a nie czasowa) jest nie uczciwe.
To o dwóch plikach miało nie być do Ciebie tylko do bene. Szybko to usunąłem ale przeczytałeś :)
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
do.spamowania napisał:
A Ty nie znasz języka polskiego. Napisałem że program jest dostępny od kilku lat nie napisałem czy pod windows czy pod macos. Beta z postu jest pod windows. No jasne że program jest bardzo dobry. Każda beta od Serifa wyłącza się miesiąc po wprowadzeniu kolejnej wersji beta lub wersji ostatecznej. Jak byś poszperał na forum Serifa i przeczytał dokładnie licencje to byś znalazł że bety są wersjami czasowymi.
Umieszczanie bety (która jest wersją czasową i niepełną) w dziale "Programy z promocji / Freebies" jest trochę niestosowne. Nie uważasz? Sugerowanie że to pełna wersja (a nie czasowa) jest nie uczciwe.
To o dwóch plikach miało nie być do Ciebie tylko do bene. Szybko to usunąłem ale przeczytałeś :)
Wyjaśniam: Jeżeli temat brzmi: "Affinity Designer Beta for Windows za darmo" to nie dotyczy on programu na inny system. Więc jeżeli napisałeś, że jest on dostępny od kilku lat (bez żadnej informacji, że jest np na IOS), to podajesz powiedzmy mocno nieprecyzyjne informacje lub co najmniej nie piszesz w temacie.
Jeżeli w tytule jest napisane Affinity Designer Beta to nie ma najmniejszej sugestii, że chodzi o ostateczną, stabilną wersję programu bądż, że jest na zawsze. Niemniej jeżeli wersja jest beta nie oznacza to tym samym, że jest to wersja okrojona, niepełna co sugerujesz, a tylko tyle, że może być niestabilna i zawierać błędy.
Umieściłem temat w "Programach z promocji", żeby nie umknął innym, gdyż moim zdaniem program jest bardzo dobry i warto z niego skorzystać, a poza tym nie każdy program w wersji beta jest publicznie dostępny. Jeśli już chcesz wiedzieć, to wyobraź sobie, że nie wszystkie licencje na programy w dziale "Programy z promocji" są udzielane na zawsze. Wiele licencji jest udzielanych na rok, pół roku albo nawet jedynie 3 miesiące. Zaskoczony? :gwizdek
Programów Afinity jest dwa: Photo i Designer (obydwa na IOS). Nie wiesz kiedy będzie wydana wersja ostateczna Afinity Designer dla Windowsa (może za m-c, może 5, a może rok) i kiedy wyłączą betę (a może nie wyłączą, a może będzie można wyłączyć aktualizację). W każdy razie uważam, że z programu warto skorzystać, nawet jeśli za jakiś czas taka możliwość zostanie zablokowana.
Nie pisz zatem o uczciwości, bo w kontekście tematu brzmi trochę śmiesznie, a co do języka polskiego i jego rozumienia mam wrażenie, ze nigdzie w temacie nie popełniłem błędu, a Tobie przydarzyło się kilka już "nieprecyzyjnych" sformułowań.
No koniec nie mam ochoty dalej pisać o bzdetach. Nie masz ochoty skorzystać, to nie, ale też nie podawaj nieprawdziwych informacji i fermentu nie siej. To nic osobistego, dobrej nocy życzę. :)
 

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
Nie podaje żadnych nieprawdziwych informacji. Programy Serifa na maka oba o których mówisz w wersji beta instalowałem wiele razy i zawsze jak ukazuje się nowa wersja beta poprzednia beta się wyłącza. Przed Affinity, Serif produkował całą masę programów graficznych dla windows. Ich bety działały na podobnej zasadzie.
 

Zeno

Bardzo aktywny
Fąfel
Dołączył
25 Grudnia 2012
Posty
3447
Reakcje/Polubienia
1583
Podałeś, że program jest dostępny od kilku lat, co nie jest prawdą (wyjaśniłem już dlaczego) i że napisałem albo zasugerowałem, że program jest na zawsze, co jest nadużyciem.
Dlaczego umieściłem w tym dziale, a nie np. w "Programy w wersji beta" - wyjaśniłem.
Poza tym skoro zainstalowałeś kilka bet od Serifa, to chyba coś w tych programach musiało Ci się podobać.
To ile i jakie programy wyprodukował Serif nie należy do tematu, bo nie brzmi on "Programy od Serifa i ich wersje".
Sorry Winnetou, ale ja już padam. Nie brnę dalej w temat. Dobranoc. :hippie
 

marro

Świeżak
Dołączył
6 Grudnia 2011
Posty
17
Reakcje/Polubienia
0
Niepotrzebna dyskusja - program jest na tyle dobry i wart uwagi, że bardzo dobrze, że się tu pojawił bo szkoda aby ktoś nie śledzący innych serwisów przegapił możliwość skorzystania z niego za darmo (choćby przez jakiś czas).
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24897
Miasto
Trololololo
do.spamowania napisał:
To po co w takim razie jest specjalny dział na tym forum, przeznaczony właśnie dla takich wersji? Dział bet.
beta-programy-w-fazie-beta-beta-softwares-f14/
Czasem jest tak że producent daje promocyjną licencję jeszcze w czasie jak jego soft jest w wersji testowej, głównie po to aby pozyskać jak najwięcej testujących zanim program zostanie oficjalnie wydany i dlatego czasem bety lądują w promocjach ale raczej to sporadyczne sytuacje.Jak się nie mylę to tak było z ZAM/ZAL.

Reszta zwykłych testowych ląduje w betach :hippie
 

do.spamowania

Bardzo aktywny
Dołączył
5 Czerwiec 2014
Posty
145
Reakcje/Polubienia
55
Producent nie daje żadnej licencji. Beta się wyłączy po ukazaniu się kolejnej bety albo wersji ostatecznej. Tak zawsze było. Przetestowałem wszystkie wersję Beta tego programu na maku to wiem. Na ich forum nie pisali żeby się to jakoś zmieniło dla wersji pod windows. Tak samo nigdzie nie napisali że to jest jakaś specjalna wersja z licencją. To jest zwykła beta :) Owszem są takie wersje jak opisałeś ale ukazują się tylko wtedy gdy producent przestaje produkować jakiś program i ostatnią betę wydaje w taki sposób że się nie wyłącza po określonym, czasie. Mam kilka takich programów. Tak było gdy microsoft przejął Creature House. Ostatnią wersję beta Expression tej firmy wydali free nie czasową.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35845
Reakcje/Polubienia
24897
Miasto
Trololololo
ok to jak już się zastanowicie czy to promocja czy nie to przeniosę temat. :szef
 
Do góry