Anna Przybylska, pożegnalne nagranie - oszuści

sheriff

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
1365
Reakcje/Polubienia
345
Anna Przybylska, pożegnalne nagranie - oszuści wykorzystują jej śmierć na Facebooku
Anna Przy­byl­ska, ostat­nie po­że­gnal­ne na­gra­nie przed śmier­cią. Takie in­for­ma­cje mo­że­cie zna­leźć na swo­ich pro­fi­lach na Fa­ce­bo­oku. Je­że­li jed­nak już zo­ba­czy­cie po­dob­ny wpis, omi­jaj­cie go sze­ro­kim łu­kiem i naj­le­piej ostrzeż­cie zna­jo­mych. Oszu­ści że­ru­ją na śmier­ci Anny Przy­byl­skiej, na­cią­ga­jąc po­ru­szo­ne tą sy­tu­acją osoby na nie­ma­łe pie­nią­dze.

c4f6060a8d1f36b72965827e4dabf810.jpg


Ostat­nie po­że­gnal­ne na­gra­nie Anny Przy­byl­skiej to po­dob­ne oszu­stwo jak w przy­pad­ku śmier­ci Ro­bi­na Wil­liam­sa. Oszu­ści wy­ko­rzy­stu­ją sy­tu­ację, w któ­rej wiele osób jest po­ru­szo­nych obec­ną sy­tu­acją. To ko­lej­na próba wy­mu­sze­nia płat­nej sub­skryp­cji SMS – mu­si­my podać swój numer te­le­fo­nu i tym samym za­pła­cić za moż­li­wość od­two­rze­nia rze­ko­me­go filmu. Do­dat­ko­wo ko­men­ta­rze pod in­for­ma­cją mają nas prze­ko­nać, że jest to je­dy­ny i w 100% spraw­dzo­ny spo­sób na zo­ba­cze­nie wia­do­mo­ści. Po­da­jąc numer, go­dzi­my się na otrzy­ma­nie kilka razy w ty­go­dniu SMS-a „mo­ty­wa­cyj­ne­go” (za każ­de­go oczy­wi­ście zo­sta­nie po­bra­na opła­ta z na­sze­go te­le­fo­nicz­ne­go konta - 4,92 zł z VAT).

ec59f4e8548f03f4690322404c2b84b1.jpg


Trze­ba zwró­cić bacz­ną uwagę na „newsy” po­ja­wia­ją­ce się na na­szej ta­bli­cy i na ta­bli­cach zna­jo­mych. Tym bar­dziej że śmierć Anny Przy­byl­skiej budzi ol­brzy­mie emo­cje i wiele osób dzie­li się zdję­cia­mi, kon­do­len­cja­mi, frag­men­ta­mi fil­mów z udzia­łem ak­tor­ki. W takim na­tło­ku in­for­ma­cji łatwo dać się na­brać – prze­strze­ga Ar­ka­diusz Za­krzew­ski, spe­cja­li­sta po­mo­cy tech­nicz­nej AVG.

info:

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 
Do góry