Android 9 - problem z odbiorem połączeń

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Od jakiegoś czasu, gdy ktoś do mnie dzwoni, to ekran nawet się nie rozświetla, a jak wcisnę boczny przycisk, aby włączyć ekran, to dźwięk połączenia milknie, natomiast na ekranie w ogóle nie wyświetla się przychodzące połączenie, tylko muszę wyciągnąć z góry pasek powiadomień, tam kliknąć w powiadomienie o przychodzącym połączeniu (wyłuskując je spośród innych powiadomień) i dopiero wtedy wyświetla się przycisk „odbierz”. Nawet gdy ekran jest włączony podczas przychodzącego połączenia, to i tak nie pojawia się przycisk odbioru. Czy ktoś wie jak to naprawić bez przywracania do ustawień fabrycznych? Może są jakieś narzędzia naprawcze na androida?
Telefon Xiaomi Mi A2 Lite
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19203
Reakcje/Polubienia
55885
Nawet gdy ekran jest włączony podczas przychodzącego połączenia, to i tak nie pojawia się przycisk odbioru. Czy ktoś wie jak to naprawić bez przywracania do ustawień fabrycznych? Może są jakieś narzędzia naprawcze na androida?
Telefon Xiaomi Mi A2 Lite

Przytrzymaj ikonę "Telefon" i kliknij "Informacje o aplikacji". Tam wejdź w Powiadomienia i sprawdź czy coś się nie wyłączyło
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@Grandalf - tak już robiłam. Mam włączone powiadomienia, wyświetlanie nad innymi i modyfikowanie ustawień systemu dozwolone, uprawnienia wszystkie włączone poza aparatem i lokalizacją. Nie wiem co jeszcze...
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9983
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@Grandalf - tak już robiłam. Mam włączone powiadomienia, wyświetlanie nad innymi i modyfikowanie ustawień systemu dozwolone, uprawnienia wszystkie włączone poza aparatem i lokalizacją. Nie wiem co jeszcze...

A nie masz czasem włączonego przekierowania połączeń na jakąś aplikację?
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19203
Reakcje/Polubienia
55885
@Grandalf - tak już robiłam. Mam włączone powiadomienia, wyświetlanie nad innymi i modyfikowanie ustawień systemu dozwolone, uprawnienia wszystkie włączone poza aparatem i lokalizacją. Nie wiem co jeszcze...

Zobacz tutaj może przeczytasz odpowiedź na twój problem:

Urządzenia Xiaomi, podobnie jak Honor oraz Huawei, mają wbudowane dość agresywne opcje związane z usypianiem aplikacji w tle i oszczędzaniem energii

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Jak sobie przypominam miałem kiedyś problem z Signalem na Xiaomi (nie powiadamiał na wygaszonym ekranie) i właśnie w zabezpeczeniach był problem
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@al - nic mi o tym nie wiadomo. Zresztą telefon normalnie dzwoni (dopóki nie włączę ekranu, jeśli akurat jest wyłączony) i mogę odebrać połączenie, tylko właśnie w taki niewygodny sposób. Jak mam akurat kilka powiadomień, to się muszę z tym bardzo matolić
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9983
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.
@al - nic mi o tym nie wiadomo. Zresztą telefon normalnie dzwoni (dopóki nie włączę ekranu, jeśli akurat jest wyłączony) i mogę odebrać połączenie, tylko właśnie w taki niewygodny sposób. Jak mam akurat kilka powiadomień, to się muszę z tym bardzo matolić

Czyli jak telefon leży i ktoś do Ciebie dzwoni to go słyszysz ale ekran się nie podświetla?
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1666
Reakcje/Polubienia
1762
Od jakiegoś czasu, gdy ktoś do mnie dzwoni, to ekran nawet się nie rozświetla, a jak wcisnę boczny przycisk, aby włączyć ekran, to dźwięk połączenia milknie, natomiast na ekranie w ogóle nie wyświetla się przychodzące połączenie, tylko muszę wyciągnąć z góry pasek powiadomień, tam kliknąć w powiadomienie o przychodzącym połączeniu (wyłuskując je spośród innych powiadomień) i dopiero wtedy wyświetla się przycisk „odbierz”. Nawet gdy ekran jest włączony podczas przychodzącego połączenia, to i tak nie pojawia się przycisk odbioru. Czy ktoś wie jak to naprawić bez przywracania do ustawień fabrycznych? Może są jakieś narzędzia naprawcze na androida?
Telefon Xiaomi Mi A2 Lite
Przywróć ustawienia fabryczne i po problemie!
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Czyli jak telefon leży i ktoś do Ciebie dzwoni to go słyszysz ale ekran się nie podświetla?
Dokładnie tak. Jak ekran akurat jest już podświetlony, to też dzwoni. Powiadomienie też się pokazuje, ale na tym górnym pasku i trzeba w nie kliknąć, aby pokazał się przycisk "odbierz"
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9983
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Dokładnie tak. Jak ekran akurat jest już podświetlony, to też dzwoni. Powiadomienie też się pokazuje, ale na tym górnym pasku i trzeba w nie kliknąć, aby pokazał się przycisk "odbierz"

Mnie to wygląda na zasłonięty, zabrudzony albo uszkodzony czujnik zbliżeniowy. Jakaś folia, szkło albo futerał jest na telefonie?
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@Grandalf - ale ja mam powiadomienia, tylko na tym górnym pasku i nie mam włączonego oszczędzania baterii:
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
. Teraz jeszcze wyłączyłam tą baterię adaptacyjną, ale nie pomogło
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Mnie to wygląda na zasłonięty, zabrudzony albo uszkodzony czujnik zbliżeniowy
Nie ma żadnej folii. Ale co ma do tego jakiś czujnik? Przecież zanim ten problem powstał, to ekran się rozświetlał, gdy telefon zaczynał dzwonić, nawet jak go nikt nie dotykał i leżał sobie gdzieś daleko
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1666
Reakcje/Polubienia
1762
Mnie to wygląda na zasłonięty, zabrudzony albo uszkodzony czujnik zbliżeniowy. Jakaś folia, szkło albo futerał jest na telefonie?
W Redmi Note to się działo od potu i kurzu. Czujnik było oboh górnego głośnika i to co się starło z ucha zaklejało powoi czujnik zbliżeniowy.
 

Nitrogene

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
23 Listopad 2018
Posty
1666
Reakcje/Polubienia
1762
Może napisz jaki to smartfon?!
 

al

Marszałek Forum
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
22 Lipiec 2012
Posty
9983
Reakcje/Polubienia
10618
Miasto
Somewhere over the rainbow.
Nie ma żadnej folii. Ale co ma do tego jakiś czujnik? Przecież zanim ten problem powstał, to ekran się rozświetlał, gdy telefon zaczynał dzwonić, nawet jak go nikt nie dotykał i leżał sobie gdzieś daleko

A to ma czujnik że jak działa normalnie to zbliżając telefon do twarzy podczas rozmowy ekran się wygasza a jak odkładasz go to znowu się podświetla. Jeśli jest zabrudzony albo uszkodzony to cały czas daje sygnał że telefon jest przy twarzy i nie podświetla się ekran.
 
Do góry