Aplikacja rdpclip: brak pliku?

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
W poprzednim wątku polecono mi programik Autoruns, więc sobie pobrałam i uruchomiłam. Pokazał m.in. coś takiego:
wVgitp9.png

Poszukałam w Google co to za rdpclip i znalazłam taki opis:
rdpclip.exe to główny plik wykonywalny do kopiowania plików. Zapewnia funkcję serwera usług terminalowych, który umożliwia kopiowanie i wklejanie między serwerem a klientem.
Ten program jest ważny dla stabilnego i bezpiecznego działania komputera i nie powinien być przerywany.
rdpclip.exe to proces systemowy, który jest niezbędny do poprawnego działania komputera. Nie należy go usuwać.
W aktywnych procesach nie mam takowego. Nie mam pojęcia, co to za jakieś usługi terminalowe :( Coś tam wyczytałam, że to pulpit zdalny, ale na co mnie on? Niby w jaki sposób pulpit zdalny miałby być ważny dla stabilnego i bezpiecznego działania komputera? I co ma wspólnego z kopiowaniem plików? A może ten opis jest jakiś z doopy? Czy ten plik faktycznie jest taki potrzebny?
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35899
Reakcje/Polubienia
24980
Miasto
Trololololo
Jeśli twój system działa sprawnie i nie masz z nim żadnych problemów to widocznie ten plik nie jest potrzebny.Jeśli dobrze pamiętam to usługi terminalowe i pulpit zdalny wyłączą się w przypadku o optymalizacji systemu.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Usługi pulpitu zdalnego na pewno wyłączałam, ale nie kojarzę, żebym usuwała taki plik. No ale to było dawno... Tylko czemu takie brednie w takim razie wypisują, że jest ważny dla stabilnego i bezpiecznego działania komputera i nie należy go usuwać :/
BTW, mogę gdzieś tu wstawić zrzut z tego Autoruns, coby ktoś sprawdził, czy nie ma tam jakichś zbędnych rzeczy? Nie wiem co w tym programie oznacza zaznaczenie różowym kolorem...
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19201
Reakcje/Polubienia
55876
Nie wiem co w tym programie oznacza zaznaczenie różowym kolorem...
Różowe wpisy oznaczają, że plik powiązany z tymi wpisami jest "niepodpisany cyfrowo", nie oznacza to jednak, że jest złośliwy. Jeśli chodzi o żółte wpisy (brak pliku) to najlepiej je odhaczyć, aby system nie próbował ich ładować.
 

OXYGEN THIEF

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Administrator
Dołączył
26 Maj 2010
Posty
35899
Reakcje/Polubienia
24980
Miasto
Trololololo
Usługi pulpitu zdalnego na pewno wyłączałam, ale nie kojarzę, żebym usuwała taki plik. No ale to było dawno... Tylko czemu takie brednie w takim razie wypisują, że jest ważny dla stabilnego i bezpiecznego działania komputera i nie należy go usuwać :/
BTW, mogę gdzieś tu wstawić zrzut z tego Autoruns, coby ktoś sprawdził, czy nie ma tam jakichś zbędnych rzeczy? Nie wiem co w tym programie oznacza zaznaczenie różowym kolorem...
Dawaj tutaj ten zrzut z Autoruns
 

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19201
Reakcje/Polubienia
55876
W poprzednim wątku polecono mi programik Autoruns, więc sobie pobrałam i uruchomiłam. Pokazał m.in. coś takiego:

wVgitp9.png


Czy ten plik faktycznie jest taki potrzebny?
Zacytuję z bleepingcomputer.com:
This program is launched by Remote Desktop when you logon on to a Windows Terminal Server or remote desktop into another computer. When launched, this program allows you to copy data between the clipboards of your local computer and the remote computer.

The registry key that launches this program is:

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Terminal Server\Wds\rdpwd\StartupPrograms

This is not an actual service that we normally classify, but as it is so commonly asked for, we felt it was necessary to include.

Note: This file is commonly missing in Home and Home Premium versions of Windows. This is normal and not something to be concerned about.
Na stronie
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
jest baza danych umożliwiająca wyszukiwanie programów, które automatycznie uruchamiają się na komputerze i ustalenie, czy są one uznane za szkodliwe, opcjonalne, niepotrzebne lub konieczne do uruchomienia. Baza aktualnie posiada 26,899 wpisów.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Note: This file is commonly missing in Home and Home Premium versions of Windows. This is normal and not something to be concerned about.
- to ja mam właśnie Home Premium
Sprawdzę sobie tą bazę, ale pewnie nie wszystko będę w stanie tam zrozumieć, a skoro już zrobiłam ten zrzut, to zapodaję. Może się komuś będzie chciało zerknąć ;)
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!

Tylko nie rozumiem, dlaczego wiele pozycji, które są zaznaczone, to wcale się nie uruchamia razem z systemem, np. usługę Windows Update mam wyłączoną, a w tym programie jest zaznaczona, inne jak np. EaseUS są ustawione na uruchamianie ręczne, więc też się same nie włączają i nie rozumiem, dlaczego ten program tego nie pokazuje :/
 
Ostatnia edycja:

Grandalf

Bardzo aktywny
Członek Załogi
Moderator
Dołączył
26 Maj 2015
Posty
19201
Reakcje/Polubienia
55876
Jak już napisał spamtrash, nic szkodliwego u ciebie nie widać. A od siebie bym dodał:
1. Odhacz CCleaner. A ponieważ ostatnimi czasy producent CC kombinuje z telemetrią, to najlepiej odinstaluj i używaj wersji portable.
2. lms.exe i uns.exe tez możesz odhaczyć. W domowym użytkowaniu jest to zbędne.
 

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
@spamtrash - dzięki :)
ad.1 Nie bardzo wiem o co chodzi z tym udostępnianiem. Pulpit udostępniam, ale przy pomocy TeamViewera lub Skype, nie wiem czy one tego czegoś potrzebują?
ad. 2 Zastępuje zegar systemowy, w przeciwieństwie do którego pokazuje sekundy i dni tygodnia. Można sobie tak ustawić, że jest dokładnie w miejscu systemowego i wygląda identycznie. Poza tym kuka co godzinę, cobym się nie zasiedziała ;)
ad. 3 Skrypt od Rainlendar jest mój własny, ustawia żeby się uruchamiał tylko raz na dobę, na 5 minut :p
ad. 4 Tak, lubię ładnie + białe tło eksploratora Windows razi mnie po oczach, a muszę mieć jasno do grafiki :) I tak, mam dobrze skalibrowany monitor :p
ad. 5 Malwarebytes jest przez cały czas wyłączony, uruchamiam go tylko raz na jakiś czas jako skaner. Nie wiem czego ten program pokazuje, że jest włączony skoro nie jest i nie ma go w procesach
ad. 6 Easus jest ustawiony na uruchamianie ręczne i też żaden jego proces ani usługa nie są aktywne, to nie wiem o co chodzi
ad. 7 Dodaje opcje w menu "File Menu Tools"
ad. 8 Ano nie korzystam i zapomniałam o jej istnieniu ;D
ad. 9 OK, przyjrzę się temu
ad. 10 OK, ale w usługach nie jest uruchomiony i ustawiony na ręczny
ad. 11 OK
ad. 12 OK, sprawdzę to
ad. 13 Czasami go zapuszczam, bo czyści dokładniej od CCleanera i system po takim czyszczeniu jakby nieco lepiej chodzi. W usługach w ogóle go nie ma
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
4. masz pare razy n/a powiazane z hostem... ja bym sie temu przyjrzal blizej co to robi (jakie ma przelaczniki), choc oba sa w installed components, czyli pewnie wodotryski Windowsa.
- jeszcze to przegapiłam, bo zdublowałeś pkt.4 ;) Jak mam to sprawdzić? Kliknęłam na sprawdzanie przez Virus Total, to stwierdził, że są wiarygodne i OK
Zaloguj lub Zarejestruj się aby zobaczyć!
 

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5740
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:

d0r0t@

Bardzo aktywny
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
985
Reakcje/Polubienia
42
Nie używam IE, czasem tylko jak potrzebuję coś sprawdzić w innej przeglądarce, bo w domyślnej nie działa, to sprawdzam w IE, ale nic w nim nie ustawiałam
 
Ostatnia edycja:

spamtrash

Bardzo aktywny
Zasłużony
Dołączył
11 Styczeń 2014
Posty
4343
Reakcje/Polubienia
5740
Miasto
To tu to tam....
Tu byl sobie post, ale @Kamelka ma pretensje ze jestem "ich ekspertem do wszystkiego". Wiec juz nie ma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry