Antywirus na tablet z windowsem

Securitas 9 Czerwiec 2016

View Users: View Users
  1. Securitas

Securitas Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    3
    Wczoraj kupilem sobie maly tablecik z win 10 ,o dziwo pomimo 1gib RAM smiga az milo.Po podlaczeniu klawiaturki robi sie z tego maly netbook ) Szukam jakiegos antywirka do niego ,takiego ktory nie zezre Ramu i nie zamuli tego malenstwa.Zastanawiam sie nad Zemana antymalware + wbudowany deffender windowsowy.
    Tablecik bedzie uzywany do przegladania poczty i sporadycznego przegladania netu wiec jakies zabezpieczenie musze na nim posiadac.
    Sugestie i porady mile widziane.

2. OXYGEN THIEF

OXYGEN THIEF Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    219
    a może Panda ?? lub np: Zemana Premium ??

3. Securitas

Otrzymane Polubienia:
    3
    Zemane antimalware mam lifetime , a misio niestety po przetestowaniu okazal sie zamulaczem.Na kompie Panda jest leciutka a na tablecie nie wiem czemu strasznie muli, co prawda tablecik am zaledwie 1 gib Ram ale nie tu lezy problem.Moze jaka optymalizacja lezy i kwiczy ... cholercia wie.
    Narazie mam Zemanie AM +deffender .Pokombinuje z programami moze znajde jakis lekki zestawik.

4. Zeno

Zeno Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    100
    Podłączę się pod temat z pytaniem - Szukam jakiegoś 10" tableta dla mamy, do którego podłączę klawiaturę. Zastanawiam się jaką wersję Windowsa pakują do tabletów i czy np. taki Office, którego mobilna wersja na Androida jest za darmo, w takim Windowsie na tablecie też jest za darmo? :scratch

5. lucas_13579 Nowy użytkownik

Otrzymane Polubienia:
    0
    hej mam podobną kwestię ze swoim acerem 2w1 i obecnie używam mbam+zemana+defender, ale na dłuższą metę zastanawiam się nad jakimś klasycznym antywirusem, ktòry byłby naprawdę lekki i tutaj natrafiłem na secureAPlus z tym jednak ze przy instalacji pomija się silnik stacjonarny i bazuje na aż 12 silnikach w chmurze

6. OXYGEN THIEF

OXYGEN THIEF Bardzo aktywny Obsługa Forum Administrator

Otrzymane Polubienia:
    219
    Windows RT

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

Zaloguj się lub zarejestruj aby zobaczyć link

7. Securitas

Otrzymane Polubienia:
    3
    Zeno jesli chcesz tableta z windowsem to szukaj takiego z win 10 bo aktualizacja z win 8.1 do 10 na tablecie to masakra.Przewaznie takie tablety maja po 16 gib dyski z czego masz do dyspozycji niewiele ponad 3 gib, oczywiscie pisze o tych tanich tablecikach i nawt po dokupieniu karty pamieci jest problem z aktualizacja bo poprostu brakuje na nia miejsca.Jesli tablet z windowsem to tylko z 10.
    Bardzo czesto do takiego tableta dostajesz na rok offica , ale to nie problem bo przeciez mozna zainstalowac sobie darmowego Open offica czy tez libbre offica.
    Co do samych tabletow z windowsem to moim zdaniem lepiej sie sprawdzaja niz te z andkiem... ale to moje zdanie .
    Do jakiej sumy ma byc ten tablet?

8. Rycho

Rycho Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    4
    Żeby ci coś podpowiedzieć podaj ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej i czy system pracuje na 32 czy 64 bity? Oraz jaką możesz max dołożyć kartę pamięci micro SD

Prawdopodobnie odpowiedź cię nie ucieszy, ale na pewno będzie mertoryczna :)

9. Zeno

Zeno Bardzo aktywny Fąfel

Otrzymane Polubienia:
    100
    OXY, Securitas :dziękuę
    Pewnie gdyby chodziło o mnie, to wszedłbym w Androida - więcej apek, więcej sprzętu do wyboru, szczególnie z kraju zza Wielkiego Muru, ale że ma być dla mamy - to musi być z Windowsem (duże kafelki, łatwość czytania stron i wydaje się prostszy w obsłudze). Poza tym ma być do czytania stron, maili i przeglądania filmików z jakimiś kulinarnymi przepisami. Też wydaje mi się, że do tych spraw tablet z windą jest lepszy (lepiej sobie radzi z wykorzystaniem dostępnego ramu). Na razie jeszcze nie śledziłem urządzeń, choć w Euro spodobał mi się Lenovo Miix 300 80NR0042PB- (prawie 800 pln), a ja wolałbym sie zmieścić w 700 pln albo 600 pln. :scratch

10. Securitas

Otrzymane Polubienia:
    3
  11. win98

win98 Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    3
    Odgrzeję kotleta. I mnie się przytrafił tablet z Win 10 i tak samo jak kolega Securitas zastanawiam się na antywirusem.
    Na pokładzie mam 2GB RAM i Intel Atom Z3735F.

Czy ktoś ma już doświadczenie z jakimś programem zabezpieczającym na tego typy tablecie, co polecacie ??

Pozdrawiam.

12. headge Świeżak

Otrzymane Polubienia:
    0
    W Asusie T100 przetestowałem sporo antywirusów i koniec końców zostałem przy Webroot SA - i mogę go spokojnie polecić. Lekki i skuteczny, swego czasu uchronił mnie przed ransomem w lewej fakturze jeszcze zanim stało się to modne ;)

13. win98

win98 Bardzo aktywny Zasłużony

Otrzymane Polubienia:
    3
    Zainstalowałem triala Webroota i zajmuje 3,1 MB - dwa procesy - SUPER. Teraz czekać tylko na jakieś promo z kodem na dłużej.

Mam jeszcze jedno pytanie, jaką nakładkę na systemowy firewall w win 10 (tablet) proponujecie.
    Z powodów sprzętowych samodzielny firewall nie wchodzi w grę.

Ładuję...