Aplikacja NordVPN na Androida wysyła poufne dane do różnych trackerów

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35924
Reakcje/Polubienia
25014
Miasto
Trololololo
Niemiecki badacz bezpieczeństwa Mike Kuketz zbadał aplikację NordVPN dla systemu Android. Odkrył że aplikacja zawiera nie tylko kilka szeroko rozpowszechnionych trackerów (co jest potwierdzone przez Exodus), ale również wysyła adres e-mail oraz kilka tokenów identyfikacyjnych (jak Google Advertising ID) do strony trzeciej Iterable Inc. podczas procesu rejestracji.

W Polityce Prywatności NordVPN oczywiście nie ma o tym mowy :)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

dinosaur07

Bardzo aktywny
Dołączył
29 Marzec 2016
Posty
125
Reakcje/Polubienia
300
I uninstalled the app from my phone as it crashed frequently and behaved suspiciously leaving me without internet connection. Currently i use PIA which is better for me although NordVPN had better ad protection.
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19204
Reakcje/Polubienia
55890
2. Takie pobiezne porownanie vpnow tu: (nie zastanawia dlaczego Norda anie PIA w zestawieniu nie ma...? )
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
Nie czytałeś? :)https://programyzadarmo.net.pl/thre...h-aplikacji-vpn-na-androida.37521/post-277119

Poza tym index dotyczy darmowych VPN, więc może dlatego nie ma Norda? Bardziej jednak niepokoją ich serwery DNS, które są umiejscowione w ......
Australii, która chce mieć ustawowe prawo do podsłuchiwania.
 
Ostatnia edycja:

Stephen

Świeżak
Dołączył
31 Grudnia 2018
Posty
20
Reakcje/Polubienia
2
Niemiecki badacz bezpieczeństwa Mike Kuketz zbadał aplikację NordVPN dla systemu Android. Odkrył że aplikacja zawiera nie tylko kilka szeroko rozpowszechnionych trackerów (co jest potwierdzone przez Exodus), ale również wysyła adres e-mail oraz kilka tokenów identyfikacyjnych (jak Google Advertising ID) do strony trzeciej Iterable Inc. podczas procesu rejestracji.

W Polityce Prywatności NordVPN oczywiście nie ma o tym mowy :)

Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!


Kurcze, ale niespodzianka. Właśnie rozważam kupno jakiegoś dobrego VPN i właśnie NordVPN najbardziej mi się spodobał (dużo pozytywnych opinii i w miarę rozsądna cena). W takim razie jaki VPN polecacie :??
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Stephen

Świeżak
Dołączył
31 Grudnia 2018
Posty
20
Reakcje/Polubienia
2
Ech... nie polecamy zadnego. Sorka. Kazdy musi pomyslec do czego mu VPN (jest roznica pomiedzy sciaganiem z chomika czy ogladaniem filmow przeznaczonych wylacznie dla widowni w Gornym Timbuktu a knuciem po piwnicach, moczarach i oczeretach przeciwko klasie panujacej w sutannach ;) ).
Oczywiscie cena gra role, ale niestety VPNy "lifetime" albo z "wieczna" promocja... mi osobiscie smierdza na kilometr. Tak samo darmowki. Z kolei jak sam postawisz serwer VPN, chociazby na raspberry PI, to Ci to za wiele nie da, bo bedziesz mial szyfrowany ruch do swojego serwera, a potem w siat poleci i tak odkrytym tekstem, a podejrzewam ze stawiac wlasnych serwerow w jakichs 80 lokacjach na swiecie to raczej nie jestes w stanie.

Co gorsza, no jak widac z niniejszego tematu, na wszelkiej masci recenzje, cuda wianki i powiazane promo (np. ostatnimi czasy nord byl i chyba nadal jest silnie promowany na niebezpieczniku) tez nalezy patrzec z przymruzeniem oka...

Taki lajf

Dzięki za odpowiedź. Tak naprawdę VPN jest mi potrzebny by oglądać serwisy, które mają blokadę geolokacyjną. Nie zamierzam wykorzystywać VPNa, żeby cokolwiek knuć. Nie ukrywam, że najważniejsza jest dla mnie cena i ilość serwerów. Czy usługodawca przechowuje logi jest dla mnie nie istotne bo i tak wszyscy przechowują.
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Stephen

Świeżak
Dołączył
31 Grudnia 2018
Posty
20
Reakcje/Polubienia
2
Precyzyjna odpowiedz. W takim przypadku:
a) cena
b) czy obsluguje np Netfixa (niektorzy to podaja)
c) szybkosc streamingu

A tak osobiście, to którego VPNa byś polecał, który jest w miarę szybki, ma sporo serwerów i obsługuje Netflixa?
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4345
Reakcje/Polubienia
5744
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry